Suche

Tlačová informácia #Internet vecí

Bosch predstavuje na CES 2018 vysoko výkonnú IMU na využitie v dronoch a robotike

MEMS senzor BMI088 vylepšuje let a navigačné schopnosti

  • Vynikajúca robustnosť a potláčanie vibrácií
  • Stabilný pri veľkých teplotných zmenách
  • V automobilovom priemysle osvedčený gyroskop s nízkym posunom nuly a vynikajúcim výkonom senzorom zrýchlenia
  • Stánok Bosch na CES: Las Vegas Convention Center, Central Hall, č. 14028
Lucia Jászayová

Lucia Jászayová >

Las Vegas – Na veľtrhu spotrebnej elektroniky CES 2018 v americkom Las Vegas predstavuje Bosch Sensortec MEMS senzor BMI088, vysoko výkonnú inerciálnu meraciu jednotku (Inertial Measurement Unit = IMU) s vynikajúcou robustnosťou proti vibráciám, ktorá je určená najmä na využitie v dronoch a robotike.

BMI088 obsahuje mimoriadne stabilný gyroskop, ktorý je odvodený z osvedčenejtechnológie Bosch pre automobilový priemysel. Jednotka IMU má minimálnu hlučnosť a minimálny posun nuly, a to aj napriek kolísajúcim teplotám.

Ideálny pre drony a robotiku

„Náročné využitie, ako napríklad drony a robotika, vyžaduje mimoriadne stabilnú a vysoko výkonnú IMU,“ hovorí Dr. Stefan Finkbeiner, výkonný riaditeľ Bosch Sensortec. „Dnešným dňom BMI088 rozširuje portfólio senzorov MEMS spoločnosti Sensortec, ktoré sú ideálne na použitie v prostredí s vysokou mierou vibrácií.“

Výkonnosť, vibračná robustnosť a teplotná stabilita BMI088 výrazne vylepšujú letové schopnosti dronov zjednodušením presného riadenia, a to aj v prostredí s prirodzene vysokými vibráciami. Táto nová IMU je kompatibilná s ostatnými senzormi Bosch, vrátane radu senzorov barometrického tlaku BMP38x na meranie nadmorskej výšky a geomagnetického senzoru BMM150 na riadenie kurzu. Zákazníci tak ťažia z komplexnej ponuky senzorov, ktorá je dokonalou voľbou pri využití v dronoch – a teda kompletného riešenia od spoločnosti Bosch.

BMI088 je taktiež skvelou voľbou pri využití v robotike, vrátane priemyselných robotov, domácich spotrebičov, akými sú vysávače a sociálne roboty, ale napríklad aj hoverboardy. Na dosiahnutie konzistentnej a spoľahlivej presnosti navigácie potláča BMI088 vibrácie pochádzajúce napríklad z nerovného terénu či vstavaných motorov.

V automobilovom priemysle osvedčený gyroskop a senzor zrýchlenia s nízkym TCO

BMI088 pozostáva z 3-osého 16-bitového snímača akcelerácie a 3-osého 16-bitového gyroskopu. Do tejto IMU zlúčil Bosch v automobilovom priemysle osvedčenú technológiu gyroskopu a novú konštrukciu senzora zrýchlenia s nízkym TCO. BMI088 je vložený do kompaktného puzdra 3,0 x 4,5 x 0,95 mm3 a je plne kompatibilný s BMI055, čo uľahčuje integráciu do už existujúcich konštrukcií.

V automobilovom priemysle osvedčený gyroskop, ktorý je použitý v BMI088, má bezkonkurenčnú stabilitu skreslenia, ktorá je menšia než 2°/h a nízky teplotný koeficient ofsetu (temperature coefficient of offset = TCO) pod 15 mdps/K. Senzor zrýchlenia sa vyznačuje nízkym TCO 0,2 mg/K a nízkym spektrálnym šumom len 230 μg/√Hz v najširšom teplotnom rozpätí ± 24 g.

Dostupnosť

BMI088 bude k dispozícii pre OEM a distribútorov v máji 2018.

ZAŽITE BOSCH NA CES 2018 v Las Vegas, USA:

Požiadavky na bezpečnosť, zabezpečenie, energetickú účinnosť a pohodlie rastú v každom meste. A to je len pár výziev, ktoré so sebou prináša urbanizácia. Kľúčom k ich prekonaniu sú inteligentne prepojené mestá - tiež známe ako inteligentné mestá. Na niekoľkých miestach sú už tieto mestá realitou: Bosch ponúka rad riešení, vďaka ktorým sú mestá inteligentnejšie a zvyšuje sa kvalita života ich obyvateľov. Na CES 2018 predstavuje Bosch rozšírené portfólio riešení „Simply. Connected.“ – riešenia pre mestskú mobilitu, prepojený pracovný svet či inteligentné domácnosti a budovy.

  • TLAČOVÁ KONFERENCIA: Pondelok, 8. januára, 8:00–8:45 miestneho času, Mandalay Bay Hotel, Las Vegas Convention Center, Mandalay Bay Ballrooms B,C&D

  • STÁNOK: Utorok až piatok, 9. až 12. januára 2018, Central Hall, stánok č. #14028

  • SLEDUJTE to najdôležitejšie od spoločnosti Bosch na CES 2018 na Twitteri: #BoschCES

  • EXPERTI BOSCH NA PANELOVÝCH DISKUSIÁCH: Viac informácií pripravujeme – zostaňte v strehu!

Kontakt:

Silvia Mayer

Tel.: +49 7121 35-18453

Kontakt pre novinárov:

Christian Hoenicke

Tel: +49 7121 35-35924

Bosch Sensortec GmbH, stopercentne vlastnená dcérska spoločnosť Robert Bosch GmbH, vyvíja a uvádza na trh široké spektrum mikroelektromechanických senzorov (MEMS) a riešenia pre smartfóny, tablety, wearables, AR/VR, drony, roboty, inteligentné domácnosti a aplikácie pre Internet vecí (IoT). Produktové portfólio zahŕňa 3-osové senzory zrýchlenia, senzory rýchlosti otáčania a geomagnetické senzory, integrované 6-osové a 9-osové senzory, inteligentné senzory, senzory tlaku, vlhkosti a plynové senzory, optické mikrosystémy, ako aj príslušné softvérové riešenia. Spoločnosť Bosch Sensortec si od svojho založenia v roku 2005 vybudovala na príslušných trhoch vedúce postavenie v oblasti technológií. Od roku 1995 je spoločnosť Bosch priekopníkom a firmou s vedúcim postavením na trhu v oblasti senzorov MEMS a doposiaľ predala vyše 10 miliárd týchto senzorov. Viac ako každý druhý smartfón využíva senzor od Bosch Sensortec.

Viac informácií na www.bosch-sensortec.com alebo na twitter.com/boschMEMS.

Bosch Group je vedúcim medzinárodným dodávateľom technológií a služieb. Spoločnosť celosvetovo zamestnáva približne 400 000 zamestnancov (stav k 31. 12. 2019). Za rok 2019 dosiahla firma obrat 77,7 miliardy eur. Činnosť Bosch Group sa člení do štyroch obchodných oblastí: Mobility Solutions, Priemyselná technika, Spotrebný tovar a Energetika a technika budov. Ako popredná spoločnosť v oblasti Internetu vecí, Bosch ponúka inovatívne riešenia pre inteligentné domácnosti, inteligentné mestá, prepojenú mobilitu a prepojený priemysel. Využíva svoje znalosti senzorových technológií, softvéru a služieb, taktiež svoj vlastný IoT cloud k tomu, aby zákazníkom ponúkol prepojené riešenia naprieč oblasťami – a to z jediného zdroja. Strategickým cieľom Bosch Group je prinášať inovácie pre prepojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celom svete vďaka výrobkom a službám, ktoré sú inovatívne a vzbudzujú nadšenie. Stručne povedané, Bosch vytvára technológie, ktoré sú „Stvorené pre život“. Bosch Group zahŕňa spoločnosť Robert Bosch GmbH a viac ako 440 dcérskych a regionálnych spoločností vo vyše 60 krajinách sveta. Po započítaní predajných a servisných partnerov pokrýva globálna vývojárska, výrobná a obchodná sieť spoločnosti Bosch takmer všetky krajiny. Základom pre ďalší rast firmy je jej sila inovácií. Bosch v oblasti výskumu a vývoja zamestnáva 72 600 ľudí v 126 lokalitách po celom svete a takmer 30 000 softvérových inžinierov.

Viac informácií na www.bosch.com, www.bosch.sk, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.sk, twitter.com/BoschPress.

Stále hľadáte niečo?