Suche

Tlačová informácia #Internet vecí

CES 2018: Bosch predstavuje mimoriadne energeticky úsporný senzor zrýchlenia BMA400 pre nositeľnú elektroniku a IoT aplikácie

Výrazne vylepšená životnosť batérie v zariadeniach s trvalou prevádzkou

  • Mimoriadne nízka spotreba spojená s vysokým výkonom
  • Inteligentné riadenie napájania v zariadeniach napájaných batériami
  • Vstavané počítadlo krokov so spotrebou len 4 μA
  • Senzor BMA400 získal ocenenie za inovácie CES 2018 Innovation Award
  • Stánok Bosch na CES: Las Vegas Convention Center, Central Hall, č. 14028
Lucia Jászayová

Lucia Jászayová >

Bosch Sensortec predstavuje na veľtrhu spotrebnej elektroniky CES 2018 v americkom Las Vegas BMA400 – senzor zrýchlenia s mimoriadne nízkou spotrebou pre nositeľnú elektroniku a aplikácie Internetu vecí (Internet of Things = IoT). BMA400 dosahuje vysoký výkon pri desaťkrát nižšej spotrebe elektrického prúdu než ostatné existujúce senzory zrýchlenia. Jeho výrazne nižšia spotreba energie značne zvyšuje životnosť batérií, a to najmä v zariadeniach poháňaných mincovými batériami. Vďaka týmto prednostiam získal senzor zrýchlenia BMA400 od Bosch Sensortec ocenenie za inovácie CES 2018 Innovation Award v kategórii Embedded Technologies – Vstavané technológie.

Extrémne nízka spotreba a špičkový výkon

V prípade senzorov zrýchlenia je zvyčajne nutné rozhodnúť sa medzi nízkou spotrebou a vysokým výkonom. BMA400 však ponúka to najlepšie z obidvoch svetov: kombinácia nízkej spotreby energie, vynikajúceho výkonu a pokročilých funkcií z neho robí bezkonkurenčne najlepšie zariadenie na súčasnom trhu – a to s obrovským náskokom.

Vďaka nepretržitému meraniu disponuje vysoko kvalitný merací signál senzoru presne definovanými medznými frekvenciami, takže je odolný voči vibráciám. To je užitočné najmä pri použití v oblasti IoT, kedy napríklad v rámci zabezpečovacích systémov v domácnosti dokáže BMA400 rozlíšiť medzi skutočnými situáciami na spustenie alarmu – napríklad rozbité sklo, a falošným poplachom pochádzajúcim z náhodných vibrácií. Vďaka tomu je možné ľahko zabrániť falošným poplachom, ktoré sú vyvolané vibráciami z vonkajšieho prostredia, k akým dochádza napríklad stavebnými prácami.

Inteligentné riadenie spotreby v zariadeniach poháňaných batériami

Vďaka počítadlu krokov s veľmi nízkou spotrebou prúdu len 4 µA a inteligentným funkciám riadenia spotreby, ako napríklad zabudované rozpoznávanie aktivity, pomáha BMA400 nositeľnej elektronike (fitness náramky, inteligentné oblečenie, či hodinky a zariadenia na sledovanie aktivity) efektívne dosiahnuť bezkonkurenčnú životnosť batérie.

Aby sa životnosť batérie ešte predĺžila, BMA400 sa automaticky aktivuje len v prípade, že deteguje pohyb a po zastavení pohybu sa vráti späť do spánkového režimu. Táto funkcia nachádza uplatnenie najmä v rámci aplikácií IoT s ultra nízkou spotrebou energie, ktoré sú napájané mincovými batériami, teda najmä pri senzoroch inteligentných okien v systémoch regulácie vnútorných mikroklimatických podmienok alebo v zabezpečovacích systémoch.

Vďaka malým rozmerom len 2,0 x 2,0 x 0,95 mm³ a integrovanému počítadlu krokov „plug and play“ je nový senzor zrýchlenia BMA400 ľahko použiteľný v rôznych aplikáciách. Tým sa skracuje doba uvedenia na trh a zjednodušuje sa pridávanie funkcie počítania krokov v nových typoch nositeľnej elektroniky, akými sú napríklad bežné hodinky či šperky, čím senzor robí z nových produktov špičkové zariadenia.

„BMA400 je dokonalým riešením pre nositeľnú elektroniku a IoT aplikácie, ktorých cieľom je výrazne predĺžiť životnosť batérie bez kompromisov v oblasti výkonu,“ hovorí Stefan Finkbeiner, výkonný riaditeľ Bosch Sensortec. „Vďaka značnému predĺženiu intervalu výmeny batérií ponúka BMA400 koncovému užívateľovi zvýšenú spoľahlivosť, jednoduché používanie a menej starostí.“

Ďalšie funkcie produktu

Vďaka vstavanému regulátoru napätia disponuje BMA 400 stabilným výkonom v širokom rozsahu napájacieho napätia. Ponúka flexibilné prispôsobenie zariadenia z hľadiska spotreby energie, šumu a výstupnej rýchlosti dát (output data rate = ODR). BMA400 má spotrebu prúdu 14 μA pri najvyššom výkone, kontinuálnom meraní a hustote šumu 220 μg/√Hz. V úspornom režime samoaktivácie klesá táto hodnota len na 1 μA a menej. Nový senzor je taktiež vybavený veľkým 1 KB FIFO. Ďalšie informácie o BMA400 sú k dispozícii vo videu BMA400 na YouTube kanály spoločnosti Bosch Sensortec a na webových stránkach Bosch Sensortec.

Dostupnosť

BMA400 bude k dispozícii pre OEMS a distribútorov od júna 2018. C-vzorky pre OEMS sú k dispozícii na vyžiadanie.

ZAŽITE BOSCH NA CES 2018 v Las Vegas, USA:

Požiadavky na bezpečnosť, zabezpečenie, energetickú účinnosť a pohodlie rastú v každom meste. A to je len pár výziev, ktoré so sebou prináša urbanizácia. Kľúčom k ich prekonaniu sú inteligentne prepojené mestá - tiež známe ako inteligentné mestá. Na niekoľkých miestach sú už tieto mestá realitou: Bosch ponúka rad riešení, vďaka ktorým sú mestá inteligentnejšie a zvyšuje sa kvalita života ich obyvateľov. Na CES 2018 predstavuje Bosch rozšírené portfólio riešení „Simply. Connected.“ – riešenia pre mestskú mobilitu, prepojený pracovný svet či inteligentné domácnosti a budovy.

  • TLAČOVÁ KONFERENCIA: Pondelok, 8. januára, 8:00–8:45 miestneho času, Mandalay Bay Hotel, Las Vegas Convention Center, Mandalay Bay Ballrooms B,C&D

  • STÁNOK: Utorok až piatok, 9. až 12. januára 2018, Central Hall, stánok č. #14028

  • SLEDUJTE to najdôležitejšie od spoločnosti Bosch na CES 2018 na Twitteri: #BoschCES

  • EXPERTI BOSCH NA PANELOVÝCH DISKUSIÁCH: Viac informácií pripravujeme – zostaňte v strehu!

Kontakt:

Silvia Mayer

Tel.: +49 7121 35-18453

Kontakt pre novinárov:

Christian Hoenicke

Tel.: +49 7121 35-35924

Bosch Sensortec GmbH, stopercentne vlastnená dcérska spoločnosť Robert Bosch GmbH, vyvíja a uvádza na trh široké spektrum mikroelektromechanických senzorov (MEMS) a riešenia pre smartfóny, tablety, wearables, AR/VR, drony, roboty, inteligentné domácnosti a aplikácie pre Internet vecí (IoT). Produktové portfólio zahŕňa 3-osové senzory zrýchlenia, senzory rýchlosti otáčania a geomagnetické senzory, integrované 6-osové a 9-osové senzory, inteligentné senzory, senzory tlaku, vlhkosti a plynové senzory, optické mikrosystémy, ako aj príslušné softvérové riešenia. Spoločnosť Bosch Sensortec si od svojho založenia v roku 2005 vybudovala na príslušných trhoch vedúce postavenie v oblasti technológií. Od roku 1995 je spoločnosť Bosch priekopníkom a firmou s vedúcim postavením na trhu v oblasti senzorov MEMS a doposiaľ predala vyše 10 miliárd týchto senzorov. Viac ako každý druhý smartfón využíva senzor od Bosch Sensortec.

Viac informácií na www.bosch-sensortec.com alebo na twitter.com/boschMEMS.

Bosch Group je vedúcim medzinárodným dodávateľom technológií a služieb. Spoločnosť celosvetovo zamestnáva približne 400 000 zamestnancov (stav k 31. 12. 2019). Za rok 2019 dosiahla firma obrat 77,7 miliardy eur. Činnosť Bosch Group sa člení do štyroch obchodných oblastí: Mobility Solutions, Priemyselná technika, Spotrebný tovar a Energetika a technika budov. Ako popredná spoločnosť v oblasti Internetu vecí, Bosch ponúka inovatívne riešenia pre inteligentné domácnosti, inteligentné mestá, prepojenú mobilitu a prepojený priemysel. Využíva svoje znalosti senzorových technológií, softvéru a služieb, taktiež svoj vlastný IoT cloud k tomu, aby zákazníkom ponúkol prepojené riešenia naprieč oblasťami – a to z jediného zdroja. Strategickým cieľom Bosch Group je prinášať inovácie pre prepojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celom svete vďaka výrobkom a službám, ktoré sú inovatívne a vzbudzujú nadšenie. Stručne povedané, Bosch vytvára technológie, ktoré sú „Stvorené pre život“. Bosch Group zahŕňa spoločnosť Robert Bosch GmbH a viac ako 440 dcérskych a regionálnych spoločností vo vyše 60 krajinách sveta. Po započítaní predajných a servisných partnerov pokrýva globálna vývojárska, výrobná a obchodná sieť spoločnosti Bosch takmer všetky krajiny. Základom pre ďalší rast firmy je jej sila inovácií. Bosch v oblasti výskumu a vývoja zamestnáva 72 600 ľudí v 126 lokalitách po celom svete a takmer 30 000 softvérových inžinierov.

Viac informácií na www.bosch.com, www.bosch.sk, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.sk, twitter.com/BoschPress.

Stále hľadáte niečo?