Suche

Bosch predstavuje virtuálnu dotykovú obrazovku pre každý povrch v inteligentnej domácnosti a IoT

Interaktívny projekčný modul BML100PI umožňuje inteligentné policové riešenia

  • Vždy ostrá laserová projekcia pre niekoľkovrstvové dotykové obrazovky
  • Riešenie pripravené na okamžité použitie umožňujúce jednoduchú integráciu
  • Kompaktný dizajn: projekcia i interakcia v jedinom malom balení
  • Intuitívne užívateľské rozhranie vďaka spoľahlivému rozpoznaniu gest a dotyku

Na CES® v Las Vegas, Nevada, predstavila spoločnosť Bosch Sensortec BML100PI – interaktívny projekčný modul, ktorý vyčarí z každého povrchu virtuálnu dotykovú obrazovku a z obyčajných políc osobných asistentov – je tak ideálnym riešením pre inteligentnú domácnosť a IoT.

Modul BML100PI ponúka komplexné riešenie interaktívnej projekcie pripravenej na okamžité použitie, čím je umožnené využitie vysokoflexibilných virtuálnych dotykových obrazoviek. Generovaný laserový lúč vytvorí na každom povrchu rovnomerne ostrý obraz a následne ho skenuje riadok po riadku, čím deteguje gestá alebo pohyby prstov. Na presné rozpoznávanie gest a dotykov nie sú potrebné žiadne nastavenia ani kalibrácia. Interaktívny projekčný modul od spoločnosti Bosch Sensortec predstavuje flexibilnú alternatívu statickej fyzickej obrazovky a ponúka používateľom virtuálnu dotykovú obrazovku s vysokointuitívnym používateľským rozhraním pre všetky domáce spotrebiče inteligentnej domácnosti.

Osobní asistenti v inteligentných domácnostiach

Výrobcovia domácich spotrebičov môžu použiť BML100PI na vytvorenie „inteligentných políc“, ktoré sú tvorené niekoľkými projekciami na jednotlivých policiach naraz, napríklad v chladničkách, kuchynských skrinkách, príborníkoch alebo šatníkoch. Jeden modul dokáže plniť funkciu dotykovej obrazovky až pre šesť rôznych plôch. Môže tak premietať napríklad predpoveď počasia, denný rozvrh používateľa a tiež v šatníku pripomínať nadchádzajúce udalosti. Tieto informácie sú spracované a je odporúčané vhodné oblečenie tak, aby zodpovedalo predpovedi počasia a/alebo plánovaným osobným aktivitám. Výsledný look potom môžete zdieľať s priateľmi prostredníctvom sociálnych médií – priamo na povrchu police. Pokiaľ nie je niektorý z odevov dostupný alebo je v koši na špinavú bielizeň, inteligentná polica môže navrhnúť online objednávku niečoho nového na seba v online obchode s odevmi, alebo môže zarezervovať termín práčovne zladený s kalendárom používateľa.

„Vďaka tomuto interaktívnemu projekčnému modulu sa môže z každej police ľahko stať osobný asistent, čím sa výrazne zvyšuje úroveň pohodlia v každodenných životoch ľudí,“ uviedol Dr. Stefan Finkbeiner, výkonný riaditeľ spoločnosti Bosch Sensortec.

BML100PI je kompaktné plug-and-play riešenie, ktoré umožňuje výrobcom inteligentných domácich spotrebičov a nábytku vytvárať úplne nové a zaujímavé použitia. To pre výrobcov predstavuje obrovský potenciál pre diferenciáciu produktov.

Všestranný pomocník pre každé prostredie

Jednou z kľúčových funkcií je, že tento modul dokáže premietať ostrý obraz na akýkoľvek typ povrchu, bez ohľadu na to, či je tmavý, farebný, vlhký, stupňovitý alebo zakrivený. Môže tak zaistiť interaktívnu projekciu tam, kde často nie je k dispozícii žiadny vhodný priestor – napríklad v spálňach, pri domácich spotrebičoch alebo kuchynských prístrojoch.

Kompaktný modul – jednoduchá integrácia do všetkých domácich spotrebičov

BML100PI ponúka nízku spotrebu energie typicky 2 W. So svojimi rozmermi len 47 mm x 43 mm je menší ako kreditná karta. Vďaka tomu ho môžu výrobcovia ľahko integrovať do prakticky všetkých nových a existujúcich inteligentných domácich spotrebičov – čo je podstatne jednoduchšie ako v prípade projekčných a zobrazovacích zariadení, ktoré sú v súčasnosti dostupné na trhu.

Okrem modulu BML100PI ponúka spoločnosť Bosch Sensortec variant BML100P, ktorý umožňuje rovnaké projekčné prvky, ale bez dotykovej funkcie.

Dostupnosť:

Moduly BML100PI a BML100P budú k dispozícii v druhom štvrťroku roku 2020.

YouTube:

Sledujte inteligentné police v akcii!

Kontakt pre novinárov:

Silvia Mayer
Tel.: +49 7121 35-18453
E-mail: Silvia.Mayer@bosch-sensortec.com

Christian Hoenicke
Tel.: +49 7121 35-35924
E-mail: Christian.Hoenicke@bosch-sensortec.com
Twitter: @BoschMEMS

Tags: inteligentná domácnosť, Sensortec, IoT

Bosch Sensortec GmbH, stopercentne vlastnená dcérska spoločnosť Robert Bosch GmbH, vyvíja a uvádza na trh široké spektrum mikroelektromechanických senzorov (MEMS) a riešenia pre smartfóny, tablety, wearables, AR/VR, drony, roboty, inteligentné domácnosti a aplikácie pre Internet vecí (IoT). Produktové portfólio zahŕňa 3-osové senzory zrýchlenia, senzory rýchlosti otáčania a geomagnetické senzory, integrované 6-osové a 9-osové senzory, inteligentné senzory, senzory tlaku, vlhkosti a plynové senzory, optické mikrosystémy, ako aj príslušné softvérové riešenia. Spoločnosť Bosch Sensortec si od svojho založenia v roku 2005 vybudovala na príslušných trhoch vedúce postavenie v oblasti technológií. Od roku 1995 je spoločnosť Bosch priekopníkom a firmou s vedúcim postavením na trhu v oblasti senzorov MEMS a doposiaľ predala vyše 10 miliárd týchto senzorov. Viac ako každý druhý smartfón využíva senzor od Bosch Sensortec.

Viac informácií na www.bosch-sensortec.com alebo na twitter.com/boschMEMS.

Bosch Group je vedúcim medzinárodným dodávateľom technológií a služieb. Spoločnosť celosvetovo zamestnáva približne 410 000 zamestnancov (stav k 31. 12. 2018). Predaj firmy za rok 2018 dosiahol hodnotu 78,5 miliardy eur. Činnosť Bosch Group sa člení do štyroch obchodných oblastí: Mobility Solutions, Priemyselná technika, Spotrebný tovar a Energetika a technika budov. Ako popredná spoločnosť v oblasti Internetu vecí, Bosch ponúka inovatívne riešenia pre inteligentné domácnosti, inteligentné mestá, prepojenú mobilitu a prepojený priemysel. Využíva svoje znalosti senzorových technológií, softvéru a služieb, taktiež svoj vlastný IoT cloud k tomu, aby zákazníkom ponúkol prepojené riešenia naprieč oblasťami – a to z jediného zdroja. Strategickým cieľom Bosch Group je prinášať inovácie pre prepojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celom svete vďaka výrobkom a službám, ktoré sú inovatívne a vzbudzujú nadšenie. Stručne povedané, Bosch vytvára technológie, ktoré sú „Stvorené pre život“. Bosch Group zahŕňa spoločnosť Robert Bosch GmbH a viac ako 460 dcérskych a regionálnych spoločností vo vyše 60 krajinách sveta. Po započítaní predajných a servisných partnerov pokrýva globálna vývojárska, výrobná a obchodná sieť spoločnosti Bosch takmer všetky krajiny. Základom pre ďalší rast firmy je jej sila inovácií. Bosch v oblasti výskumu a vývoja zamestnáva 68 700 ľudí v 130 lokalitách po celom svete.

Viac informácií na www.bosch.com, www.bosch.sk, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.sk, twitter.com/BoschPresse.

Stále hľadáte niečo?