Suche

Tlačová informácia #Biznis a ekonomika

Robert Bosch Venture Capital investíciami do UISEE posilňuje v oblasti automatizovanej jazdy

Prvý automatizovaný ťahač batožín na svete v každodennom použití

  • Spoločnosť Robert Bosch Venture sa pripája k investorom, ako sú Shenzhen Capital a China International Capital Corporation.
  • UISEE vyvinula unikátnu, modernú platformu úrovne 4 pre automatizovanú jazdu, ktorá je založená na vyspelom reťazci nástrojov pre spracovanie a simuláciu dát.
  • Dr. Ingo Ramesohl, generálny riaditeľ RBVC, vysvetľuje: „UISEE ako jeden z popredných poskytovateľov riešení pre automatizovanú jazdu v Číne dopĺňa rastúce portfólio RBVC a otvára spoločnosti Bosch rozmanité príležitosti v tejto oblasti.“
Pavel Roman

Pavel Roman >

X

Stuttgart, Nemecko – Robert Bosch Venture Capital GmbH (RBVC), koncernová venture capital spoločnosti Bosch, investovala do spoločnosti UISEE. Spoločnosť so sídlom v Pekingu vyvíja riešenie na kľúč pre automatizovanú jazdu v uzatvorených oblastiach. Jeho automatizované ťahače zahájili prevádzku a na medzinárodnom letisku každý deň prepravujú batožinu tisícov cestujúcich. „UISEE je jedným z čínskych technologických lídrov v automatizovanej jazde. Jeho najmodernejšia platforma úrovne 4 umožňuje požadované zvýšenie efektivity,“ vysvetľuje Dr. Ingo Ramesohl, generálny riaditeľ RBVC. „UISEE dopĺňa rastúce portfólio proprietárnych technológií RBVC pre automatizovanú jazdu a otvára širokú škálu možností spolupráce so spoločnosťou Bosch v tejto oblasti.“ „Preto nás teší, že nás popredná technologická spoločnosť podporuje,“ zdôrazňuje Gansha Wu, generálny riaditeľ UISEE. „Investície a spolupráca nám pomáhajú ďalej rozvíjať produkty a služby a obsluhovať zákazníkov po celom svete.“

Najmodernejšie riešenie úrovne 4 používaných automatizovaných ťahačov batožiny v prevádzke

UISEE ako komplexný dodávateľ automatizovanej jazdy ponúka riešenia šité na mieru, v prvom kroku pre uzatvorené priestory, ako sú letiská a priemyselné zariadenia. Jeho systém pre automatizovanú jazdu zahrnuje blok senzorov, riadiacu jednotku, algoritmy, reťazec nástrojov a špeciálne vyvinuté zariadenie, ktoré sa inštaluje na okraji jazdnej dráhy. V januári 2020 honkongské medzinárodné letisko oznámilo, že úspešne otestovalo riešenie UISEE pre automatizované ťahače a nedávno ich začalo používať pre každodennú prepravu batožiny. Letisko dúfa, že to povedie k významnému zvýšeniu efektivity.

Dopyt po automatizovanej jazde v uzatvorených oblastiach

Výroba, obchod, vývoj technológií a spotreba v Číne rastú – a s tým aj potreba prepravy osôb a tovaru. Starnutie populácie na jednej strane a rastúca prosperita mladšej generácie na strane druhej spôsobujú nedostatok pracovných síl. Podľa správy inštitútu pre prieskum trhu Allied Market Research sa objem medzinárodného trhu s autonómnymi vozidlami v roku 2019 pohyboval okolo 54 miliárd USD. Do roku 2026 by sa mal tiež zvýšiť v priemere o približne 39 percent ročne. Rast sieťových infraštruktúr a prechod z vlastných vozidiel na mobilitu ako službu (MaaS) by mal podnietiť medzinárodný trh s automatizovanými vozidlami. Spoločnosť UISEE je presvedčená, že jej riešenie pre automatizovanú jazdu odstráni nedostatok pracovných síl a dosiahne zvýšenie efektivity.

Skúsený tím a investori

Zakladatelia UISEE sú v Číne priekopníkmi v oblasti automatizovanej jazdy a umelej inteligencie (AI). Okrem odborníkov na umelú inteligenciu zahrnujú tiež veteránov a vedcov z oblasti automatizovanej jazdy. Generálny riaditeľ Gansha Wu predtým viedol výskumné oddelenie spoločnosti Intel China. Okrem RBVC prilákala spoločnosť tiež investorov Sinovation Ventures, Shenzhen Capital a China International Capital Corporation. Konzorcium bude aj naďalej aktívne podporovať prvotriedny tím vo vývoji technológií pre automatizovanú jazdu.

Fotografie:

#2949541, #2949599, #2949600

Kontakt pre novinárov:

Aron Bahnmüller
Tel.: +49 711 811 47950

O spoločnosti UISEE Technologies Ltd.

Spoločnosť UISEE bola založená v roku 2016 a sídli v Pekingu. Spoločnosť sa zameriava na mobilné a logistické technológie orientované na budúcnosť, ktoré zásadne menia spoločnosť prostredníctvom prospešných, komplexných a bezpečných riešení pre efektívny a ekologicky šetrný život v mestských oblastiach.

O spoločnosti Robert Bosch Venture Capital GmbH:

Robert Bosch Venture Capital GmbH (RBVC) je koncernová venture capital skupiny Bosch, poprednej medzinárodnej technologickej a servisnej spoločnosti. RBVC investuje po celom svete do inovatívnych začínajúcich spoločností vo všetkých fázach vývoja. Investičná činnosť RBVC je zameraná na technologické spoločnosti, ktoré pracujú na témach, ktoré sú aktuálne a v budúcnosti pre Bosch dôležité. Patria sem najmä oblasti automatizácie a elektrifikácie, energetická efektivita, softvérové technológie a lekárska technika. RBVC tiež investuje do služieb a obchodných modelov, ktoré sú relevantné pre vyššie uvedené oblasti podnikania.

Viac informácií je k dispozícii na www.rbvc.com.

Bosch Group je vedúcim medzinárodným dodávateľom technológií a služieb. Spoločnosť celosvetovo zamestnáva približne 400 000 zamestnancov (stav k 31. 12. 2019). Za rok 2019 dosiahla firma obrat 77,7 miliardy eur. Činnosť Bosch Group sa člení do štyroch obchodných oblastí: Mobility Solutions, Priemyselná technika, Spotrebný tovar a Energetika a technika budov. Ako popredná spoločnosť v oblasti Internetu vecí, Bosch ponúka inovatívne riešenia pre inteligentné domácnosti, inteligentné mestá, prepojenú mobilitu a prepojený priemysel. Využíva svoje znalosti senzorových technológií, softvéru a služieb, taktiež svoj vlastný IoT cloud k tomu, aby zákazníkom ponúkol prepojené riešenia naprieč oblasťami – a to z jediného zdroja. Strategickým cieľom Bosch Group je prinášať inovácie pre prepojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celom svete vďaka výrobkom a službám, ktoré sú inovatívne a vzbudzujú nadšenie. Stručne povedané, Bosch vytvára technológie, ktoré sú „Stvorené pre život“. Bosch Group zahŕňa spoločnosť Robert Bosch GmbH a viac ako 440 dcérskych a regionálnych spoločností vo vyše 60 krajinách sveta. Po započítaní predajných a servisných partnerov pokrýva globálna vývojárska, výrobná a obchodná sieť spoločnosti Bosch takmer všetky krajiny. Základom pre ďalší rast firmy je jej sila inovácií. Bosch v oblasti výskumu a vývoja zamestnáva 72 600 ľudí v 126 lokalitách po celom svete a takmer 30 000 softvérových inžinierov.

Viac informácií na www.bosch.com, www.bosch.sk, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.sk, twitter.com/BoschPress.

Stále hľadáte niečo?