Suche

Rozšírenie 18 voltového systému „Power for All“: Bosch GardenPump 18 a AdvancedGrind 18

Pavel Roman

Pavel Roman >

X

Akumulátorová technika pre celý domov i záhradu

  • Jeden akumulátor pre viac ako 30 záhradných, domácich prístrojov a prístrojov pre majstrov
  • Úspora miesta, úspora peňazí, ochrana životného prostredia
  • GardenPump 18: Komfortné a udržateľné zavlažovanie záhra
  • AdvancedGrind 18: Flexibilita s maximálnou kontrolou a vysokou ochranou

Bosch ponúka majstrom a hobby záhradníkom s 18-voltovým akumulátorovým systémom „Power for All“ najväčšiu škálu aplikácií na trhu - je to jediný systém, ktorý kombinuje spotrebiče pre domácich majstrov, záhradu a domácnosť. S jedným a tým istým 18 voltovým akumulátorom môžete prevádzkovať viac ako 30 prístrojov, ako sú skrutkovače, brúsky a uhlové brúsky, priamočiare píly, plotostrihy, kosačky na trávu, nízkotlakové mobilné čističe a vysávače - a teraz po prvýkrát aj čerpadlo na dažďovú vodu. Domáci majstri a hobby záhradkári preto nepotrebujú žiadne ďalšie akumulátory a nabíjačky, a súčasne tak ušetria miesto a peniaze pri každom ďalšom nákupe.

Prvé akumulátorové čerpadlo na dažďovú vodu od spoločnosti Bosch: GardenPump 18

Dobré pre životné prostredie a rastliny: Vďaka prvému akumulátorovému čerpadlu na dažďovú vodu od spoločnosti Bosch sa teraz milovníci záhrad môžu rozlúčiť s namáhavým a časovo náročným zavlažovaním pomocou krhiel - a všetko počínajúc ružami až po mrkvu polievať udržateľnou vodou z dažďového sudu. GardenPump 18 je vhodný pre všetky bežné modely zásobníkov vody s objemom až 1 000 litrov, má kohútik pre štandardné zásuvné spojky záhradnej hadice a má dosah 25 metrov. Vďaka veľkému množstvo dopravovanej vody a vysokému rozstrekovaciemu výkonu je možné zavlažovať aj zavesené koše až do výšky dvoch metrov alebo čistiť záhradný nábytok a cesty. Ak má zo vzácnej vody profitovať aj trávnik, môže byť čerpadlo pripojené k postrekovaču alebo zavlažovaciemu systému. GardenPump 18 má aj integrovanú antisifónovú zástrčku: Tá pri zastavení čerpadla automaticky privádza vzduch do pripojovacej hadice, takže voda nemôže nechtiac vytiecť. Vaša riadiaca jednotka akumulátora odolná proti striekajúcej vode môže byť pripevnená na vhodnú stenu alebo priamo na nádrž. Priehradka na akumulátor je uzavretá vodotesným krytom. V závislosti na aplikácii a požadovanej dobe prevádzky je možné GardenPump 18 prevádzkovať s akumulátormi od 2,0 do 6,0 Ah. Akumulátor 2,5 Ah umožňuje prevádzku po dobu 30 minút. S výkonom čerpadla jedenásť litrov za minútu akumulátor zvládne 330 litrov - čo je viac ako priemerný objem nádrže 250 litrov. Ovláda sa pomocou LED displeja riadiacej jednotky: zapínanie a vypínanie, nastavenie požadovaného času alebo odpočítavanie stavu akumulátora - všetko ide ľahko a pohodlne.

Práca s vysokou ochranou používateľa: AdvancedGrind 18

Vďaka novej konštrukcii s výkonným motorom je uhlová brúska AdvancedGrind 18 ideálna na brúsenie, rezanie, kefovanie a leštenie kovov, kameňa, betónu a dlažby. Od porovnateľných konkurenčných modelov sa vyznačuje funkciou softštartu a predvoľbou plynulej rýchlosti. Funkcia softštartu postupne zvyšuje výkon uhlovej brúsky - nespustí sa okamžite plnou rýchlosťou. To poskytuje väčšie pohodlie a kontrolu pri práci. Rýchlosť sa upravuje elektronicky v závislosti na aplikácii a materiále. Po vypnutí prístroja sa kotúč zastaví počas dvoch sekúnd vďaka integrovanej funkcii brzdenia. Ochrana proti reštartu zabraňuje nekontrolovanému spusteniu po výpadku napájania. Ďalšia výhoda, ktorá domácim majstrom uľahčuje použitie: Rýchla a jednoduchá výmena kotúča bez náradia za menej ako 12 sekúnd. Rýchloupínaciu skrutku je možné zafixovať stlačením tlačidla a príslušenstvo tak môžete rýchlo a ľahko uvoľniť a znovu upevniť.

Oba prístroje sú už v predaji. Uvedené ceny sú nezáväzné cenové odporúčania vrátane DPH.

Technické údajeGardenPump 18
Napätie akumulátora18 V
Maximálny tlakový výkon2,0 bar
Maximálny prietok2 000 l/h
Maximálna hĺbka ponoru1,8 m
Hmotnosť čerpadla0,8 kg
Hmotnosť riadiacej jednotky batérie bez akumulátora0,6 kg
Ochrana proti striekajúcej vodeIPX4
Rozsah dodávky/odporúčaná maloobchodná cena vrátane DPH
  • Čerpadlo vrátane vodného filtra, riadiacej jednotky akumulátora, pripevnenia na stenu a do nádrže, pripájacieho kábla a hadice, vedenia hadice s antisifónovou zástrčkou (bez akumulátora a nabíjačky): 99,99 €
  • Čerpadlo vrátane vodného filtra, riadiacej jednotky akumulátora, pripevnenia na stenu a do nádrže, pripájacieho kábla a hadice, vedenia hadice s antisifónovou zástrčkou, akumulátora 2,5 Ah a nabíjačky AL 1810 CV: 149,99 €

Technické údajeAdvancedGrind 18
Napätie akumulátora18 V
Voľnobežné otáčky2.800 ‒ 11.500 min-1
Priemer brúsneho kotúča125 mm
VretenoM14
Rozmery bez na akumulátore (dĺžka x šírka x výška)315 x 228 x 103 mm
Hmotnosť bez akumulátora1,7 kg
Rozsah dodávky/odporúčaná maloobchodná cena vrátane DPH

Zmeny sú vyhradené
Uhlová brúska bez akumulátora a nabíjačky: 129,99 €

Kontakt pre novinárov:

Adéla Lišková
Tel.: +420 728 360 250
Email: Adela.Liskova@cz.bosch.com

Robert Bosch Power Tools GmbH, divízia Bosch Group, je jedným z popredných svetových poskytovateľov elektrického náradia, príslušenstva pre elektrické náradie a meracích nástrojov. V roku 2019 dosiahlo jej zhruba 20 000 zamestnancov obrat vo výške 4,8 miliardy eur, z čoho 85 percent v krajinách mimo Nemecko. So značkami ako Bosch a Dremel sa divízia zameriava na potreby zákazníkov a veľký technický pokrok. Kľúčovými faktormi úspechu sú sila a tempo v oblasti inovácií. V roku 2020 divízia Bosch Power Tools opäť uvedie na trh viac ako 100 nových výrobkov vo svojich štyroch obchodných oblastiach – elektrické nástroje, príslušenstvo, meracie nástroje a záhradné náradie.

Bosch Group je vedúcim medzinárodným dodávateľom technológií a služieb. Spoločnosť celosvetovo zamestnáva približne 400 000 zamestnancov (stav k 31. 12. 2019). Za rok 2019 dosiahla firma obrat 77,7 miliardy eur. Činnosť Bosch Group sa člení do štyroch obchodných oblastí: Mobility Solutions, Priemyselná technika, Spotrebný tovar a Energetika a technika budov. Ako popredná spoločnosť v oblasti Internetu vecí, Bosch ponúka inovatívne riešenia pre inteligentné domácnosti, inteligentné mestá, prepojenú mobilitu a prepojený priemysel. Využíva svoje znalosti senzorových technológií, softvéru a služieb, taktiež svoj vlastný IoT cloud k tomu, aby zákazníkom ponúkol prepojené riešenia naprieč oblasťami – a to z jediného zdroja. Strategickým cieľom Bosch Group je prinášať inovácie pre prepojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celom svete vďaka výrobkom a službám, ktoré sú inovatívne a vzbudzujú nadšenie. Stručne povedané, Bosch vytvára technológie, ktoré sú „Stvorené pre život“. Bosch Group zahŕňa spoločnosť Robert Bosch GmbH a viac ako 440 dcérskych a regionálnych spoločností vo vyše 60 krajinách sveta. Po započítaní predajných a servisných partnerov pokrýva globálna vývojárska, výrobná a obchodná sieť spoločnosti Bosch takmer všetky krajiny. Základom pre ďalší rast firmy je jej sila inovácií. Bosch v oblasti výskumu a vývoja zamestnáva 72 600 ľudí v 126 lokalitách po celom svete a takmer 30 000 softvérových inžinierov.

Spoločnosť založil v roku 1886 v Stuttgarte Robert Bosch (1861–1942) ako „dielňu pre jemnú mechaniku a elektrotechniku“. Obchodno-právna štruktúra spoločnosti Robert Bosch GmbH zaisťuje podnikateľskú samostatnosť Bosch Group. To umožňuje spoločnosti dlhodobo plánovať a investovať do dôležitých podnikateľských zámerov pre zabezpečenie budúcnosti. 92 percent majetkových podielov spoločnosti Robert Bosch GmbH vlastní charitatívna nadácia Robert Bosch Stiftung GmbH / Nadácia Roberta Boscha. Väčšinové hlasovacie práva sú v rukách spoločnosti Robert Bosch Industrietreuhand KG, ktorá má zároveň tiež právo vykonávať funkciu spoločníkov. Ostatné podiely a hlasovacie práva majú členovia rodiny Boschových a Robert Bosch GmbH.

Viac informácií na www.bosch.com, www.bosch.sk, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.sk, twitter.com/BoschPress.

Stále hľadáte niečo?