Suche

Tlačová informácia #Biznis a ekonomika

Koronavírus: Bosch uvádza do prevádzky plne automatizované zariadenie na výrobu masiek

Produkcia viac ako pol milióna masiek denne

  • Konštrukcia špeciálnych strojov Bosch vyvinula špeciálne zariadenie na výrobu masiek
  • Päť plne automatizovaných výrobných liniek v štyroch výrobných závodoch spoločnosti Bosch po celom svete vyrába tvárové masky, ktoré chránia pred infekciami
  • Bosch poskytuje spoločnostiam konštrukčné plány špeciálneho zariadenia zdarma
Pavel Roman

Pavel Roman >

X

Stuttgart, Nemecko – V boji proti koronavírusu zahájil Bosch plne automatizovanú výrobu ochranných masiek. Dr. Volkmar Denner, predseda predstavenstva spoločnosti Robert Bosch GmbH, dnes uviedol do prevádzky prvé špeciálne zariadenie na výrobu masiek v závode Bosch v Stuttgarte-Feuerbachu. „Utlmenie koronavírusu je celospoločenskou úlohou. Vybavením našich zamestnancov maskami z našej vlastnej výroby pomáhame zmierniť napätú zásobovaciu situáciu na trhu. Vytvárame taktiež podmienky na bezpečný reštart závodov a ochranu našich zamestnancov,“ hovorí Denner. Po koordinovanom nábehu do konca júna bude spoločnosť vyrábať na piatich linkách v štyroch závodoch po celom svete viac ako pol milióna masiek denne. Koncept zariadenia bol vyvinutý konštrukciou špeciálnych strojov Bosch. Bosch poskytuje konštrukčné plány záujemcom zo strany spoločností zdarma. Viac ako 30 spoločností už požiadalo Bosch o konštrukčné plány špeciálneho zariadenia.

Bosch navrhuje výrobnú linku masiek

Ochranné rúška sú spolu s ďalšími hygienickými opatreniami vhodným prostriedkom na zníženie rizika nových infekcií Covid-19. Plne automatizované zariadenie na výrobu masiek vyvinuté konštrukciou špeciálnych strojov len za niekoľko týždňov sa teraz v identickej podobe stavia v niekoľkých ďalších závodoch spoločnosti. Okrem hlavného závodu Priemyslu 4.0 v Stuttgarte-Feuerbachu - kde sú plánované dve linky - bude výroba rúšok nabiehať v týždennom takte takisto v závodoch Bosch v Naganathapura, India a Juárez, Mexiko. Výrobnú sieť uzatvára závod Rexroth v Erbachu (Odenwald). Na konci júna by mal byť objem výroby piatich výrobných liniek celkom viac ako desať miliónov kusov ročne.

Vlastná výroby spoločnosti Bosch kompenzuje nedostatok dodávok.

Maska je primárne určená na zabránenie šírenia patogénov z oblasti nosa a hltana používateľa. Rúško zároveň chráni používateľa pred kontaktom s telesnou tekutinou osôb v bezprostrednej blízkosti. Tvárové masky typu I/II sú v súlade s európskou normou DIN EN 14683. Bosch používa masky predovšetkým na ochranu približne 400 000 zamestnancov po celom svete. Spoločnosť Bosch plánuje poskytnúť všetko nadbytočnú kapacitu externe, za predpokladu certifikácie a požiadaviek jednotlivých krajín. Okrem toho spoločnosť Bosch umožní ďalších spoločnostiam voľný prístup ku konštrukčným plánom zariadenia, technickým výkresom a montážnym pokynom a umožní nahliadnuť do obalového systému a distribúcie rúšok. „S využitím našich špeciálnych zariadení znižujeme závislosti: Masky je možné vyrábať na mieste tam - kde sú potrebné,“ hovorí Denner. V prípade potreby konštrukcia špeciálnych strojov Bosch poskytuje záujemcom zo strany spoločností prvenstvo a dodáva hotové zariadenia. „Bosch využíva technológiu na boj proti koronavírusu. Prispievame inováciou a našimi dlhoročnými skúsenosťami vo výrobe,“ vysvetľuje riaditeľ Bosch Rolf Najork, zodpovedný za priemyslovú techniku.

Konštrukcia špeciálnych strojov Bosch dodáva riešenia šité na mieru

Ako súčasť divízie Industrial Technology vyvíja Robert Bosch Manufacturing Solutions GmbH už 25 rokov flexibilné a škálovateľné koncepty pre montáž, testovanie a procesné technológie a súvisiace služby. Dcérska spoločnosť tak napríklad prispieva zvláštnym spôsobom v oblasti elektromobility a je mimo iné zodpovedná za konečnú kontrolu motorov eBike od spoločnosti Bosch. Konštrukcia špeciálnych strojov so svojimi 2 000 zamestnancami v deviatich závodoch po celom svete sa svojou ponuku zameriava ako na závody spoločnosti Bosch, tak aj na externých zákazníkov.

Kontakt pre novinárov:

Dennis Christmann
Tel.: +49 711 811 58178
Twitter: @BoschPresse

Bosch Group je vedúcim medzinárodným dodávateľom technológií a služieb. Spoločnosť celosvetovo zamestnáva približne 394 500 zamestnancov (stav k 31. 12. 2020). Za rok 2020 dosiahla firma podľa predbežných výsledkov obrat 71,6 miliardy eur. Činnosť Bosch Group sa člení do štyroch obchodných oblastí: Mobility Solutions, Priemyselná technika, Spotrebný tovar a Energetika a technika budov. Ako popredná spoločnosť v oblasti Internetu vecí, Bosch ponúka inovatívne riešenia pre inteligentné domácnosti, inteligentné mestá, prepojenú mobilitu a prepojený priemysel. Využíva svoje znalosti senzorových technológií, softvéru a služieb, taktiež svoj vlastný IoT cloud k tomu, aby zákazníkom ponúkol prepojené riešenia naprieč oblasťami – a to z jediného zdroja. Strategickým cieľom Bosch Group je prinášať inovácie pre prepojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celom svete vďaka výrobkom a službám, ktoré sú inovatívne a vzbudzujú nadšenie. Stručne povedané, Bosch vytvára technológie, ktoré sú „Stvorené pre život“. Bosch Group zahŕňa spoločnosť Robert Bosch GmbH a viac ako 440 dcérskych a regionálnych spoločností vo vyše 60 krajinách sveta. Po započítaní predajných a servisných partnerov pokrýva globálna vývojárska, výrobná a obchodná sieť spoločnosti Bosch takmer všetky krajiny. Základom pre ďalší rast firmy je jej sila inovácií. Bosch v oblasti výskumu a vývoja zamestnáva 73 000 ľudí v 126 lokalitách po celom svete a takmer 30 000 softvérových inžinierov..

Spoločnosť založil v roku 1886 v Stuttgarte Robert Bosch (1861–1942) ako „dielňu pre jemnú mechaniku a elektrotechniku“. Obchodno-právna štruktúra spoločnosti Robert Bosch GmbH zaisťuje podnikateľskú samostatnosť Bosch Group. To umožňuje spoločnosti dlhodobo plánovať a investovať do dôležitých podnikateľských zámerov pre zabezpečenie budúcnosti. Deväťdesiatštyri percent majetkových podielov Robert Bosch GmbH patrí verejno-prospešnej spoločnosti Robert Bosch Stiftung GmbH (Nadácia Roberta Boscha). Ostatné podiely vlastní rodina Roberta Boscha, cez spoločnosť vlastnenú rodinou a cez spoločnosť Robert Bosch GmbH. Väčšinové hlasovacie práva však má spoločnosť Robert Bosch Industrietreuhand KG, priemyselný trust, ktorá taktiež vykonáva funkciu vlastníkov.

Viac informácií na www.bosch.com, www.bosch.sk, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.sk, twitter.com/BoschPress.

Stále hľadáte niečo?