Suche

Tlačová informácia #Elektrické náradie

Všetko dokonale vyrovnané: Nové 360-stupňové líniové lasery od firmy Bosch pre domácich majstrov

Zelené laserové diódy pre lepšiu viditeľnosť

  • Dva prístroje s rádiusom 360 stupňov pre presné vyrovnanie v celom priestore
  • Lepšia viditeľnosť a väčší pracovný rozsah vďaka zeleným laserovým diódam
  • Jednoduchá manipulácia vďaka optimalizovanému dizajnu a koncepcii ovládania

Kristína Gáliková >

X

Spoločnosť Bosch prvýkrát prichádza s dvoma 360° líniovými lasermi pre domácich majstrov so zelenými diódami – AdvancedLevel 360 a UniversalLevel 360. Pri vyrovnaní sú vaše laserové línie až štyrikrát viditeľnejšie ako červené laserové línie porovnateľných prístrojov – dokonca aj v jasnom prostredí. Vďaka tomu je ich pracovný rozsah rozšírený z 20 na 24 metrov. Prístroje ponúkajú rôzne konfigurácie lasera – takže si domáci majstri sami môžu flexibilne vybrať prístroj podľa svojich potrieb a realizovať svoje projekty najlepším možným spôsobom: AdvancedLevel 360 je prvý 360-stupňový líniový laser na trhu, ktorý ponúka tiež dve vertikálne línie a funkciu olovnice. Je preto vhodný na horizontálne 360-stupňové vyrovnanie, napríklad pri inštalácii zásuviek, záclonových tyčí, kuchynských a kúpeľňových skríň k niekoľkým stenám v miestnosti, ale aj na klasické aplikácie laserového kríža, ako je umiestňovanie obrázkov a dlaždíc na jednu stenu. Pomocou druhej vertikálnej línie je možné ľahko nainštalovať sprchové kúty alebo sadrokartónové priečky v pravom uhle. Okrem toho bod olovnice na podlahe a laserový kríž na strope pomáhajú umiestniť svetlá alebo požiarne detektory presne tam, kde ich chcete. AdvancedLevel 360 kombinuje referenčné body na stene, podlahe a strope a je všestranným pomocníkom. Pokiaľ pre svoje projekty nepotrebujete bod olovnice alebo druhú zvislú líniu, je pre Vás UniversalLevel 360 tým pravým prístrojom. Oba líniové lasery sa samonivelujú za menej ako štyri sekundy a kompenzujú nerovnosti až ± 4 stupne s presnosťou ± 0,4 milimetra na meter.

Jednoduchá manipulácia vďaka optimalizovanému dizajnu a koncepcii ovládania

AdvancedLevel 360 a UniversalLevel 360 sú vďaka svojmu optimalizovanému dizajnu veľmi ľahko ovládateľné jednou rukou. Zapínajú a vypínajú sa posuvným vypínačom na boku prístroja. Požadovanú konfiguráciu lasera je potom možné ľahko vybrať pomocou tlačidla voľby režimu hore na prístroji. Druhé, menšie tlačidlo, sa používa na nastavenie funkcie náklonu, napríklad na vyrovnanie zábradlia schodiska. Oba prístroje je možné rýchlo a ľahko pripevniť na statív alebo teleskopickú tyč pomocou ¼-palcového závitu, a tak ich vždy správne napolohovať. Či už ide o zavesenie stropu alebo dekoratívny vzor dlaždíc – s prístrojmi AdvancedLevel 360 a UniversalLevel 360 je presné vyrovnanie a všetko s tým súvisiace ľahkou záležitosťou.

AdvancedLevel 360 je už v predaji, UniversalLevel 360 bude v predaji od júna. Všetky ceny sú nezáväzné odporúčané ceny vrátane DPH.

Parametre prístrojaAdvancedLevel 360UniversalLevel 360
(nahradzuje PLL 360)
Pracovná oblasť24 m24 m
Počet laserových línií1× horizontálna 360° línia, 2× vertikálna línia (uhol otvorenia 120°)1× horizontálna 360° línia,
1× vertikálna línia (uhol otvorenia 120°)
Bod olovniceánonie
Laserová dióda
Laserová línia/laserový bod
500 – 540 nm/630 – 650 nm500 – 540 nm/‒
Presnosť vyrovnania laserových línií/laserových bodov± 0,4 mm/m/± 1,0 mm/m± 0,4 mm/m/‒
Čas nivelácie< 4 s< 4 s
Samonivelačný rozsah± 4°± 4°
Trieda lasera22
Funkcia náklonuánoáno
Napájanie4 × 1,5 V (AA) batérie4 × 1,5 V (AA) batérie
Rozmery
(dĺžka × šírka × výška)
117 × 80 × 126 mm114 × 66 × 111 mm
Hmotnosť vrátane batérií520 g560 g
Rozsah dodávky/odporúčaná maloobchodná cena vrátane DPHZmeny sú vyhradené.
• Prístroj, ochranné puzdro,
4 × 1,5 V (AA) batérie:
189,99 €
• Prístroj, ochranné puzdro, statív TT 150, batérie 4 × 1,5 V (AA): 209,99 €
• Prístroj, ochranné puzdro,
4 × 1,5 V (AA) batérie:
159,99 €
• Prístroj, ochranné puzdro, statív TT 150, batérie 4 × 1,5 V (AA): 179,99 €
• Prístroj, ochranné puzdro, statív TT 150, univerzálna svorka MM 3, batérie 4 × 1,5 V (AA):
189,99 €

Kontakt pre novinárov:

Adéla Lišková
Tel.: +420 728 360 250
Email: Adela.Liskova@cz.bosch.com

Robert Bosch Power Tools GmbH, divízia Bosch Group, je jedným z popredných svetových poskytovateľov elektrického náradia, príslušenstva pre elektrické náradie a meracích nástrojov. V roku 2019 dosiahlo jej zhruba 20 000 zamestnancov obrat vo výške 4,8 miliardy eur, z čoho 85 percent v krajinách mimo Nemecko. So značkami ako Bosch a Dremel sa divízia zameriava na potreby zákazníkov a veľký technický pokrok. Kľúčovými faktormi úspechu sú sila a tempo v oblasti inovácií. V roku 2020 divízia Bosch Power Tools opäť uvedie na trh viac ako 100 nových výrobkov vo svojich štyroch obchodných oblastiach – elektrické nástroje, príslušenstvo, meracie nástroje a záhradné náradie.

Bosch Group je vedúcim medzinárodným dodávateľom technológií a služieb. Spoločnosť celosvetovo zamestnáva približne 400 000 zamestnancov (stav k 31. 12. 2019). Za rok 2019 dosiahla firma obrat 77,7 miliardy eur. Činnosť Bosch Group sa člení do štyroch obchodných oblastí: Mobility Solutions, Priemyselná technika, Spotrebný tovar a Energetika a technika budov. Ako popredná spoločnosť v oblasti Internetu vecí, Bosch ponúka inovatívne riešenia pre inteligentné domácnosti, inteligentné mestá, prepojenú mobilitu a prepojený priemysel. Využíva svoje znalosti senzorových technológií, softvéru a služieb, taktiež svoj vlastný IoT cloud k tomu, aby zákazníkom ponúkol prepojené riešenia naprieč oblasťami – a to z jediného zdroja. Strategickým cieľom Bosch Group je prinášať inovácie pre prepojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celom svete vďaka výrobkom a službám, ktoré sú inovatívne a vzbudzujú nadšenie. Stručne povedané, Bosch vytvára technológie, ktoré sú „Stvorené pre život“. Bosch Group zahŕňa spoločnosť Robert Bosch GmbH a viac ako 440 dcérskych a regionálnych spoločností vo vyše 60 krajinách sveta. Po započítaní predajných a servisných partnerov pokrýva globálna vývojárska, výrobná a obchodná sieť spoločnosti Bosch takmer všetky krajiny. Základom pre ďalší rast firmy je jej sila inovácií. Bosch v oblasti výskumu a vývoja zamestnáva 72 600 ľudí v 126 lokalitách po celom svete a takmer 30 000 softvérových inžinierov.

Spoločnosť založil v roku 1886 v Stuttgarte Robert Bosch (1861–1942) ako „dielňu pre jemnú mechaniku a elektrotechniku“. Obchodno-právna štruktúra spoločnosti Robert Bosch GmbH zaisťuje podnikateľskú samostatnosť Bosch Group. To umožňuje spoločnosti dlhodobo plánovať a investovať do dôležitých podnikateľských zámerov pre zabezpečenie budúcnosti. 92 percent majetkových podielov spoločnosti Robert Bosch GmbH vlastní charitatívna nadácia Robert Bosch Stiftung GmbH / Nadácia Roberta Boscha. Väčšinové hlasovacie práva sú v rukách spoločnosti Robert Bosch Industrietreuhand KG, ktorá má zároveň tiež právo vykonávať funkciu spoločníkov. Ostatné podiely a hlasovacie práva majú členovia rodiny Boschových a Robert Bosch GmbH.

Viac informácií na www.bosch.com, www.bosch.sk, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.sk, twitter.com/BoschPress.

Stále hľadáte niečo?