Suche

Prvýkrát s Connectivity: Nový rotačný laser od spoločnosti Bosch pre profesionálov

Kristína Gáliková >

X

Odolný s vysokým IP krytím a robustným dizajnom

  • Veľmi ľahké: Ovládanie a kontrola pomocou aplikácie a používateľského rozhrania
  • Veľmi robustný: Prachotesný, vodotesný a odolný proti prevrhnutiu až do výšky dvoch metrov
  • Veľmi univerzálny: Prvýkrát s funkciou dvojitého náklonu

Intuitívne ovládanie, robustný dizajn – to je GRL 600 CHV Professional, prvý rotačný laser s konektivitou od spoločnosti Bosch. Profesionálom v stavebníctve, cestnom staviteľstve, výstavbe fasád, hál alebo utváraní krajiny poskytuje vysokú úroveň používateľského komfortu s horizontálnou a vertikálnou niveláciou s pracovným dosahom 600 metrov (priemer): Rotačný laser je možné ľahko prepojiť so smartfónom cez Bluetooth a potom pohodlne ovládať a personalizovať pomocou aplikácie Levelling Remote. Okrem toho majú profesionáli s GRL 600 CHV Professional vždy prehľad o jeho stave prostredníctvom používateľského rozhrania. Rotačný laser je naviac veľmi robustný pre rôzne použitia na stavenisku, vo vnútorných aj vonkajších priestoroch: Je prachotesný aj vodotesný s krytím IP 68 – vďaka uzamykateľnému priestoru to platí aj pre akumulátor. Bočné úchyty chránia rotujúci laser pred nárazmi a pri použití sa statívom do výšky dvoch metrov činí zariadenie odolným pri prevrhnutí. Naviac je jeho rozsah rozšírený o novo integrovanú funkciu dvojitého naklápania. Používa sa napríklad vtedy, keď má byť odvodnenie nasmerované k centrálnemu odtoku – a zaisťuje presné výsledky vďaka možnosti zadanie oboch sklonov priamo na prístroji alebo prostredníctvom aplikácie.

Pomocou displeja a aplikácie: Viac kontroly pre jednoduché, presné výsledky

Profesionáli môžu ľahko vykonávať nastavenia alebo čítať výsledky prostredníctvom používateľského rozhrania, prehľadného displeja s intuitívnou obsluhou. Aplikácia Levelling Remote ponúka ďalšiu pridanú hodnotu: Používa sa napríklad na vizualizáciu funkcie dvojitého náklonu. Sklony so sklonom osí X a Y ± 8,5 percent je možné ľahko zobraziť a nastaviť. Väčšie sklony je možné nastaviť ručne podľa potreby – vďaka tomu je rozsah použitia veľmi široký. Medzi ďalšie funkcie, ktoré je možné nastaviť pomocou displeja a aplikácie, patrí napríklad uhol oscilácie, rýchlosť rotácie a Anti-Drift systém (ADS). Ten sa aktivuje, akonáhle sa poloha zariadenia zmení nárazom alebo vibráciami, napríklad silným vetrom. Tým sa minimalizujú chyby merania. Je možné taktiež zabrániť rušeniu s inými rotačnými lasermi: Laserový lúč môže byť deaktivovaný pre jednotlivé alebo súvisiace kvadranty pomocou „Mask Mode“ v aplikácii Levelling Remote. Výsledkom je, že remeselníci sa navzájom pri práci nerušia. "uCal", asistent kalibrácie, šetrí čas a peniaze: Poskytuje návod krok za krokom pre jednoduchú kalibráciu. Prístroj už nemusí byť odosielaný na kalibráciu. Chyby merania sú minimalizované a profesionáli sa môžu spoľahnúť na presnosť ± 0,05 milimetra na meter.

Funkčné vybavenie od prijímača až po akumulátor

GRL 600 CHV Professional pracuje s prijímačom LR 60 Professional. Ten je vybavený mimoriadne veľkým prijímacím poľom 125 milimetrov, a tak spoľahlivo lokalizuje laserový lúč. Keď je aktivovaná funkcie „Centre Line,“ rotujúci laser automaticky nájde stred prijímača a laser sa podľa neho vyrovná. Dva osvetlené displeje – jeden na prednej a jeden na zadnej strane prijímača – uľahčujú čítanie laserového lúča. Vďaka mäkkému úchytu (softgrip) prijímač pohodlne sedí v ruke a je ho možné jednoducho zavesiť pomocou háčikov a integrovaných magnetov alebo pripevniť na kovové povrchy, napríklad pri kalibrácii lasera.

Vďaka duálnemu napájaniu je GRL 600 CHV Professional vždy pripravený na použitie: Je kompatibilný so všetkými akumulátormi systému Bosch Professional 18 V až do 8,0 Ah. Obzvlášť efektívne je použitie s vysoko výkonným akumulátorom ProCore18V s 4,0 Ah – doba prevádzky je až 60 hodín. Alternatívne je možné zariadenie používať aj so štyrmi batériami typu D-cell – súčasťou dodávky je aj vhodný adaptér.

GRL 600 CHV Professional je v predaji od marca 2020. Medzi funkcie, ktoré profesionálom uľahčujú použitie, patrí diaľkový ovládač RC 6 Professional a nástenný držiak WM 6 Professional. Príslušenstvo ako statívy a meracie tyče sú k dispozícii v programe príslušenstvo Bosch.

Parametre prístrojaGRL 600 CHV Professional
(nahrádza GRL 500 H Professional a GRL 500 HV Professional)
Pracovná oblasť600 m (priemer)
Rýchlosť rotácie150/300/600 min-1
Presnosť nivelácie± 0,05 mm/m
Samonivelačný rozsah± 5°
Digitálny sklon v jednoosovej / dvojosovej prevádzke± 8,5 %
Divergencia oscilácie0°/10°/25°/50°
Pripojenie statívu5/8“
Trieda lasera2
Trieda ochranyIP 68 (GRL 600 CHV Professional), odolný proti prachu a vode
Napájanie18 V batérie, alternatívne 4 x batérie D-cell
Doba prevádzky s ProCore18V 4,0 Ahaž 60 h*
Hmotnosť vrátane ProCore18V 4,0 Ah4,2 kg
Rozsah dodávky setu, objednávacie číslo 0601061F00/odporúčaná maloobchodná cena bez DPHPrístroj v prenosnom púzdre vrátane prijímača LR 60 Professional s 2 x AA batériami a držiaka RB 60 Professional, diaľkové ovládanie RC 6 Professional s 2 x AA batériami, pripevnenie na stenu WM 6 Professional, 1 x ProCore18V s akumulátorom 4.0 Ah, nabíjačka GAL 18V-40 Professional, adaptér na batérie vrátane 4x batérie D-cell,
červené okuliare na prácu s laserom a cieľová doska, ramenný popruh na statív: 1 699 EUR
Rozsah dodávky setu, objednávacie číslo 06159940P5/odporúčaná maloobchodná cena bez DPH
* v závislosti príslušného nastavenia
Zmeny sú vyhradené.

Prístroj v prenosnom púzdre vrátane prijímača LR 60 Professional s 2 x AA batériami a držiaka RB 60 Professional, diaľkové ovládanie RC 6 Professional s 2 x AA batériami, pripevnenie na stenu WM 6 Professional, 1 x ProCore18V s akumulátorom 4.0 Ah, nabíjačka GAL 18V-40 Professional, adaptér na batérie vrátane 4x batérie D-cell,
červené okuliare na prácu s laserom a cieľová doska, ramenný popruh na statív, stavebný statív BT 170 HD, meracia lata GR 240: 1 827 EUR

Kontakt pre novinárov:

Petr Vajda
Tel.: +420 261 300 476
Email: Petr.Vajda@cz.bosch.com

Robert Bosch Power Tools GmbH, divízia Bosch Group, je jedným z popredných svetových poskytovateľov elektrického náradia, príslušenstva pre elektrické náradie a meracích nástrojov. V roku 2019 dosiahlo jej zhruba 20 000 zamestnancov obrat vo výške 4,8 miliardy eur, z čoho 85 percent v krajinách mimo Nemecko. So značkami ako Bosch a Dremel sa divízia zameriava na potreby zákazníkov a veľký technický pokrok. Kľúčovými faktormi úspechu sú sila a tempo v oblasti inovácií. V roku 2020 divízia Bosch Power Tools opäť uvedie na trh viac ako 100 nových výrobkov vo svojich štyroch obchodných oblastiach – elektrické nástroje, príslušenstvo, meracie nástroje a záhradné náradie.

Bosch Group je vedúcim medzinárodným dodávateľom technológií a služieb. Spoločnosť celosvetovo zamestnáva približne 400 000 zamestnancov (stav k 31. 12. 2019). Za rok 2019 dosiahla firma obrat 77,7 miliardy eur. Činnosť Bosch Group sa člení do štyroch obchodných oblastí: Mobility Solutions, Priemyselná technika, Spotrebný tovar a Energetika a technika budov. Ako popredná spoločnosť v oblasti Internetu vecí, Bosch ponúka inovatívne riešenia pre inteligentné domácnosti, inteligentné mestá, prepojenú mobilitu a prepojený priemysel. Využíva svoje znalosti senzorových technológií, softvéru a služieb, taktiež svoj vlastný IoT cloud k tomu, aby zákazníkom ponúkol prepojené riešenia naprieč oblasťami – a to z jediného zdroja. Strategickým cieľom Bosch Group je prinášať inovácie pre prepojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celom svete vďaka výrobkom a službám, ktoré sú inovatívne a vzbudzujú nadšenie. Stručne povedané, Bosch vytvára technológie, ktoré sú „Stvorené pre život“. Bosch Group zahŕňa spoločnosť Robert Bosch GmbH a viac ako 440 dcérskych a regionálnych spoločností vo vyše 60 krajinách sveta. Po započítaní predajných a servisných partnerov pokrýva globálna vývojárska, výrobná a obchodná sieť spoločnosti Bosch takmer všetky krajiny. Základom pre ďalší rast firmy je jej sila inovácií. Bosch v oblasti výskumu a vývoja zamestnáva 72 600 ľudí v 126 lokalitách po celom svete a takmer 30 000 softvérových inžinierov.

Spoločnosť založil v roku 1886 v Stuttgarte Robert Bosch (1861–1942) ako „dielňu pre jemnú mechaniku a elektrotechniku“. Obchodno-právna štruktúra spoločnosti Robert Bosch GmbH zaisťuje podnikateľskú samostatnosť Bosch Group. To umožňuje spoločnosti dlhodobo plánovať a investovať do dôležitých podnikateľských zámerov pre zabezpečenie budúcnosti. 92 percent majetkových podielov spoločnosti Robert Bosch GmbH vlastní charitatívna nadácia Robert Bosch Stiftung GmbH / Nadácia Roberta Boscha. Väčšinové hlasovacie práva sú v rukách spoločnosti Robert Bosch Industrietreuhand KG, ktorá má zároveň tiež právo vykonávať funkciu spoločníkov. Ostatné podiely a hlasovacie práva majú členovia rodiny Boschových a Robert Bosch GmbH.

Viac informácií na www.bosch.com, www.bosch.sk, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.sk, twitter.com/BoschPress.

Stále hľadáte niečo?