Suche

Rýchle, čisté a komfortné: Dve nové reťazové píly od firmy Bosch

Kristína Gáliková >

X

Vysoký rezný výkon a kontrola

  • Rýchla: Výkonný motor a vysoká rýchlosť reťaze
  • Čistenie: bočná olejová nádrž a automatický systém mazania reťaze
  • Komfortná: Napínanie a údržba reťaze bez použitia náradia vďaka systému SDS

Rýchle, čisté, bezpečné a komfortné rezanie: Bosch uvádza na trh dve nové káblové reťazové píly s dĺžkou lišty 35 a 40 centimetrov - UniversalChain 35 a UniversalChain 40, ktoré sa vyznačujú jednoduchým použitím a bezpečnosťou. Obe píly ponúkajú nový dizajn s bočnou nádržou na olej na mazanie reťaze. Plnenie oleja je jednoduchšie a čistejšie než pri reťazových pílach s otvormi na zadnej strane. Olejový filter je umiestnený na dne nádrže. Olej môže natekať čisto a nevyteká. Špeciálne vyvinutý závit zaisťuje, že viečko môže byť utiahnuté a povolené len dvomi až tromi otočeniami. Mazanie reťaze prebieha automaticky. Klzké rukoväte a špinavé reťazové lišty, zamastené olejom, sú tak minulosťou.

A nezáleží na tom, či chcete spracovať trámy alebo kmene stromov na palivové drevo, čisto odvetviť alebo skrátiť malé až stredne veľké stromy, alebo odstrániť staré záhradné ploty. Reťazové píly sa ľahko ovládajú a manévrujú. Reťaz v spojení s automatickým mazacím systémom a výkonným motorom s výkonom 1 800 W s rýchlosťou reťaze dvanásť metrov za sekundu zaisťuje vysoký rezný výkon. Systém Bosch SDS umožňuje ľahké napínanie, nastavovanie a údržbu reťaze, bez použitia náradia v niekoľkých jednoduchých krokoch. Symbol na lište označuje smer montáže reťaze. Stabilná ochrana rúk s integrovaným spätným brzdovým systémom poskytuje dodatočnú kontrolu a bezpečnosť: Ochrana používateľa proti spätnému rázu zastaví pílu okamžite pri vychýlení z polohy. Nový dizajn produktu s jasným a vyváženým dizajnovým rukopisom, obmedzeným počtom ovládacích prvkov a pokojnou siluetou zaisťuje najlepší možný komfort pri manipulácii. Kompletné vybavenie reťazových píl a ich nízka hmotnosť sú navrhnuté tak, aby bolo rezanie čo najjednoduchšie – aby každý rez sedel.

Reťazové píly UniversalChain 35 a UniversalChain 40 sú už v predaji. Všetky ceny sú nezáväzné odporúčané ceny vrátane DPH.

Parametre prístrojaUniversalChain 35UniversalChain 40
Výkon motora1 800 W1 800 W
Dĺžka lišty35 cm40 cm
Rýchlosť reťaze12 m/s12 m/s
Hodnota vibrácií4 m/s²4 m/s²
Hrúbka článku reťaze1,1 mm1,1 mm
Typ reťazeOregon LP PX90Oregon LP PX90
Objem olejovej nádrže0,25 l0,25 l
Rozmery s lištou (dĺžka x výška x šírka)735 × 216 × 270 mm785 × 216 × 270 mm
Hmotnosť (vrátane reťaze a lišty)4,2 kg4,3 kg
Rozsah dodávky/odporúčaná maloobchodná cena vrátane DPH

Zmeny sú vyhradené.
Prístroj vrátane reťaze, lišty, krytu reťaze: 119,99 €Prístroj vrátane reťaze, lišty, krytu reťaze: 139,99 €

Kontakt pre novinárov:

Adéla Lišková
Tel.: +420 728 360 250
Email: Adela.Liskova@cz.bosch.com

Robert Bosch Power Tools GmbH, divízia Bosch Group, je jedným z popredných svetových poskytovateľov elektrického náradia, príslušenstva pre elektrické náradie a meracích nástrojov. V roku 2019 dosiahlo jej zhruba 20 000 zamestnancov obrat vo výške 4,8 miliardy eur, z čoho 85 percent v krajinách mimo Nemecko. So značkami ako Bosch a Dremel sa divízia zameriava na potreby zákazníkov a veľký technický pokrok. Kľúčovými faktormi úspechu sú sila a tempo v oblasti inovácií. V roku 2020 divízia Bosch Power Tools opäť uvedie na trh viac ako 100 nových výrobkov vo svojich štyroch obchodných oblastiach – elektrické nástroje, príslušenstvo, meracie nástroje a záhradné náradie.

Bosch Group je vedúcim medzinárodným dodávateľom technológií a služieb. Spoločnosť celosvetovo zamestnáva približne 400 000 zamestnancov (stav k 31. 12. 2019). Za rok 2019 dosiahla firma obrat 77,7 miliardy eur. Činnosť Bosch Group sa člení do štyroch obchodných oblastí: Mobility Solutions, Priemyselná technika, Spotrebný tovar a Energetika a technika budov. Ako popredná spoločnosť v oblasti Internetu vecí, Bosch ponúka inovatívne riešenia pre inteligentné domácnosti, inteligentné mestá, prepojenú mobilitu a prepojený priemysel. Využíva svoje znalosti senzorových technológií, softvéru a služieb, taktiež svoj vlastný IoT cloud k tomu, aby zákazníkom ponúkol prepojené riešenia naprieč oblasťami – a to z jediného zdroja. Strategickým cieľom Bosch Group je prinášať inovácie pre prepojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celom svete vďaka výrobkom a službám, ktoré sú inovatívne a vzbudzujú nadšenie. Stručne povedané, Bosch vytvára technológie, ktoré sú „Stvorené pre život“. Bosch Group zahŕňa spoločnosť Robert Bosch GmbH a viac ako 440 dcérskych a regionálnych spoločností vo vyše 60 krajinách sveta. Po započítaní predajných a servisných partnerov pokrýva globálna vývojárska, výrobná a obchodná sieť spoločnosti Bosch takmer všetky krajiny. Základom pre ďalší rast firmy je jej sila inovácií. Bosch v oblasti výskumu a vývoja zamestnáva 72 600 ľudí v 126 lokalitách po celom svete a takmer 30 000 softvérových inžinierov.

Spoločnosť založil v roku 1886 v Stuttgarte Robert Bosch (1861–1942) ako „dielňu pre jemnú mechaniku a elektrotechniku“. Obchodno-právna štruktúra spoločnosti Robert Bosch GmbH zaisťuje podnikateľskú samostatnosť Bosch Group. To umožňuje spoločnosti dlhodobo plánovať a investovať do dôležitých podnikateľských zámerov pre zabezpečenie budúcnosti. 92 percent majetkových podielov spoločnosti Robert Bosch GmbH vlastní charitatívna nadácia Robert Bosch Stiftung GmbH / Nadácia Roberta Boscha. Väčšinové hlasovacie práva sú v rukách spoločnosti Robert Bosch Industrietreuhand KG, ktorá má zároveň tiež právo vykonávať funkciu spoločníkov. Ostatné podiely a hlasovacie práva majú členovia rodiny Boschových a Robert Bosch GmbH.

Viac informácií na www.bosch.com, www.bosch.sk, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.sk, twitter.com/BoschPress.

Stále hľadáte niečo?