Suche

Bosch a Gardena zakladajú akumulátorovú alianciu

Kristína Gáliková >

X

Úspora peňazí, priestoru a času vďaka jednému akumulátoru pre množstvo značiek

  • Power for All Alliance ako spolupráca známych výrobcov
  • Viac flexibility než kedykoľvek predtým pre používateľov v oblasti „Home & Garden“
  • Neustále rozširovanie aliancie – budú nasledovať ďalší výrobcovia

Bosch Power Tools otvára svoju 18-voltovú akumulátorovú platformu v oblasti „Home & Garden“ ďalším výrobcom, čím tvorí míľnik: Bosch a Gardena budú v budúcnosti tvoriť alianciu a spolu s ďalšími poprednými značkami ponúknu na výrobkoch nezávislý akumulátorový systém pre oblasť „Home & Garden“. Power for All Alliance. Táto aliancia je založená na akumulátorovej technológii od spoločnosti Bosch. „Náš systém otvárame ďalším výrobcom a ponúkame používateľom väčšiu flexibilitu než kedykoľvek predtým: V budúcnosti môžete pracovať s elektrickým náradím, záhradným náradím a domácimi spotrebičmi od firmy Bosch, a takisto aj s výrobkami značiek Gardena, Emmaljunga, Gloria, Wagner a Rapid s jedným a tým istým 18 voltovým akumulátorom,“ hovorí Henk Becker, predseda vedenia spoločnosti Robert Bosch Power Tools GmbH. Používatelia tak v budúcnosti pri nákupe produktov aliancie ušetria peniaze, priestor a čas. Hromadiace sa, nekompatibilné akumulátory a nabíjačky rôznych značiek sú minulosťou. Spoločným cieľom je ponúknuť používateľom najväčší akumulátorový systém nezávislý na výrobcovi, a teda najširšiu škálu aplikácií pre ich domov: Prístroje pre domácich majstrov, záhradné a čistiace prístroje, domáce spotrebiče, výrobky na povrchové úpravy, na voľný čas a kempovanie – a veľa ďalšieho.

Akumulátorová technológia od spoločnosti Bosch presvedčia partnerov aj požívateľov

Pär Åström, riaditeľ spoločnosti Gardena: „Naši používatelia chcú silné spoľahlivé a flexibilné akumulátory – najlepšie na všetky aplikácie v dome a na záhrade. Preto sme si v spoločnosti Gardena vybrali Bosch a spoločne sme založili Power for All Alliance.“ „Sme presvedčení, že budúcnosť je v akumulátorovom náradí. Power for All Alliance je výhra pre všetkých,“ potvrdzuje Markus Kress, generálny riaditeľ a majiteľ spoločnosti Gloria Haus und Garten. Bosch stále udržiava spätnú kompatibilitu, ktorá je pre používateľov dôležitá, a to až do roku 2007: Viac ako 20 miliónov akumulátorov Bosch na domáce majstrovanie a záhradné náradie s 18 voltami, ktoré už sú na trhu, je stále kompatibilných, rovnako ako príslušné nabíjačky. Bosch už ponúka široké portfólio bezdrôtových prístrojov pre domácich majstrov a na záhradu, ktoré sa v budúcich rokoch bude neustále rozširovať. Gardena prejde od nadchádzajúcej záhradnej sezóny v kompletnom 18 V sortimente na akumulátorový systém aliancie. Všetci ostatní partneri sú na trhu riešeniami, ktoré sú vybavené akumulátormi Bosch, buď už zastúpení alebo postupne svoj sortiment rozširujú. V Power for All Alliance budú spoločnosti spoločne rozvíjať novú flexibilitu pre celý domov a záhradu.

Otvorenie a budovanie segmentu akumulátorov vytvárajú pre používateľov značnú pridanú hodnotu a sú pre spoločnosť Bosch dôležitými hnacími motormi rastu. „Dopyt po akumulátorovom náradí neustále rastie. Jeho podiel sa v priebehu piatich rokov zvýši zo 40 na 60 percent. Investície do nášho akumulátorového systému sú investíciou do budúcnosti,“ hovorí Henk Becker. Založenie aliancie je začiatkom partnerstva so silnými značkami. O ďalších výrobkoch sa už diskutuje.

Viac informacií o aliancii Power for All Alliance nájdete na adrese www.powerforall-alliance.com.

Kontakt pre novinárov:

Adéla Lišková
Tel.: +420 728 360 250
Email: Adela.Liskova@cz.bosch.com

Robert Bosch Power Tools GmbH, divízia Bosch Group, je jedným z popredných svetových poskytovateľov elektrického náradia, príslušenstva pre elektrické náradie a meracích nástrojov. V roku 2019 dosiahlo jej zhruba 20 000 zamestnancov obrat vo výške 4,8 miliardy eur, z čoho 85 percent v krajinách mimo Nemecko. So značkami ako Bosch a Dremel sa divízia zameriava na potreby zákazníkov a veľký technický pokrok. Kľúčovými faktormi úspechu sú sila a tempo v oblasti inovácií. V roku 2020 divízia Bosch Power Tools opäť uvedie na trh viac ako 100 nových výrobkov vo svojich štyroch obchodných oblastiach – elektrické nástroje, príslušenstvo, meracie nástroje a záhradné náradie.

Bosch Group je vedúcim medzinárodným dodávateľom technológií a služieb. Spoločnosť celosvetovo zamestnáva približne 400 000 zamestnancov (stav k 31. 12. 2019). Za rok 2019 dosiahla firma obrat 77,7 miliardy eur. Činnosť Bosch Group sa člení do štyroch obchodných oblastí: Mobility Solutions, Priemyselná technika, Spotrebný tovar a Energetika a technika budov. Ako popredná spoločnosť v oblasti Internetu vecí, Bosch ponúka inovatívne riešenia pre inteligentné domácnosti, inteligentné mestá, prepojenú mobilitu a prepojený priemysel. Využíva svoje znalosti senzorových technológií, softvéru a služieb, taktiež svoj vlastný IoT cloud k tomu, aby zákazníkom ponúkol prepojené riešenia naprieč oblasťami – a to z jediného zdroja. Strategickým cieľom Bosch Group je prinášať inovácie pre prepojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celom svete vďaka výrobkom a službám, ktoré sú inovatívne a vzbudzujú nadšenie. Stručne povedané, Bosch vytvára technológie, ktoré sú „Stvorené pre život“. Bosch Group zahŕňa spoločnosť Robert Bosch GmbH a viac ako 440 dcérskych a regionálnych spoločností vo vyše 60 krajinách sveta. Po započítaní predajných a servisných partnerov pokrýva globálna vývojárska, výrobná a obchodná sieť spoločnosti Bosch takmer všetky krajiny. Základom pre ďalší rast firmy je jej sila inovácií. Bosch v oblasti výskumu a vývoja zamestnáva 72 600 ľudí v 126 lokalitách po celom svete a takmer 30 000 softvérových inžinierov.

Spoločnosť založil v roku 1886 v Stuttgarte Robert Bosch (1861–1942) ako „dielňu pre jemnú mechaniku a elektrotechniku“. Obchodno-právna štruktúra spoločnosti Robert Bosch GmbH zaisťuje podnikateľskú samostatnosť Bosch Group. To umožňuje spoločnosti dlhodobo plánovať a investovať do dôležitých podnikateľských zámerov pre zabezpečenie budúcnosti. 92 percent majetkových podielov spoločnosti Robert Bosch GmbH vlastní charitatívna nadácia Robert Bosch Stiftung GmbH / Nadácia Roberta Boscha. Väčšinové hlasovacie práva sú v rukách spoločnosti Robert Bosch Industrietreuhand KG, ktorá má zároveň tiež právo vykonávať funkciu spoločníkov. Ostatné podiely a hlasovacie práva majú členovia rodiny Boschových a Robert Bosch GmbH.

Viac informácií na www.bosch.com, www.bosch.sk, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.sk, twitter.com/BoschPress.

Stále hľadáte niečo?