Suche

Vyššia efektivita pre komerčných používateľov: Bosch otvára profesionálny 18V systém pre profesionálne značky

Kristína Gáliková >

X

Úspora času, miesta, peňazí vďaka jednému akumulátoru pre všetky prístroje

  • Pridaná hodnota pre profesionálov: Viac flexibility a širšie spektrum aplikácií ako kedykoľvek predtým
  • Silná aliancia: Sedem profesionálnych značiek, ktoré sú už na palube – a budú nasledovať ďalšie
  • Technológia od spoločnosti Bosch: Základ pre dôveru partnerov a používateľov
  • Rozšírenie segmentu akumulátorov Bosch: 100 prístrojov v nasledujúcich dvoch rokoch

Bosch Power Tools otvára svoju 18 V akumulátorovú platformu ďalším profesionálnym značkám a prináša revolúciu do segmentu akumulátorov pre profesionálnych používateľov. „Poskytujeme remeselníkom náradie, s ktorým môžu dosiahnuť najlepšie výsledky rýchlejšie, ľahšie, lacnejšie a bezpečnejšie“, hovorí Lennart de Vet, riaditeľ spoločnosti Robert Bosch Power Tools GmbH, zodpovedný za Bosch Professional. Dôraz sa kladie na účinnosť a efektivitu. Otvorenie 18 V akumulátorovej platformy ponúka komerčným používateľom značnú pridanú hodnotu: Prostredníctvom partnerstva so spoločnosťami Brennenstuhl, Sulzer, Klauke, Ledlenser, Lena Lighting, Sonlux a Wagner – všetci odborníci vo svojom odbore – ponúka Bosch ešte širšiu škálu aplikácií a ešte väčšiu flexibilitu pri použití špecializovaných produktov, ako sú stavebné bodové reflektory, pištole na kartuše, akumulátorové hydraulické rezacie prístroje a systémy na aplikáciu farieb. Ďalší výrobcovia budú nasledovať. Od teraz musí profesionál nosiť so sebou iba jeden akumulátor a jednu nabíjačku – to šetrí čas, miesto a peniaze. Kopiace sa, nekompatibilné akumulátory a nabíjačky sú tak minulosťou. „Otvorenie systému Professional 18 V je počiatočným signálom celosvetového partnerstva so silnými profesionálnymi značkami. Cieľom je ponúknuť profesionálnym používateľom najlepší 18-voltový systém v mnohých značkách a krajinách – a tým im poskytnúť ďalšie zvýšenie efektivity“, hovorí Lennart de Vet.

Partneri a používatelia dôverujů značke Bosch

Základom akumulátorového systému nezávislého od výrobcu je technológia akumulátorov od spoločnosti Bosch. „Systém Professional 18 V ponúka našim používateľom obrovskú pridanú hodnotu, napríklad vďaka najrýchlejšiemu času nabíjania na trhu. V súvislosti s našimi vysoko výkonnými pracovnými LED reflektormi nám bolo jasné: Môžeme spolupracovať iba s technologickým lídrom“, hovorí Ralf Nickles z firmy Brennenstuhl. Roman Thönig zo spoločnosti Sulzer zdôrazňuje flexibilitu a univerzálnosť systému: „Systém Professional 18 V už obsahuje viac ako 180 náradí – a my sme jeho dôležitou súčasťou. Systém obohacujeme o kompletný sortiment bezdrôtových jedno a dvojkomponentných dávkovačov pre značky Cox a Mk.“ Tim Lumme z firmy Klauke stavia na silu systému. „Mnoho našich zákazníkov vlastní prístroje Bosch. A s naším novým oranžovým náradím im teraz ponúkame jedinečné akumulátorové hydraulické rezacie prístroje s trojitou izoláciou, ktoré sa prevádzkujú s akumulátormi Bosch. To tvorí vysokú pridanú hodnotu.“ Bosch sám do roku 2022 rozšíri segment akumulátorov o 100 prístrojov – a do dvoch rokov tak uvedie na trh viac akumulátorových prístrojov, ako kedykoľvek predtým. Podiel bezdrôtového elektronáradia sa počas nasledujúcich troch rokov zvýši zo 60 na 80 percent. „Veríme v inovatívnu silu spoločnosti Bosch a investujeme do systému, ktorý bude v budúcnosti aj naďalej bezpečný a najmodernejší,“ hovorí Thomas Willing z firmy Ledlenser. „Náš súčasný príspevok je vysokovýkonný reflektor XP30R, ktorý dosahuje najvyšší svetelný výkon a veľmi dlhý dosah s dobrou prenositeľnosťou.“

Prednosťou systému je tiež stála kompatibilita od roku 2008. „Kompatibilita zaisťuje maximálnu slobodu a jednoduchosť. Našim zákazníkom sme lepší sľub dať nemohli“, hovorí Artur Temnicki zo spoločnosti Lena Lighting. „Náš nový, kompaktný LED projektor Magnum Future Led XS ponúka remeselníkom množstvo užitočných funkcií a zaisťuje efektívne a energeticky úsporné osvetlenie pre všetky pracovné oblasti.“ Okrem toho v komerčnom prostredí hrajú dôležitú úlohu kvalita a robustnosť. Christian Wöhner z firmy Sonlux: „Akumulátory od spoločnosti Bosch sa vyrábajú pre náročné požiadavky na stavenisku – rovnako ako náš nový pracovný LED reflektor Gladiator SL I Akku. Rozširuje našu rodinu Gladiator SL a je všestranným pomocníkom pre svetelnú bezpečnosť na stavenisku.“ Pre Thomasa Jeltscha z firmy Wagner, špecialistu na povlakovanie, sú dostupnosť a flexibilita rozhodujúcimi faktormi. „Rovnako ako Bosch fungujeme po celom svete a chceme zaistiť, aby naši zákazníci mali prístup k najnovšej akumulátorovej technológii. Sme presvedčení, že akumulátorové náradie vám ponúka najvyššiu úroveň flexibility, ktorej sa v budúcnosti už nebudete chcieť vzdať.“

Používatelia po celom svete už kúpili viac ako 60 miliónov komerčných lítiovo-iónových 18 V akumulátorov od značky Bosch. Bosch a jeho partneri tvoria staveniská budúcnosti bez nutnosti používať náradie s káblom.

Ďalšie informácie o systéme Professional 18 V – powered by Bosch nájdete na www.professional-18v-system.com.

Kontakt pre novinárov:

Petr Vajda
Tel.: +420 602 166 548
Email: Petr.Vajda@cz.bosch.com

Robert Bosch Power Tools GmbH, divízia Bosch Group, je jedným z popredných svetových poskytovateľov elektrického náradia, príslušenstva pre elektrické náradie a meracích nástrojov. V roku 2019 dosiahlo jej zhruba 20 000 zamestnancov obrat vo výške 4,8 miliardy eur, z čoho 85 percent v krajinách mimo Nemecko. So značkami ako Bosch a Dremel sa divízia zameriava na potreby zákazníkov a veľký technický pokrok. Kľúčovými faktormi úspechu sú sila a tempo v oblasti inovácií. V roku 2020 divízia Bosch Power Tools opäť uvedie na trh viac ako 100 nových výrobkov vo svojich štyroch obchodných oblastiach – elektrické nástroje, príslušenstvo, meracie nástroje a záhradné náradie.

Bosch Group je vedúcim medzinárodným dodávateľom technológií a služieb. Spoločnosť celosvetovo zamestnáva približne 400 000 zamestnancov (stav k 31. 12. 2019). Za rok 2019 dosiahla firma obrat 77,7 miliardy eur. Činnosť Bosch Group sa člení do štyroch obchodných oblastí: Mobility Solutions, Priemyselná technika, Spotrebný tovar a Energetika a technika budov. Ako popredná spoločnosť v oblasti Internetu vecí, Bosch ponúka inovatívne riešenia pre inteligentné domácnosti, inteligentné mestá, prepojenú mobilitu a prepojený priemysel. Využíva svoje znalosti senzorových technológií, softvéru a služieb, taktiež svoj vlastný IoT cloud k tomu, aby zákazníkom ponúkol prepojené riešenia naprieč oblasťami – a to z jediného zdroja. Strategickým cieľom Bosch Group je prinášať inovácie pre prepojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celom svete vďaka výrobkom a službám, ktoré sú inovatívne a vzbudzujú nadšenie. Stručne povedané, Bosch vytvára technológie, ktoré sú „Stvorené pre život“. Bosch Group zahŕňa spoločnosť Robert Bosch GmbH a viac ako 440 dcérskych a regionálnych spoločností vo vyše 60 krajinách sveta. Po započítaní predajných a servisných partnerov pokrýva globálna vývojárska, výrobná a obchodná sieť spoločnosti Bosch takmer všetky krajiny. Základom pre ďalší rast firmy je jej sila inovácií. Bosch v oblasti výskumu a vývoja zamestnáva 72 600 ľudí v 126 lokalitách po celom svete a takmer 30 000 softvérových inžinierov.

Spoločnosť založil v roku 1886 v Stuttgarte Robert Bosch (1861–1942) ako „dielňu pre jemnú mechaniku a elektrotechniku“. Obchodno-právna štruktúra spoločnosti Robert Bosch GmbH zaisťuje podnikateľskú samostatnosť Bosch Group. To umožňuje spoločnosti dlhodobo plánovať a investovať do dôležitých podnikateľských zámerov pre zabezpečenie budúcnosti. 92 percent majetkových podielov spoločnosti Robert Bosch GmbH vlastní charitatívna nadácia Robert Bosch Stiftung GmbH / Nadácia Roberta Boscha. Väčšinové hlasovacie práva sú v rukách spoločnosti Robert Bosch Industrietreuhand KG, ktorá má zároveň tiež právo vykonávať funkciu spoločníkov. Ostatné podiely a hlasovacie práva majú členovia rodiny Boschových a Robert Bosch GmbH.

Viac informácií na www.bosch.com, www.bosch.sk, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.sk, twitter.com/BoschPress.

Stále hľadáte niečo?