Suche

Bosch ESI[tronic] 2.0: efektívna práca s novými aktualizáciami aj príprava na budúce nároky autoservisu

Pavel Roman

Pavel Roman >

X

Diagnostický tester Bosch s prístupom k najnovším diagnostickým protokolom a technológiám

  • Dielenský informačný systém ESI[tronic] aj naďalej umožňuje diagnostiku a údržbu vozidiel Mercedes-Benz a FCA Group s rozhraniami chránenými pred neoprávneným prístupom
  • ESI[tronic] informácie typu EBR – Opravy založené na skúsenostiach / Známe poruchy s viac ako miliónom prípadov reálnych kombinácii vozidiel a známych riešení
  • Diagnostický tester riadiacich jednotiek KTS 250 teraz s praktickou funkciou zasielania e-mailov

Karlsruhe/Plochingen, Nemecko – Každý tretí nezávislý autoservis v Európe dnes používa ESI[tronic], komplexný softvér pre autoservisy od spoločnosti Bosch na diagnostiku väčšiny značiek osobných automobilov, ľahkých úžitkových vozidiel, nákladných vozidiel a priemyselných a stavebných vozidiel. Na celom svete je viac ako 200 000 aktívnych používateľov. Nové praktické vlastnosti a funkcie v softvéri ESI[tronic] taktiež podporujú servisy v správny čas pri budúcom rozvoji a neustále rastúcich požiadavkách na diagnostiku. Patrí tu taktiež diagnostický prístup ku vozidlám skupiny Mercedes-Benz a FCA s elektronikou vozidla chránenou pred neoprávnenými manipuláciami a prístupmi, rovnako ako segment informácií „Oprava založená na skúsenostiach / Známe poruchy“ (EBR). Databáza EBR teraz obsahuje praktické informácie a výmenu skúseností o viac ako milióne bežných prípadov kombinácii vozidiel a známych návodov na opravy. Okrem toho bol taktiež aktualizovaný softvér pre diagnostický tester KTS 250: Nová verzia teraz obsahuje aj funkciu priameho posielania e-mailov, ktorá uľahčuje každodennú prácu mechanikom, ktorí s ňou pracujú.

Diagnostika a údržba vozidiel s chráneným prístupom

Vývojári Bosch ESI[tronic] neustále pracujú na tom, aby diagnostické procesy pre autoservisy boli ešte efektívnejšie a jednoduchšie. Softvér ESI[tronic] stále umožňuje autoservisom prístup k diagnostickým údajom a servisným a opravárenským informáciám vozidiel Mercedes-Benz a FCA Group s chránenou elektronikou vozidla. Teraz je táto funkcia sprístupnená ako pre systém „Security Gateway“ skupiny FCA (Fiat Chrysler Automobiles), tak pre Daimler s kódovaním „Seed & Key“. Ďalší výrobcovia s podobnými konceptmi zabezpečenia budú nasledovať. Vybavenie autoservisov Bosch navyše podporuje aj nové technológie, ako je Diagnostics over Internet Protocol (Diagnostika cez internetový protokol – DoIP) alebo PassThru, ktoré uľahčujú komunikáciu s vozidlami aj so servisnými portálmi automobilových výrobcov. Vďaka tomu spoločnosť Bosch umožňuje autoservisom pokračovať vo vykonávaní diagnostiky a údržby bez akýchkoľvek obmedzení.

Riešenie opráv založených na skúsenostiach (EBR) vyplývajúce z každodennej prevádzky autoservisu

Informačný segment EBR sa ukázal ako veľmi užitočný nástroj na každodennú prácu v autoservise. Pomocou algoritmu vyvinutého spoločnosťou Bosch prechádza vyhľadávač EBR množstvom zdrojov, vrátane internetových fór a online príspevkov, a hľadá časté problémy a ich riešenia. Skúsení odborníci Bosch potom na základe takto získaných informácií vytvoria praktické a overené riešenia opráv. Ak zamestnanec v autoservise narazí na jednu z týchto známych chýb počas diagnostiky vozidla, ESI[tronic] odporučí riešenie opravy, ktoré sa už osvedčilo. Používatelia môžu konkrétne riešenia opravy po ich použití ohodnotiť. Riešenia, ktoré sa ukázali ako obzvlášť užitočné, získavajú vyššie hodnotenie. Tie ESI[tronic] zobrazí ako prvé. Takto môžu autoservisy ťažiť zo skúseností komunity používateľov ESI[tronic] z celého sveta.

Medzitým sa databáza EBR rozrástla na viac ako milión prípadov kombinácii vozidiel a skutočných riešení. V rámci oslavy tohto čísla spoločnosť Bosch pripravila špeciálnu ponuku: Používatelia ESI[tronic], ktorí dosiaľ nemajú zakúpené licencie na info-segmenty SIS (návody na opravy a odstraňovanie porúch), P (schémy zapojenia komfortných systémov) a EBR (opravy založené na skúsenostiach – známe chyby), si ich môžu do konca tohto roku bezplatne vyskúšať. Okrem prístupu ku viac ako jednému miliónu riešených prípadov EBR majú používatelia taktiež prístup ku komplexnej online databáze s takmer 400 000 postupmi a dokumentmi na odstraňovanie problémov v 16 000 príručkách s viac ako deviatimi miliónmi priradení vozidiel a viac ako 270 000 schémami zapojenia – z toho 30 000 pre tzv. komfortné systémy s takmer tromi miliónmi priradení vozidiel. Ponuka končí automaticky 31. decembra 2020 a nevyžaduje zrušenie zo strany zákazníka.

Odosielanie diagnostických správ e-mailom priamo z KTS 250

Moderný a kompaktný diagnostický testovací prístroj Bosch KTS 250 je možné použiť na všetky diagnostické funkcie vozidla v autoservise aj ako mobilné riešenie. Vďaka intuitívnemu softvérovému rozhraniu je veľmi používateľsky prívetivý. Vďaka najnovšej softvérovej aktualizácii je teraz KTS 250 vybavený praktickou funkciou zasielania e-mailov. Tá napríklad umožňuje odosielať protokoly vytvorené počas diagnostiky vozidla do stolového počítača alebo dokonca priamo zákazníkovi. K jednému e-mailu je možné pripojiť viacero protokolov – vrátane protokolov z rôznych vozidiel. Je možné uložiť pevných alebo pravidelných príjemcov, a taktiež upraviť text predmetu a správy.

O Bosch ESI[tronic] 2.0

Bosch ESI[tronic] 2.0 je komplexný diagnostický softvér na údržbu, diagnostiku a opravy vozidiel. Softvérový balíček teraz obsahuje viac ako 90 000 vozidiel viac než 150 rôznych značiek. ESI[tronic] uľahčuje odstraňovanie porúch automobilov v autoservisoch pomocou plánov údržby, pokynov k opravám a schém zapojenia. Pomocou ESI[tronic] 2.0 Online sú všetky dáta a informácie vždy aktuálne – bez časovo náročných aktualizácií. Funkcie ako inteligentné riešenie problémov a opravy založené na skúsenostiach (EBR) zaisťujú spoľahlivé a efektívne postupy opravy.

Kontakt pre novinárov:

Nico Krespach
Tel.: +49 721 942-2209
Email: Nico.Krespach@de.bosch.com

Mobility Solutions je najväčšou obchodnou oblasťou Bosch Group. Jej obrat za rok 2019 dosiahol čiastku 46,8 miliardy eur, čo zodpovedá podielu 60 percent na celkovom predaji skupiny. Vďaka tomu je Bosch Group jedným z najväčších dodávateľov automobilového priemyslu. Mobility Solutions sleduje víziu mobility, ktorá je bez nehôd, bez emisií a bez stresu, a spojuje odborné znalosti skupiny v oblastiach automatizácie, elektrifikácie a konektivity. Pre zákazníkov sú tak výsledkom integrované riešenia mobility. Medzi hlavné obchodné oblasti patria: vstrekovacia technika a vedľajšie agregáty pre spaľovacie motory, rozmanité riešenia pre elektrifikáciu pohonu, bezpečnostné systémy pre automobily, asistenčné systémy a funkcie pre automatizovanú jazdu, technika pre užívateľsky prívetivé informačné a zábavné systémy a komunikácia presahujúca rámec vozidla, servisné koncepty, ako i technika a služby pre obchod s motorovými vozidlami. Bosch priniesol dôležité inovácie v automobilovej technike, napríklad elektronické ovládanie motoru, stabilizačný systém ESP alebo systém priameho vstrekovania nafty common rail.

Bosch Group je vedúcim medzinárodným dodávateľom technológií a služieb. Spoločnosť celosvetovo zamestnáva približne 400 000 zamestnancov (stav k 31. 12. 2019). Za rok 2019 dosiahla firma obrat 77,7 miliardy eur. Činnosť Bosch Group sa člení do štyroch obchodných oblastí: Mobility Solutions, Priemyselná technika, Spotrebný tovar a Energetika a technika budov. Ako popredná spoločnosť v oblasti Internetu vecí, Bosch ponúka inovatívne riešenia pre inteligentné domácnosti, inteligentné mestá, prepojenú mobilitu a prepojený priemysel. Využíva svoje znalosti senzorových technológií, softvéru a služieb, taktiež svoj vlastný IoT cloud k tomu, aby zákazníkom ponúkol prepojené riešenia naprieč oblasťami – a to z jediného zdroja. Strategickým cieľom Bosch Group je prinášať inovácie pre prepojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celom svete vďaka výrobkom a službám, ktoré sú inovatívne a vzbudzujú nadšenie. Stručne povedané, Bosch vytvára technológie, ktoré sú „Stvorené pre život“. Bosch Group zahŕňa spoločnosť Robert Bosch GmbH a viac ako 440 dcérskych a regionálnych spoločností vo vyše 60 krajinách sveta. Po započítaní predajných a servisných partnerov pokrýva globálna vývojárska, výrobná a obchodná sieť spoločnosti Bosch takmer všetky krajiny. Základom pre ďalší rast firmy je jej sila inovácií. Bosch v oblasti výskumu a vývoja zamestnáva 72 600 ľudí v 126 lokalitách po celom svete a takmer 30 000 softvérových inžinierov.

Viac informácií na www.bosch.com, www.bosch.sk, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.sk, twitter.com/BoschPress.

Stále hľadáte niečo?