Suche

Unikátny čiarový laser so zabudovaným pásmom: Atino od spoločnosti Bosch pre domácich kutilov

Pavel Roman

Pavel Roman >

X

Jednoduché pripevnenie, zarovnanie, meranie – všetko v jednom

  • Jednoduché zarovnanie bez pomoci: Umiestnite objekty rovno bez pomoci ďalšej osoby
  • Jednoduché a prispôsobivé pripevnenie: Prilepí sa na rôzne povrchy stien pomocou gélovej podložky alebo kolíkov
  • Jednoduché meranie: Laserová linka a zvinovacie pásmo pre presné označenie v rovnakej výške

Atino, prvý manuálne ovládaný líniový laser so zabudovaným pásmom pre domácich kutilov od spoločnosti Bosch. Jedinečný koncept tohto nástroja umožňuje používateľovi rýchlo a jednoducho zarovnať a pripevniť objekty na stenu bez pomoci ďalšej osoby: Prístroj je možné pripevniť k stene pomocou gélovej podložky alebo pripináčikov, v závislosti od povrchu steny. Laserovú čiaru je možné zarovnať ako vodorovne, tak aj zvislo v uhloch 0,90,180 a 270 stupňov. Presnosť merania je ±0.3 stupňa. LED osvetlenie v strede pomocou semaforu indikuje, či je možné prístroj správne vyrovnať: Pokiaľ sa svetlo rozsvieti na červeno, laserová čiara nie je správne vyrovnaná. Pokiaľ sa horná polovica svetla rozsvieti na žlto, laserová čiara je takmer rovná – prístroj ľahko pootočte nahor. Pokiaľ svieti spodná časť svetla na žlto, pootočte prístrojom ľahko dole. Pokiaľ sa svetlo rozsvieti na zeleno, potom je laserová čiara správne vyrovnaná. Všetky tieto chyby zarovnávania pri umiestňovaní háčikov na kabáty, obrazy, police a pod., sú teraz už minulosťou.

Jednoduché vyrovnanie s intuitívnym konceptom ovládania

Vyrovnanie, pripevnenie, meranie pomocou jediného nástroja: ovládanie Atina je intuitívne s flexibilným pripevnením na stenu. Na hladkých povrchoch ako sú dlaždice, drevo, mramor alebo povrchová úprava betónu, sa laser pripevní k stene pomocou gélovej podložky, ktorú je možné použiť opakovane. K tomu jednoducho odstráňte ochranný kryt a zatlačte nástroj na stenu v požadovanej výške. Pre steny s drsným povrchom, zameňte gélovú podložku za pripináčiky, ktoré držia prístroj v požadovanej polohe pomocou dvoch pripináčikov. Potom zapnite laser pomocou tlačidla a otáčajte puzdrom v požadovanom smere, kým nebude línia správne vyrovnaná. Aby bolo možné presne označiť referenčný bod, Atino je vybavené otvorom pre označenie v strede zariadenia. Použitím výsuvného pásma je možné vykonávať ostatné merania podľa laserovej čiary až do 1,5 metra. To vám umožní rýchlo a presne umiestniť čokoľvek od zrkadiel po držiaky televízie.

Produkt Atino je k dispozícii od septembra. Všetky ceny sú iba doporučené predajné ceny vrátane DPH.

Parametre prístrojaAtino
Dosah laseru/zvinovací meter1.7/1.5 m
Laserová dióda630 ‒ 650 Nm
Trieda laseru2
Počet laserových liniek1
Presnosť nivelácie viditeľnej laserovej čiary±0.3°
Zarovnanie0°, 90°, 180°, 270°
Napájanie1 x 1.5 V (AA) batéria
Doba prevádzkymin. 5 h
Rozmery (dĺžka x hĺbka x výška)124 x 115 x 62 mm
Hmotnosť s batériami260 g
Gélová podložkaUmývateľná, je ju možné použiť opakovane až 60x (závisí od aplikácie)
Obsah balenia/Doporučená predajná cena vrátane DPH

Zmeny sú vyhradené.
  • Produkt, 1 x gélová podložka, ochranný kryt gélovej podložky, podložka s 2 pripináčikmi 1 x 1.5 V (AA) batéria: €49.99
  • Produkt, 6 x gélová podložka, ochranný kryt gélovej podložky, podložka s 2 pripináčikmi 1 x 1.5 V (AA) batéria: €64.99
  • Gélové podložky po 5: €17.99

Pokiaľ máte otázky alebo komentáre týkajúce sa tejto tlačovej správy, kontaktuje nás.

Kontakt pre novinárov:

Adéla Lišková
Tel.: +420 728 360 250
Email: Adela.Liskova@cz.bosch.com

Robert Bosch Power Tools GmbH, divízia Bosch Group, je jedným z popredných svetových poskytovateľov elektrického náradia, príslušenstva pre elektrické náradie a meracích nástrojov. V roku 2019 dosiahlo jej zhruba 20 000 zamestnancov obrat vo výške 4,8 miliardy eur, z čoho 85 percent v krajinách mimo Nemecko. So značkami ako Bosch a Dremel sa divízia zameriava na potreby zákazníkov a veľký technický pokrok. Kľúčovými faktormi úspechu sú sila a tempo v oblasti inovácií. V roku 2020 divízia Bosch Power Tools opäť uvedie na trh viac ako 100 nových výrobkov vo svojich štyroch obchodných oblastiach – elektrické nástroje, príslušenstvo, meracie nástroje a záhradné náradie.

Bosch Group je vedúcim medzinárodným dodávateľom technológií a služieb. Spoločnosť celosvetovo zamestnáva približne 400 000 zamestnancov (stav k 31. 12. 2019). Za rok 2019 dosiahla firma obrat 77,7 miliardy eur. Činnosť Bosch Group sa člení do štyroch obchodných oblastí: Mobility Solutions, Priemyselná technika, Spotrebný tovar a Energetika a technika budov. Ako popredná spoločnosť v oblasti Internetu vecí, Bosch ponúka inovatívne riešenia pre inteligentné domácnosti, inteligentné mestá, prepojenú mobilitu a prepojený priemysel. Využíva svoje znalosti senzorových technológií, softvéru a služieb, taktiež svoj vlastný IoT cloud k tomu, aby zákazníkom ponúkol prepojené riešenia naprieč oblasťami – a to z jediného zdroja. Strategickým cieľom Bosch Group je prinášať inovácie pre prepojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celom svete vďaka výrobkom a službám, ktoré sú inovatívne a vzbudzujú nadšenie. Stručne povedané, Bosch vytvára technológie, ktoré sú „Stvorené pre život“. Bosch Group zahŕňa spoločnosť Robert Bosch GmbH a viac ako 440 dcérskych a regionálnych spoločností vo vyše 60 krajinách sveta. Po započítaní predajných a servisných partnerov pokrýva globálna vývojárska, výrobná a obchodná sieť spoločnosti Bosch takmer všetky krajiny. Základom pre ďalší rast firmy je jej sila inovácií. Bosch v oblasti výskumu a vývoja zamestnáva 72 600 ľudí v 126 lokalitách po celom svete a takmer 30 000 softvérových inžinierov.

Spoločnosť založil v roku 1886 v Stuttgarte Robert Bosch (1861–1942) ako „dielňu pre jemnú mechaniku a elektrotechniku“. Obchodno-právna štruktúra spoločnosti Robert Bosch GmbH zaisťuje podnikateľskú samostatnosť Bosch Group. To umožňuje spoločnosti dlhodobo plánovať a investovať do dôležitých podnikateľských zámerov pre zabezpečenie budúcnosti. 92 percent majetkových podielov spoločnosti Robert Bosch GmbH vlastní charitatívna nadácia Robert Bosch Stiftung GmbH / Nadácia Roberta Boscha. Väčšinové hlasovacie práva sú v rukách spoločnosti Robert Bosch Industrietreuhand KG, ktorá má zároveň tiež právo vykonávať funkciu spoločníkov. Ostatné podiely a hlasovacie práva majú členovia rodiny Boschových a Robert Bosch GmbH.

Viac informácií na www.bosch.com, www.bosch.sk, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.sk, twitter.com/BoschPress.

Stále hľadáte niečo?