Suche

Tlačová informácia #Elektrické náradie

Tradičné farby a o 30 % kratšia doba nabíjania: Akumulátorový skrutkovač IXO Classic je späť Presné skrutkovanie aj do jemných materiálov

  • Opäť v tradičnej zelenej farbe Bosch s červenými ovládacími prvkami
  • Plná kontrola vďaka variabilnej regulácii rýchlosti – už žiadne rozštiepené drevo či poškodené skrutky
  • O 30 % kratšia doba nabíjania, vďaka ktorej je zariadenie pripravené k použitiu rýchlejšie než kedykoľvek predtým
  • Od designu k IXO kolekcii ‒ viac než len elektrické náradie
Pavel Roman

Pavel Roman >

X

Dôvod na radosť pre fanúšikov IXO: IXO Classic je späť. Kombinuje tie najlepšie vlastnosti z dvoch rôznych designových línii: Výraznú siluetu s jemnými krivkami súčasnej generácie a tradičné sfarbenie s klasickou zelenou farbou Bosch a červenými ovládacími prvkami – presne také náradie, aké chcú mať domáci majstri. Ich priania odhalil náš rozsiahly užívateľský prieskum. S predajom viac než 19 miliónov kusov je tento legendárny skrutkovač najpopulárnejším elektrickým náradím na svete a predstavuje tradíciu a kvalitu elektrického náradia Bosch viac než akékoľvek iné náradie pre domácich majstrov. Za jeho úspechom stojí dlhodobý vývoj a unikátne funkcie. Vďaka regulácii otáčok sa IXO líši od bežných skrutkovačov rovnakej triedy na trhu: Čím silnejšie je spínač stlačený, tým rýchlejšie IXO skrutkuje. Tajomstvo spočíva v digitálnom kontrolnom systéme. Poškrabané povrchy nábytku, rozštiepené drevo, poškodené alebo príliš hlboko zavŕtané skrutky – užívatelia IXO sa vďaka presnému ovládaniu môžu vyhnúť všetkým týmto problémom.

Pripravené na rýchlejšie použitie: o 30 % kratšia doba nabíjania vďaka aktualizácii elektroniky

Spoločnosť Bosch optimalizovala celý skrutkovač IXO a vytvorila tak pridanú hodnotu: Nabíjacia doba je o 30 % kratšia ako pri jeho predchodcovi. IXO Classic je tak pripravený k opätovnému použitiu za menej než dve hodiny. Trojstupňový LED indikátor nabíjania umožňuje užívateľom neustále sledovať, ako dlho môžu ešte skrutkovať, vŕtať či za pomoci rôznych nadstavcov z kolekcie IXO otvárať fľaše vína, okoreniť jedlo, rozdúchavať oheň alebo rezať rôzne materiály.

IXO ‒ viac než len elektrické náradie

IXO vďačí za svoj legendárny status okrem iného aj svojej jedinečnosti. Pre milovníkov dobrého vína ponúka Bosch nadstavec na otváranie fliaš. Svoje obľúbené víno si tak môžete začať užívať za niekoľko sekúnd. Skrutkovanie na najnáročnejších a najmenej dosiahnuteľných miestach, ktoré si dokážete predstaviť – to je možné pomocou uhlového a excentrického nadstavca. Tie sú taktiež dostupné v sade s 10 bitmi a nabíjačkou micro-USB. Okrem toho je možné si jednotlivo zakúpiť aj ďalšie nadstavce z kolekcie IXO ako je vŕtací nadstavec, nadstavec na rozdúchavanie ohňa alebo univerzálny rezací nadstavec.

IXO je viac než len elektrické náradie a jeho mimoriadny design z neho robí hit. Obľúbená IXO Colour Edition zostáva aj naďalej v ponuke.

IXO Classic set s uhlovým a excentrickým nadstavcom je k dispozícii už teraz. Všetky uvedené ceny sú doporučené maloobchodné ceny vrátane DPH.

Technické údaje IXO 6 Classic
Napätí akumulátora/kapacita akumulátora3.6 V lithium-ion / 1.5 Ah
Voľnobežné otáčky0 ‒ 215 ot/min
Max. krútiaci moment 4.5 Nm
Max. priemer skrutkovania 5/5 mm
Čas nabíjania 2 h
Hmotnosť 340 g
Rozsah dodávky/doporučené maloobchodné ceny vrátane DPH • IXO Classic s micro-USB nabíjačkou a 10 bitmi: 59,99 €

• IXO Set: IXO Classic s uhlovým a excentrickým nadstavcom, micro-USB nabíjačkou a
 10 bitmi: 79,99 €

Zmeny vyhradené

Pokiaľ máte otázky alebo komentáre týkajúce sa tejto tlačovej správy kontaktujte nás.

Kontakt pro novináře

Adéla Lišková
Telefon: +420 728 360 250
E-mail: Adela.Liskova@cz.bosch.com

Robert Bosch Power Tools GmbH, divízia Bosch Group, je jedným z popredných svetových poskytovateľov elektrického náradia, príslušenstva pre elektrické náradie a meracích nástrojov. V roku 2019 dosiahlo jej zhruba 20 000 zamestnancov obrat vo výške 4,8 miliardy eur, z čoho 85 percent v krajinách mimo Nemecko. So značkami ako Bosch a Dremel sa divízia zameriava na potreby zákazníkov a veľký technický pokrok. Kľúčovými faktormi úspechu sú sila a tempo v oblasti inovácií. V roku 2020 divízia Bosch Power Tools opäť uvedie na trh viac ako 100 nových výrobkov vo svojich štyroch obchodných oblastiach – elektrické nástroje, príslušenstvo, meracie nástroje a záhradné náradie.

Bosch Group je vedúcim medzinárodným dodávateľom technológií a služieb. Spoločnosť celosvetovo zamestnáva približne 400 000 zamestnancov (stav k 31. 12. 2019). Za rok 2019 dosiahla firma obrat 77,7 miliardy eur. Činnosť Bosch Group sa člení do štyroch obchodných oblastí: Mobility Solutions, Priemyselná technika, Spotrebný tovar a Energetika a technika budov. Ako popredná spoločnosť v oblasti Internetu vecí, Bosch ponúka inovatívne riešenia pre inteligentné domácnosti, inteligentné mestá, prepojenú mobilitu a prepojený priemysel. Využíva svoje znalosti senzorových technológií, softvéru a služieb, taktiež svoj vlastný IoT cloud k tomu, aby zákazníkom ponúkol prepojené riešenia naprieč oblasťami – a to z jediného zdroja. Strategickým cieľom Bosch Group je prinášať inovácie pre prepojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celom svete vďaka výrobkom a službám, ktoré sú inovatívne a vzbudzujú nadšenie. Stručne povedané, Bosch vytvára technológie, ktoré sú „Stvorené pre život“. Bosch Group zahŕňa spoločnosť Robert Bosch GmbH a viac ako 440 dcérskych a regionálnych spoločností vo vyše 60 krajinách sveta. Po započítaní predajných a servisných partnerov pokrýva globálna vývojárska, výrobná a obchodná sieť spoločnosti Bosch takmer všetky krajiny. Základom pre ďalší rast firmy je jej sila inovácií. Bosch v oblasti výskumu a vývoja zamestnáva 72 600 ľudí v 126 lokalitách po celom svete a takmer 30 000 softvérových inžinierov.

Spoločnosť založil v roku 1886 v Stuttgarte Robert Bosch (1861–1942) ako „dielňu pre jemnú mechaniku a elektrotechniku“. Obchodno-právna štruktúra spoločnosti Robert Bosch GmbH zaisťuje podnikateľskú samostatnosť Bosch Group. To umožňuje spoločnosti dlhodobo plánovať a investovať do dôležitých podnikateľských zámerov pre zabezpečenie budúcnosti. 92 percent majetkových podielov spoločnosti Robert Bosch GmbH vlastní charitatívna nadácia Robert Bosch Stiftung GmbH / Nadácia Roberta Boscha. Väčšinové hlasovacie práva sú v rukách spoločnosti Robert Bosch Industrietreuhand KG, ktorá má zároveň tiež právo vykonávať funkciu spoločníkov. Ostatné podiely a hlasovacie práva majú členovia rodiny Boschových a Robert Bosch GmbH.

Viac informácií na www.bosch.com, www.bosch.sk, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.sk, twitter.com/BoschPress.

Stále hľadáte niečo?