Suche

CES® 2021 Innovation Award pre Bosch eBike Systems: Ocenenie pre palubný počítač Nyon

  • Úspech v kategórii „Vehicle Intelligence & Transportation“
  • Inteligentné, intuitívne a prepojené riešenie pre eBikes
  • Bosch eBike Systems poháňa dopredu téma budúcnosti Connected Biking
Pavel Roman

Pavel Roman >

X

Stuttgart/Reutlingen – Bosch eBike Systems získal ocenenie „CES® 2021 Innovation Awards Honoree“ v kategórii „Vehicle Intelligence & Transportation“ za najnovšie riešenie Connected Biking. Spoločnosť získala cenu za palubný počítač Nyon. Consumer Technology Association (CTA) každoročne udeľuje CES Innovation Awards za priekopnícke inovácie v oblasti technológií a dizajnu spotrebných výrobkov. Okrem odborníkov z odboru sú v porote zastúpení aj vývojári a zástupcovia médií. Hodnotená je okrem iného atraktivita pre spotrebiteľa, estetika, kvalita, dizajn a funkcie.

Pohľad do budúcnosti: Zažite inteligentnú mobilitu s eBike

„Digitálne riešenia, ako je palubný počítač Nyon, rozširujú potešenie z jazdy na eBike a nanovo definujú mobilitu, pretože transportujú ľudí na miesto určenia flexibilne, bez stresu a bezpečne,“ hovorí Claus Fleischer, riaditeľ spoločnosti Bosch eBike Systems. „CES® 2021 Innovation Award potvrdzuje, že s našimi riešeniami Connected Biking posúvame túto víziu mobility ďalej.“

Palubný počítač Nyon ponúka palubnú navigáciu, sledovanie kondície, funkciu digitálneho zámku, informácie o dojazde založené na topografii a pripája eBikera k digitálnemu svetu prostredníctvom Bluetooth a WiFi. Používateľ palubného počítača Nyon sa pripája k aplikácii eBike Connect prostredníctvom smartfónu a vymieňa si dáta o trasách a aktivitách. Palubný počítač sa pritom obsluhuje intuitívne a jednoducho pomocou dotykového displeja alebo pri jazde cez ovládaciu jednotku. Palubný počítač Nyon je v predaji od októbra 2020.

Palubný počítač Nyon bude tiež vystavený na veľtrhu „All-Digital CES® 2021“, ktorý sa bude konať online v dňoch 11. – 14. januára 2021.

V rámci divízie Automotive Aftermarket privítali v septembri 2020 nového kolegu, ktorý túto oblasť zaštítia:

Benjamin Bartholome
Email: Benjamin.Bartholome@cz.bosch.com

Tags: eBike, #CES2021

Bosch na virtuálnom veľtrhu CES 2021:

TLAČOVÁ KONFERENCIA: Pondelok 11. januára 2021 od 14:00 do 14:30 SEČ (8:00 - 8:30 EST) s Dr. Michaelom Bolleom, členom predstavenstva spoločnosti Robert Bosch GmbH, a Mikom Mansuettim, prezidentom spoločnosti Bosch pre Severnú Ameriku, na Bosch Media Service.

VIRTUÁLNY VEĽTRHOVÝ STÁNOK: 12. januára – 15. februára 2021 na www.ces.tech.

SLEDUJTE to najlepšie od spoločnosti Bosch na CES 2021 taktiež na Twitteri: #BoschCES.

DO HĹBKY S EXPERTMI ZO SPOLOČNOSTI BOSCH: 12. januára – 15. februára 2021 na www.ces.tech.

„Sustainable #LikeABosch: How a key global industry player drives carbon neutrality“ s Torstenom Kallweitom, vedúcim centrálneho oddelenia pre bezpečnosť práce, požiarnu ochranu, ochranu životného prostredia a udržateľnosť a výkonným riaditeľom CTO Bosch Climate Solutions GmbH, a Annettou Wagnerovou, vedúcou centrálneho oddelenia pre udržateľnosť a think tank.

„Move #LikeABosch: Technology for sustainable future mobility“ s Mikom Mansuettim prezidentom spoločnosti Bosch pre Severnú Ameriku a Timom Frasierom, prezidentom divízie Automotive Electronics Severní Amerika.

„AI in action: Application examples from the fields of fitness tracking and well-being to smart cameras“ s Kaustubh Gandhi, Senior Product Manager, a Sina Isabell Springer, Business Development Manager.

„Perfectly keyless advanced“ s Timom Frasierom, prezidentom divízie Automotive Electronics Severná Amerika, Danielom Kornekom, Head of Product Area Vehicle Access (Perfectly Keyless) a Jia Hou, Business Development Manager.

Kontakt pre novinárov:

Tamara Winograd
Vedúci marketingu a komunikácie Bosch eBike Systems
Email: Tamara.Winograd@de.bosch.com

Bosch Group je vedúcim medzinárodným dodávateľom technológií a služieb. Spoločnosť celosvetovo zamestnáva približne 394 500 zamestnancov (stav k 31. 12. 2020). Za rok 2020 dosiahla firma podľa predbežných výsledkov obrat 71,6 miliardy eur. Činnosť Bosch Group sa člení do štyroch obchodných oblastí: Mobility Solutions, Priemyselná technika, Spotrebný tovar a Energetika a technika budov. Ako popredná spoločnosť v oblasti Internetu vecí, Bosch ponúka inovatívne riešenia pre inteligentné domácnosti, inteligentné mestá, prepojenú mobilitu a prepojený priemysel. Využíva svoje znalosti senzorových technológií, softvéru a služieb, taktiež svoj vlastný IoT cloud k tomu, aby zákazníkom ponúkol prepojené riešenia naprieč oblasťami – a to z jediného zdroja. Strategickým cieľom Bosch Group je prinášať inovácie pre prepojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celom svete vďaka výrobkom a službám, ktoré sú inovatívne a vzbudzujú nadšenie. Stručne povedané, Bosch vytvára technológie, ktoré sú „Stvorené pre život“. Bosch Group zahŕňa spoločnosť Robert Bosch GmbH a viac ako 440 dcérskych a regionálnych spoločností vo vyše 60 krajinách sveta. Po započítaní predajných a servisných partnerov pokrýva globálna vývojárska, výrobná a obchodná sieť spoločnosti Bosch takmer všetky krajiny. Základom pre ďalší rast firmy je jej sila inovácií. Bosch v oblasti výskumu a vývoja zamestnáva 73 000 ľudí v 126 lokalitách po celom svete a takmer 30 000 softvérových inžinierov..

Spoločnosť založil v roku 1886 v Stuttgarte Robert Bosch (1861–1942) ako „dielňu pre jemnú mechaniku a elektrotechniku“. Obchodno-právna štruktúra spoločnosti Robert Bosch GmbH zaisťuje podnikateľskú samostatnosť Bosch Group. To umožňuje spoločnosti dlhodobo plánovať a investovať do dôležitých podnikateľských zámerov pre zabezpečenie budúcnosti. Deväťdesiatštyri percent majetkových podielov Robert Bosch GmbH patrí verejno-prospešnej spoločnosti Robert Bosch Stiftung GmbH (Nadácia Roberta Boscha). Ostatné podiely vlastní rodina Roberta Boscha, cez spoločnosť vlastnenú rodinou a cez spoločnosť Robert Bosch GmbH. Väčšinové hlasovacie práva však má spoločnosť Robert Bosch Industrietreuhand KG, priemyselný trust, ktorá taktiež vykonáva funkciu vlastníkov.

Viac informácií na www.bosch.com, www.bosch.sk, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.sk, twitter.com/BoschPress.

Stále hľadáte niečo?