Suche

Tlačová informácia #Elektrické náradie

Akumulátorová pumpa pre voľný čas a šport: Bosch EasyPump – kompaktná a všestranná

Mini kompresor na rad aplikácií

  • Jeden z najľahších akumulátorových tlakových kompresorov na trhu
  • Ideálny na nafukovanie pneumatík (automobilov, motocyklov, bicyklov), lôpt a menšieho vybavenia na vodné športy
  • Nafukovanie až do 10,3 barov s funkciou priebežného merania a automatického zastavenia
Pavel Roman

Pavel Roman >

X

Pneumatika je prázdna a čerpacia stanica je príliš ďaleko? Práca s ručnou pumpou je príliš namáhavá? Nový EasyPump od spoločnosti Bosch – 430 gramov ľahký a mimoriadne kompaktný – je riešením do domácnosti i na cesty. Vďaka ergonomickému dizajnu s obzvlášť tenkou rukoväťou padne tento akumulátorový kompresor pohodlne do ruky a je pripravený na okamžité použitie. EasyPump je vhodný na nafukovanie rôznych pneumatík, ako sú pneumatiky bicyklov, automobilov a motocyklov, rovnako ako lôpt od futbalových až po basketbalové, a tiež ľahko nafúkne plavecké kolesá alebo vodné lopty – bez nutnosti nafukovania ústami. Na rozdiel od bežných tlakových púmp sú všetky potrebné adaptéry umiestnené priamo v rukoväti, a sú tak vždy poruke. Či už ide o ihlový adaptér, adaptér na francúzske ventily/presta ventily bežné na cestných bicykloch alebo objemový adaptér na plávacie koleso a loptu do vody – všetky majú svoje miesto. Okrem toho je EasyPump presne nastaviteľný na každú aplikáciu: Funkcia Autostop zaisťuje, že je vždy dosiahnutý presne požadovaný tlak vzduchu.

Ľahká manipulácia na aplikácie do 10,3 barov

Cieľovú hodnotu je možné prednastaviť a uložiť v baroch, PSI alebo kPa. Maximálny tlak čerpadla je 10,3 barov, 150 PSI alebo 1 050 kPa, a preto je vhodné aj na pneumatiky cestných bicyklov, ktoré vyžadujú najvyšší tlak osem barov a viac. Použitie je veľmi jednoduché: Všetky nastavenia je možné ľahko vykonať pomocou prehľadných tlačidiel a dobrej čitateľnosti na veľkom displeji. Zobrazená je cieľová hodnota a aktuálny tlak, zvolená jednotka tlaku a stav nabitia akumulátora. Okrem automatického procesu nafukovania je možné kompresor samozrejme používať aj bez nastavenia cieľovej hodnoty pomocou ručného spustenia/zastavenia.
Jeho LED svetlo zaisťuje, že ventily sú dobre viditeľné aj v tmavom prostredí, a preto je ľahšie ich pripojiť k prístroju.

Mobilný prístroj s vysokou kapacitou na jedno nabitie akumulátora

Vďaka dĺžke len 215 mm sa EasyPump vojde do každej športovej tašky, brašne na bicykel a do každej priehradky. Vzduchová hadica je potiahnutá textíliou, a je tak odolná proti prípadnému zlomeniu alebo pretrhnutiu. Navyše sa môže otáčať o 360 stupňov, čo uľahčuje prístup do úzkych miest. Na jedno nabitie akumulátora môžete napríklad nafúkať šesť pneumatík trekingového bicykla z 0 na 4,5 barov alebo päť pneumatík automobilu strednej triedy z 2,0 na 2,5 barov. Vďaka nabíjaciemu káblu USB-C je možné EasyPump nabíjať aj v aute, na notebooku alebo prostredníctvom powerbanky.
EasyPump je v predaji od februára 2021. Všetky ceny sú nezáväzné odporúčané ceny vrátane aktuálnej DPH.

Parametre prístrojaEasyPump
Kapacita akumulátora3,6 V
Max. tlak10,3 barov/150 PSI/1050 kPa
Prietok vzduchu pri 0 bar10 l/min
Funkcia AutostopÁno
Max. počet pneumatík na jedno nabitie akumulátora (z 2,0 do 2,5 bar, 205/55R16)/čas 5/Ø 2:43 min/jedna automobilová pneumatika
Max. počet pneumatík bicykla na jedno nabitie akumulátora (z 0 na 4,5 baru, trekingový bicykel, 28 palcov x 1,5 palca šírky)/čas6/Ø 2:08 min/pneumatika bicykla
Max. počet lôpt na jedno nabitie akumulátora (z 0 do 0,8 bar, futbalové lopty veľkosť 5)/čas38/Ø 0:55 min/lopta
Nabíjací port/dĺžka nabíjacieho káblaUSB-C/1 m
Rozmery (dĺžka x šírka x výška)/dĺžka vzduchovej hadice215 x 49,2 x 106 mm/240 mm
Hmotnosť0,43 kg
Rozsah dodávky/odporúčaná maloobchodná cena vrátane DPHPrístroj v krabici s textilným vakom, nabíjacím káblom USB-C, ihlovým adaptérom, adaptérom na francúzsky ventil a objemovým adaptérom: 68,23 €

Zmeny sú vyhradené.

Kontakt pre novinárov:

Adéla Lišková
Tel.: +420 728 360 250
Email: Adela.Liskova@cz.bosch.com

Robert Bosch Power Tools GmbH, divízia Bosch Group, je jedným z popredných svetových poskytovateľov elektrického náradia, príslušenstva pre elektrické náradie a meracích nástrojov. V roku 2020 dosiahlo jej zhruba 20 000 zamestnancov obrat vo výške 5,1 miliardy eur, z čoho 85 percent v krajinách mimo Nemecko. So značkami ako Bosch a Dremel sa divízia zameriava na potreby zákazníkov a veľký technický pokrok. Kľúčovými faktormi úspechu sú sila a tempo v oblasti inovácií. V roku 2021 divízia Bosch Power Tools opäť uvedie na trh viac ako 100 nových výrobkov vo svojich štyroch obchodných oblastiach – elektrické nástroje, príslušenstvo, meracie nástroje a záhradné náradie.

Bosch Group je vedúcim medzinárodným dodávateľom technológií a služieb. Spoločnosť celosvetovo zamestnáva približne 395 000 zamestnancov (stav k 31. 12. 2020). Za rok 2020 dosiahla firma obrat 71,5 miliardy eur. Činnosť Bosch Group sa člení do štyroch obchodných oblastí: Mobility Solutions, Priemyselná technika, Spotrebný tovar a Energetika a technika budov. Ako popredná spoločnosť v oblasti Internetu vecí, Bosch ponúka inovatívne riešenia pre inteligentné domácnosti, inteligentné mestá, prepojenú mobilitu a prepojený priemysel. Využíva svoje znalosti senzorových technológií, softvéru a služieb, taktiež svoj vlastný IoT cloud k tomu, aby zákazníkom ponúkol prepojené riešenia naprieč oblasťami – a to z jediného zdroja. Strategickým cieľom Bosch Group je prinášať inovácie pre prepojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celom svete vďaka výrobkom a službám, ktoré sú inovatívne a vzbudzujú nadšenie. Stručne povedané, Bosch vytvára technológie, ktoré sú „Stvorené pre život“. Bosch Group zahŕňa spoločnosť Robert Bosch GmbH a viac ako 440 dcérskych a regionálnych spoločností vo vyše 60 krajinách sveta. Po započítaní predajných a servisných partnerov pokrýva globálna vývojárska, výrobná a obchodná sieť spoločnosti Bosch takmer všetky krajiny. Základom pre ďalší rast firmy je jej sila inovácií. Bosch v oblasti výskumu a vývoja zamestnáva 73 000 ľudí v 129 lokalitách po celom svete a takmer 34 000 softvérových inžinierov.

Spoločnosť založil v roku 1886 v Stuttgarte Robert Bosch (1861–1942) ako „dielňu pre jemnú mechaniku a elektrotechniku“. Obchodno-právna štruktúra spoločnosti Robert Bosch GmbH zaisťuje podnikateľskú samostatnosť Bosch Group. To umožňuje spoločnosti dlhodobo plánovať a investovať do dôležitých podnikateľských zámerov pre zabezpečenie budúcnosti. 92 percent majetkových podielov spoločnosti Robert Bosch GmbH vlastní charitatívna nadácia Robert Bosch Stiftung GmbH / Nadácia Roberta Boscha. Väčšinové hlasovacie práva sú v rukách spoločnosti Robert Bosch Industrietreuhand KG, ktorá má zároveň tiež právo vykonávať funkciu spoločníkov. Ostatné podiely a hlasovacie práva majú členovia rodiny Boschových a Robert Bosch GmbH.

Viac informácií na www.bosch.com, www.bosch.sk, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.sk, twitter.com/BoschPress.

Stále hľadáte niečo?