Suche

Tlačová informácia #Elektrické náradie

Prielom do novej výkonnostnej dimenzie: BITURBO kladivá Bosch pre profesionálov

Akumulátorové náradie je výkonnejšie než kedykoľvek predtým

  • Najlepší pomer výkonu a hmotnosti vo svojej triede
  • Využitie plného potenciálu vysokovýkonných akumulátorov ProCORE 18V
  • Pridaná hodnota vďaka novým funkciám, ako je konektivita a vysoká ochrana používateľa
Pavel Roman

Pavel Roman >

X

Najvýkonnejšie akumulátorové vŕtacie kladivá, aké Bosch kedykoľvek predtým mal – to sú BITURBO kladivá GBH 18 V-36 C Professional a GBH 18 V-45 C Professional. Kladivá SDS max sú optimalizované pre maximálny výkon s akumulátormi ProCORE 18V: Jeho špeciálne vyvinutý bezkefový (bezuhlíkový) vysokovýkonný motor je optimálne zladený s elektronikou a akumulátorom tak, aby bol plne využitý vysoký výkon odporúčaných akumulátorov ProCORE18V s kapacitou 8,0 a 12,0 Ah.
Obe kladivá sú navyše tiež najľahším náradím vo svojej triede: GBH 18 V-36 C Professional je o 500 gramov ľahšie a o 20 percent kompaktnejšie než akékoľvek iné akumulátorové vŕtacie kladivo v segmente SDS max.
GBH 18 V-45 C Professional s 12,5 joulami ponúka rovnaký rázový výkon ako sieťové GBH 8-45 DV Professional s 1 500 W, ale je stále ľahšie aj v kombinácii s akumulátorom ProCORE18V 12,0 Ah. Vďaka tomu sú kladivá BITURBO na trhu jedinečné a znamenajú prielom do novej dimenzie výkonu.

Vysoký vŕtací výkon potvrdený nezávislým skúšobným ústavom

Akumulátorové kladivá sa odlišujú optimálnym rozsahom vŕtania: GBH 18 V-36 C Professional s rázovou silou 7,0 joulov je špeciálne navrhnuté pre vŕtanie otvorov s priemerom 14 – 36 mm. GBH 18 V-45 C Professional s 12,5 joulami je vhodné najmä pre vŕtanie otvorov od 20 do 40 mm. Jeho vŕtací výkon bol potvrdený nezávislým skúšobným ústavom: Na jedno nabitie akumulátora zvládne priemerný vŕtací výkon 4,27 metra pri priemere vŕtania 25 milimetrov. Žiadne iné akumulátorové kladivo vo svojej triede to nedokáže.

Pridaná hodnota vďaka konektivite a vysokej úrovni ochrany používateľov

BITURBO kladivá navyše ponúkajú remeselníkom pridanú hodnotu prostredníctvom nového používateľského rozhrania – interaktívneho displeja na prístroji – a funkciou pripojenia prostredníctvom smartfónu: Profesionáli majú vždy prehľad o stave náradia a akumulátora a môžu prístroj prispôsobiť svojim individuálnym potrebám.
K dispozícii sú tri rôzne pracovné režimy: „Auto“ pre maximálny výkon, napríklad pre otvory v betóne, „Soft“ pre prácu s citlivými materiálmi, ako sú dlaždice alebo murivo, a režim „Favorite“, v ktorom je možné pomocou aplikácie nastaviť výkon vŕtania. Je možné nakonfigurovať ďalšie funkcie, napríklad soft štart: Ako pri vŕtaní („Electronic Precision Control“, skrátene EPC), tak teraz prvýkrát tiež pri sekaní („Adaptive Speed Control“, skrátene ASC) sa kladivá pomaly rozbehnú na nastavenú rýchlosť. Remeselníci ho môžu použiť na presné priloženie vrtákov a sekáčov a presnú prácu. Obe kladivá BITURBO tiež ponúkajú vysokú úroveň ochrany používateľov vďaka Vibration Control a KickBack Control: V prípade náhlej a nepredvídateľnej rotácie príklepového vrtáka okolo osi vŕtania – napríklad ak sa vrták zasekne v železobetóne – integrovaný senzor vypne motor behom zlomku sekundy. Tým sa zabráni neočakávaným spätným rázom a môže sa znížiť riziko zranenia. Zámok spínača pre nepretržité použitie v režime sekania slúži tiež ako prepravný zámok.

Plná kompatibilita s 18-voltovým systémom Bosch Professional

Kladivá BITURBO sú najúčinnejšie prevádzkované s vysokovýkonnými akumulátormi ProCORE18V 8,0 Ah a 12,0 Ah. S profesionálnym systémom zaisťuje Bosch kompatibilitu s novým aj súčasným elektrickým náradím a nabíjačkami tejto napäťovej triedy a ponúka tak remeselníkom istotu pri plánovaní a znižovaní nákladov.
Bosch ponúka širokú škálu BITURBO náradia: rôzne vŕtacie kladivá, uhlové brúsky a píly. Sú výkonnejšie než všetky predchádzajúce akumulátorové náradia od spoločnosti Bosch. BITURBO kladivá GBH 18 V-36 C Professional a GBH 18 V-45 C Professional sú už v predaji. Ceny sú nezáväzné cenové odporúčania bez DPH.

Parametre náradiaGBH 18V-36 C ProfessionalGBH 18V-45 C Professional
Napätie akumulátora18 V18 V
Ekvivalent sieťového prístroja1 000 W1 500 W
Rázová sila7,0 J12,5 J
Počet rázov0 ‒ 2.900 min-10 ‒ 2.760 min-1
Menovité otáčky0 ‒ 500 min-10 ‒ 305 min-1
Max. priemer vŕtania v betóne12 ‒ 40 mm12 ‒ 45 mm
Optimálny priemer vŕtania v betóne14 ‒ 36 mm20 ‒ 40 mm
Vibračné vŕtanie/sekanie11,8/9,4 m/s²8,5/7,0 m/s²
Pripojenie, používateľské rozhranieánoáno
Kontrola KickBack (spätný ráz)ánoáno
Pozvoľný rozbeh pri vŕtaní/sekaníáno/ánoáno/áno
Rozmery
(dĺžka × šírka × výška)
460 x 93 x 250 mm545 x 131 x 266 mm
Hmotnosť bez/s akumulátorom5,1/6,1 kg (s akumulátorom 8,0 Ah)8,0/9,3 kg (s akumulátorom 12,0 Ah)
Rozsah dodávky/odporúčaná maloobchodná cena bez DPH• V pracovnom kufri vrátane prídavnej rukoväte a modulu pre pripojenie: 589 €• V pracovnom kufri vrátane prídavnej rukoväte a modulu pre pripojenie: 809 €

Zmeny sú vyhradené.

Kontakt pre novinárov:

Petr Vajda
Tel.: +420 602 166 548
Email: Petr.Vajda@cz.bosch.com

Robert Bosch Power Tools GmbH, divízia Bosch Group, je jedným z popredných svetových poskytovateľov elektrického náradia, príslušenstva pre elektrické náradie a meracích nástrojov. V roku 2020 dosiahlo jej zhruba 20 000 zamestnancov obrat vo výške 5,1 miliardy eur, z čoho 85 percent v krajinách mimo Nemecko. So značkami ako Bosch a Dremel sa divízia zameriava na potreby zákazníkov a veľký technický pokrok. Kľúčovými faktormi úspechu sú sila a tempo v oblasti inovácií. V roku 2021 divízia Bosch Power Tools opäť uvedie na trh viac ako 100 nových výrobkov vo svojich štyroch obchodných oblastiach – elektrické nástroje, príslušenstvo, meracie nástroje a záhradné náradie.

Bosch Group je vedúcim medzinárodným dodávateľom technológií a služieb. Spoločnosť celosvetovo zamestnáva približne 395 000 zamestnancov (stav k 31. 12. 2020). Za rok 2020 dosiahla firma obrat 71,5 miliardy eur. Činnosť Bosch Group sa člení do štyroch obchodných oblastí: Mobility Solutions, Priemyselná technika, Spotrebný tovar a Energetika a technika budov. Ako popredná spoločnosť v oblasti Internetu vecí, Bosch ponúka inovatívne riešenia pre inteligentné domácnosti, inteligentné mestá, prepojenú mobilitu a prepojený priemysel. Využíva svoje znalosti senzorových technológií, softvéru a služieb, taktiež svoj vlastný IoT cloud k tomu, aby zákazníkom ponúkol prepojené riešenia naprieč oblasťami – a to z jediného zdroja. Strategickým cieľom Bosch Group je prinášať inovácie pre prepojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celom svete vďaka výrobkom a službám, ktoré sú inovatívne a vzbudzujú nadšenie. Stručne povedané, Bosch vytvára technológie, ktoré sú „Stvorené pre život“. Bosch Group zahŕňa spoločnosť Robert Bosch GmbH a viac ako 440 dcérskych a regionálnych spoločností vo vyše 60 krajinách sveta. Po započítaní predajných a servisných partnerov pokrýva globálna vývojárska, výrobná a obchodná sieť spoločnosti Bosch takmer všetky krajiny. Základom pre ďalší rast firmy je jej sila inovácií. Bosch v oblasti výskumu a vývoja zamestnáva 73 000 ľudí v 129 lokalitách po celom svete a takmer 34 000 softvérových inžinierov.

Spoločnosť založil v roku 1886 v Stuttgarte Robert Bosch (1861–1942) ako „dielňu pre jemnú mechaniku a elektrotechniku“. Obchodno-právna štruktúra spoločnosti Robert Bosch GmbH zaisťuje podnikateľskú samostatnosť Bosch Group. To umožňuje spoločnosti dlhodobo plánovať a investovať do dôležitých podnikateľských zámerov pre zabezpečenie budúcnosti. 92 percent majetkových podielov spoločnosti Robert Bosch GmbH vlastní charitatívna nadácia Robert Bosch Stiftung GmbH / Nadácia Roberta Boscha. Väčšinové hlasovacie práva sú v rukách spoločnosti Robert Bosch Industrietreuhand KG, ktorá má zároveň tiež právo vykonávať funkciu spoločníkov. Ostatné podiely a hlasovacie práva majú členovia rodiny Boschových a Robert Bosch GmbH.

Viac informácií na www.bosch.com, www.bosch.sk, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.sk, twitter.com/BoschPress.

Stále hľadáte niečo?