Suche

Tlačová informácia #Elektrické náradie

Zelená laserová dióda pre optimálnu viditeľnosť: Nová generácia bodových laserov Bosch pre profesionálov

Robustnejšie než kedykoľvek predtým pre použitie na stavbe

  • Až štyrikrát lepšia viditeľnosť vďaka zeleným laserovým bodom
  • Robustná konštrukcia s pogumovaným ochranným rámom a ochranou proti prachu a striekajúcej vode
  • Jednoduchá manipulácia vďaka integrovanému otočnému držiaku
Pavel Roman

Pavel Roman >

X

Najvyššia presnosť merania: nové bodové lasery Bosch GPL 3 G Professional a GPL 5 G Professional. Oba prístroje sú vhodné najmä na použitie vo svetlejších vnútorných priestoroch: Ich zelené laserové body sú až štyrikrát viditeľnejšie než červené laserové body. Okrem toho sú tieto prístroje robustnejšie než kedykoľvek predtým a sú spoľahlivými spoločníkmi pri každodennom používaní na stavbe: Vďaka pogumovanému rámu s tlmiacimi prvkami a sklami s posunom smerom dovnútra sú chránené proti nárazom a majú aj certifikáciu IP65, takže sú odolné proti prachu a striekajúcej vode. Ďalšou výhodou je integrovaný otočný držiak: Profesionáli môžu bodové lasery veľmi jednoducho nastaviť.

Efektívne a presné vyrovnanie – referenčné body vždy na očiach

S GPL 3 G Professional a GPL 5 G Professional je možné vykonávať bodovo presné aplikácie aj na veľké vzdialenosti až 30 metrov. Prístroje sa odlišujú počtom premietaných laserových bodov: Vďaka trom laserovým bodom dole, hore a vpredu je GPL 3 G Professional vhodný napríklad pre vyrovnávanie sadrokartónových profilov, dverných a okenných rámov a zjednodušuje tiež inštaláciu výťahov. GPL 5 G Professional ponúka dva ďalšie laserové body vľavo a vpravo, a tým možnosť efektívne a presne rozdeliť miestnosti v suchej výstavbe pod uhlom 90 stupňov.

Jednoduchá manipulácia vďaka integrovanému otočnému držiaku

Bodové lasery prvýkrát ponúkajú integrovaný rotačný držiak. Je možné ho otáčať o 360 stupňov, je veľmi kompaktný a vybavený silnými magnetmi. To umožňuje rýchle a jednoduché pripojenie bodových laserov k magnetickým súčastiam pre vyrovnanie. Ak sú bodové lasery použité na podlahe, zaisťujú ich gumové nožičky stabilnú pozíciu. Nový dizajn prístrojov tiež umožňuje jednoduchšie polohovanie pomocou U profilov: Otočný držiak je odsadený dozadu, takže bod olovnice prístroja je priamo nad profilom. Vďaka tomu je práca ešte jednoduchšia. Pre prepravu stačí otočiť otočný držiak o 180 stupňov – potom je bodový laser veľmi kompaktný.

Oba prístroje sa samonivelujú za menej ako štyri sekundy a kompenzujú nerovnosti až ±4 stupne. Blikajúce laserové body signalizujú informácie, ak samonivelácia nie je aktívna kvôli väčším nerovnostiam. Vďaka jednoduchému zapínaciemu/vypínaciemu mechanizmu je obsluha bodových laserov intuitívna. Sú napájané dvomi batériami AA a ich výdrž je až osem hodín. Spoľahlivé meracie prístroje tak sprevádzajú svojich používateľov celým pracovným dňom.

Bodové lasery GPL 3 G Professional a GPL 5 G Professional budú v obchodoch dostupné od mája 2021. Všetky uvedené ceny sú nezáväzné cenové odporúčania bez DPH.

Parametre prístrojaGPL 3 G Professional
(nahradzuje GPL 3 Professional)
GPL 5 G Professional
(nahradzuje GPL 5 Professional)
Laserové body3 (dole, hore a vpredu)5 (dole, hore, vpredu, vpravo a vľavo)
Rozsah meraniaAž do 30 mAž do 30 m
Presnosť merania* laserové body hore/vpredu± 0,35 mm/m± 0,35 mm/m
Presnosť merania* laserové body na boku-± 0,35 mm/m
Presnosť merania* bod olovnice dole± 0,7 mm/m± 0,7 mm/m
Samonivelačný rozsah±4°±4°
Čas nivelácie< 4 s< 4 s
Laserová dióda/trieda laseru500 – 540 nm, < 1 mW/
Trieda 2
500 – 540 nm, < 1 mW/
Trieda 2
Ochrana proti prachu a striekajúcej vodeIP65IP65
Napájanie2 x 1,5 V – LR6 (AA)2 x 1,5 V – LR6 (AA)
Rozmery
(dĺžka × šírka × výška)
115 x 50 x 113 mm115 x 50 x 113 mm
Hmotnosť vrátane batérií400 g400 g
Rozsah dodávky/odporúčaná maloobchodná cena bez DPH• Prístroj v krabici, 2 x batéria AA, ochranná taška:
198,99 €
• Prístroj v krabici, 2 x batéria AA, ochranná taška:
239,99 €

* pri 20 až 25° C a pri normálnych až priaznivých podmienkach prostredia, napríklad bez kolísania teploty

Zmeny sú vyhradené.

Kontakt pre novinárov:

Petr Vajda
Tel.: +420 602 166 548
Email: Petr.Vajda@cz.bosch.com

Robert Bosch Power Tools GmbH, divízia Bosch Group, je jedným z popredných svetových poskytovateľov elektrického náradia, príslušenstva pre elektrické náradie a meracích nástrojov. V roku 2020 dosiahlo jej zhruba 20 000 zamestnancov obrat vo výške 5,1 miliardy eur, z čoho 85 percent v krajinách mimo Nemecko. So značkami ako Bosch a Dremel sa divízia zameriava na potreby zákazníkov a veľký technický pokrok. Kľúčovými faktormi úspechu sú sila a tempo v oblasti inovácií. V roku 2021 divízia Bosch Power Tools opäť uvedie na trh viac ako 100 nových výrobkov vo svojich štyroch obchodných oblastiach – elektrické nástroje, príslušenstvo, meracie nástroje a záhradné náradie.

Bosch Group je vedúcim medzinárodným dodávateľom technológií a služieb. Spoločnosť celosvetovo zamestnáva približne 395 000 zamestnancov (stav k 31. 12. 2020). Za rok 2020 dosiahla firma obrat 71,5 miliardy eur. Činnosť Bosch Group sa člení do štyroch obchodných oblastí: Mobility Solutions, Priemyselná technika, Spotrebný tovar a Energetika a technika budov. Ako popredná spoločnosť v oblasti Internetu vecí, Bosch ponúka inovatívne riešenia pre inteligentné domácnosti, inteligentné mestá, prepojenú mobilitu a prepojený priemysel. Využíva svoje znalosti senzorových technológií, softvéru a služieb, taktiež svoj vlastný IoT cloud k tomu, aby zákazníkom ponúkol prepojené riešenia naprieč oblasťami – a to z jediného zdroja. Strategickým cieľom Bosch Group je prinášať inovácie pre prepojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celom svete vďaka výrobkom a službám, ktoré sú inovatívne a vzbudzujú nadšenie. Stručne povedané, Bosch vytvára technológie, ktoré sú „Stvorené pre život“. Bosch Group zahŕňa spoločnosť Robert Bosch GmbH a viac ako 440 dcérskych a regionálnych spoločností vo vyše 60 krajinách sveta. Po započítaní predajných a servisných partnerov pokrýva globálna vývojárska, výrobná a obchodná sieť spoločnosti Bosch takmer všetky krajiny. Základom pre ďalší rast firmy je jej sila inovácií. Bosch v oblasti výskumu a vývoja zamestnáva 73 000 ľudí v 129 lokalitách po celom svete a takmer 34 000 softvérových inžinierov.

Spoločnosť založil v roku 1886 v Stuttgarte Robert Bosch (1861–1942) ako „dielňu pre jemnú mechaniku a elektrotechniku“. Obchodno-právna štruktúra spoločnosti Robert Bosch GmbH zaisťuje podnikateľskú samostatnosť Bosch Group. To umožňuje spoločnosti dlhodobo plánovať a investovať do dôležitých podnikateľských zámerov pre zabezpečenie budúcnosti. 92 percent majetkových podielov spoločnosti Robert Bosch GmbH vlastní charitatívna nadácia Robert Bosch Stiftung GmbH / Nadácia Roberta Boscha. Väčšinové hlasovacie práva sú v rukách spoločnosti Robert Bosch Industrietreuhand KG, ktorá má zároveň tiež právo vykonávať funkciu spoločníkov. Ostatné podiely a hlasovacie práva majú členovia rodiny Boschových a Robert Bosch GmbH.

Viac informácií na www.bosch.com, www.bosch.sk, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.sk, twitter.com/BoschPress.

Stále hľadáte niečo?