Suche

Tlačová informácia #Elektrické náradie
Zdieľať tlačovú informáciu

Zelená laserová dióda pre optimálnu viditeľnosť: Nová generácia bodových laserov Bosch pre profesionálov

Robustnejšie než kedykoľvek predtým pre použitie na stavbe

  • Až štyrikrát lepšia viditeľnosť vďaka zeleným laserovým bodom
  • Robustná konštrukcia s pogumovaným ochranným rámom a ochranou proti prachu a striekajúcej vode
  • Jednoduchá manipulácia vďaka integrovanému otočnému držiaku
Pavel Roman

Pavel Roman >

X

Najvyššia presnosť merania: nové bodové lasery Bosch GPL 3 G Professional a GPL 5 G Professional. Oba prístroje sú vhodné najmä na použitie vo svetlejších vnútorných priestoroch: Ich zelené laserové body sú až štyrikrát viditeľnejšie než červené laserové body. Okrem toho sú tieto prístroje robustnejšie než kedykoľvek predtým a sú spoľahlivými spoločníkmi pri každodennom používaní na stavbe: Vďaka pogumovanému rámu s tlmiacimi prvkami a sklami s posunom smerom dovnútra sú chránené proti nárazom a majú aj certifikáciu IP65, takže sú odolné proti prachu a striekajúcej vode. Ďalšou výhodou je integrovaný otočný držiak: Profesionáli môžu bodové lasery veľmi jednoducho nastaviť.

Efektívne a presné vyrovnanie – referenčné body vždy na očiach

S GPL 3 G Professional a GPL 5 G Professional je možné vykonávať bodovo presné aplikácie aj na veľké vzdialenosti až 30 metrov. Prístroje sa odlišujú počtom premietaných laserových bodov: Vďaka trom laserovým bodom dole, hore a vpredu je GPL 3 G Professional vhodný napríklad pre vyrovnávanie sadrokartónových profilov, dverných a okenných rámov a zjednodušuje tiež inštaláciu výťahov. GPL 5 G Professional ponúka dva ďalšie laserové body vľavo a vpravo, a tým možnosť efektívne a presne rozdeliť miestnosti v suchej výstavbe pod uhlom 90 stupňov.

Jednoduchá manipulácia vďaka integrovanému otočnému držiaku

Bodové lasery prvýkrát ponúkajú integrovaný rotačný držiak. Je možné ho otáčať o 360 stupňov, je veľmi kompaktný a vybavený silnými magnetmi. To umožňuje rýchle a jednoduché pripojenie bodových laserov k magnetickým súčastiam pre vyrovnanie. Ak sú bodové lasery použité na podlahe, zaisťujú ich gumové nožičky stabilnú pozíciu. Nový dizajn prístrojov tiež umožňuje jednoduchšie polohovanie pomocou U profilov: Otočný držiak je odsadený dozadu, takže bod olovnice prístroja je priamo nad profilom. Vďaka tomu je práca ešte jednoduchšia. Pre prepravu stačí otočiť otočný držiak o 180 stupňov – potom je bodový laser veľmi kompaktný.

Oba prístroje sa samonivelujú za menej ako štyri sekundy a kompenzujú nerovnosti až ±4 stupne. Blikajúce laserové body signalizujú informácie, ak samonivelácia nie je aktívna kvôli väčším nerovnostiam. Vďaka jednoduchému zapínaciemu/vypínaciemu mechanizmu je obsluha bodových laserov intuitívna. Sú napájané dvomi batériami AA a ich výdrž je až osem hodín. Spoľahlivé meracie prístroje tak sprevádzajú svojich používateľov celým pracovným dňom.

Bodové lasery GPL 3 G Professional a GPL 5 G Professional budú v obchodoch dostupné od mája 2021. Všetky uvedené ceny sú nezáväzné cenové odporúčania bez DPH.

Parametre prístrojaGPL 3 G Professional
(nahradzuje GPL 3 Professional)
GPL 5 G Professional
(nahradzuje GPL 5 Professional)
Laserové body3 (dole, hore a vpredu)5 (dole, hore, vpredu, vpravo a vľavo)
Rozsah meraniaAž do 30 mAž do 30 m
Presnosť merania* laserové body hore/vpredu± 0,35 mm/m± 0,35 mm/m
Presnosť merania* laserové body na boku-± 0,35 mm/m
Presnosť merania* bod olovnice dole± 0,7 mm/m± 0,7 mm/m
Samonivelačný rozsah±4°±4°
Čas nivelácie< 4 s< 4 s
Laserová dióda/trieda laseru500 – 540 nm, < 1 mW/
Trieda 2
500 – 540 nm, < 1 mW/
Trieda 2
Ochrana proti prachu a striekajúcej vodeIP65IP65
Napájanie2 x 1,5 V – LR6 (AA)2 x 1,5 V – LR6 (AA)
Rozmery
(dĺžka × šírka × výška)
115 x 50 x 113 mm115 x 50 x 113 mm
Hmotnosť vrátane batérií400 g400 g
Rozsah dodávky/odporúčaná maloobchodná cena bez DPH• Prístroj v krabici, 2 x batéria AA, ochranná taška:
198,99 €
• Prístroj v krabici, 2 x batéria AA, ochranná taška:
239,99 €

* pri 20 až 25° C a pri normálnych až priaznivých podmienkach prostredia, napríklad bez kolísania teploty

Zmeny sú vyhradené.

Kontakt pre novinárov:

Petr Vajda
Tel.: +420 602 166 548
Email: Petr.Vajda@cz.bosch.com

Robert Bosch Power Tools GmbH, divízia skupiny Bosch, je svetovou jednotkou na trhu elektrického náradia, záhradného náradia, príslušenstva a meracej techniky. V roku 2021 dosiahla táto divízia so svojimi 21 000 zamestnancami obrat 5,8 miliardy eur, z čoho 80 percent získala mimo územia Nemecka. So značkami, ako sú Bosch a Dremel, sa divízia zameriava predovšetkým na potreby používateľov a silný inžiniersky vývoj. Jadrom úspechu je sila a rýchlosť inovácií: V roku 2022 sa divízia Elektrické náradie chystá uviesť na trh viac než 100 inovácií vo všetkých štyroch segmentoch: Elektrické náradie, Záhradná technika, Príslušenstvo a Meracia technika.

Bosch Group je medzinárodná spoločnosť ponúkajúca technológie a služby s približne 402 600 zamestnancami po celom svete (stav: 31.12.2021). Tržby firmy za rok 2021 dosiahli hodnoty 78,7 miliardy eur. Aktivity sa delia do štyroch obchodných oblastí Mobility Solutions, Priemyselná technika, Spotrebný tovar a Energetika a technika budov. Ako popredná spoločnosť v oblasti Internetu vecí, Bosch ponúka inovatívne riešenia pre inteligentné domácnosti, inteligentné mestá, prepojenú mobilitu a prepojený priemysel. Bosch zlepšuje kvalitu života na celom svete vďaka výrobkom a službám, ktoré sú inovatívne a vzbudzujú nadšenie. Vďaka svojej kompetencii v oblasti senzorovej techniky, softvéru a služieb a tiež vlastnému IoT cloudu je firma schopná ponúknuť svojim zákazníkom prepojené riešenia presahujúce rámec domény od jedného dodávateľa. Strategickým cieľom Bosch Group je prinášať inovácie pre prepojený život. Tie buď disponujú umelou inteligenciou (AI), alebo sú vyvíjané či vyrábané s ich pomocou. Bosch zlepšuje kvalitu života na celom svete vďaka výrobkom a službám, ktoré sú inovatívne a vzbudzujú nadšenie. Stručne povedané, Bosch vytvára technológie, ktoré sú „Stvorené pre život“. Skupina Bosch zahŕňa spoločnosť Robert Bosch GmbH a približne 440 dcérskych a regionálnych spoločností v cca 60 krajinách. Po započítaní predajných a servisných partnerov pokrýva globálna vývojárska, výrobná a obchodná sieť spoločnosti Bosch takmer všetky krajiny. Bosch Group s viac než 400 závodmi je celosvetovo od jari 2020 CO2neutrálna. Inovačná sila spoločnosti je základom budúceho rastu. Bosch v oblasti výskumu a vývoja zamestnáva 76 100 ľudí v 128 lokalitách po celom svete a takmer 38 000 softvérových inžinierov.

Viac informácií na www.bosch.com, www.bosch.sk, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.sk, twitter.com/BoschPress.

Stále hľadáte niečo?