Suche

Pavel Roman

Pavel Roman >

X

Výrobné zariadenie
• 150-milimetrová technológia od roku 1995
• 200-milimetrová technológia od roku 2010
• Testovacie centrum na polovodiče
• V závode na výrobu polovodičov v Reutlingene sa polovodiče vyrábajú od roku 1971.

Plocha čistých priestorov
• 35 000 m2
• ďalších 1 000 m2 od jesene 2021

Počet zamestnancov
• 3 500

Výrobná technológia
• 150 a 200 mm kremíkové substráty (wafery) so šírkou štruktúry až 180 nm; 1 nm je jedna milióntina milimetra
• 150mm substráty z karbidu kremíka (wafery) so šírkou štruktúry až 400 nm

Vyrábané produkty
• Špecifické aplikačné integrované obvody (ASIC), mikroelektromechanické systémy (MEMS), výkonové polovodiče

Oblasti použitia polovodičov
• Automobilová elektronika: Elektronický stabilizačný program (ESP), elektronické riadiace systémy spaľovacích motorov, elektromotorov a prevodoviek, airbagy a asistenčné systémy vodiča, parkovací asistent, systémy nočného videnia
• Spotrebná elektronika: Smartfóny, notebooky, Wearables, Hearables, herné konzoly, drony

Bosch Group je vedúcim medzinárodným dodávateľom technológií a služieb. Spoločnosť celosvetovo zamestnáva približne 395 000 zamestnancov (stav k 31. 12. 2020). Za rok 2020 dosiahla firma obrat 71,6 miliardy eur. Činnosť Bosch Group sa člení do štyroch obchodných oblastí: Mobility Solutions, Priemyselná technika, Spotrebný tovar a Energetika a technika budov. Ako popredná spoločnosť v oblasti Internetu vecí, Bosch ponúka inovatívne riešenia pre inteligentné domácnosti, inteligentné mestá, prepojenú mobilitu a prepojený priemysel. Využíva svoje znalosti senzorových technológií, softvéru a služieb, taktiež svoj vlastný IoT cloud k tomu, aby zákazníkom ponúkol prepojené riešenia naprieč oblasťami – a to z jediného zdroja. Strategickým cieľom Bosch Group je prinášať inovácie pre prepojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celom svete vďaka výrobkom a službám, ktoré sú inovatívne a vzbudzujú nadšenie. Stručne povedané, Bosch vytvára technológie, ktoré sú „Stvorené pre život“. Bosch Group zahŕňa spoločnosť Robert Bosch GmbH a viac ako 440 dcérskych a regionálnych spoločností vo vyše 60 krajinách sveta. Po započítaní predajných a servisných partnerov pokrýva globálna vývojárska, výrobná a obchodná sieť spoločnosti Bosch takmer všetky krajiny. Základom pre ďalší rast firmy je jej sila inovácií. Bosch v oblasti výskumu a vývoja zamestnáva 73 000 ľudí v 129 lokalitách po celom svete a takmer 34 000 softvérových inžinierov..

Spoločnosť založil v roku 1886 v Stuttgarte Robert Bosch (1861–1942) ako „dielňu pre jemnú mechaniku a elektrotechniku“. Obchodno-právna štruktúra spoločnosti Robert Bosch GmbH zaisťuje podnikateľskú samostatnosť Bosch Group. To umožňuje spoločnosti dlhodobo plánovať a investovať do dôležitých podnikateľských zámerov pre zabezpečenie budúcnosti. Deväťdesiatštyri percent majetkových podielov Robert Bosch GmbH patrí verejno-prospešnej spoločnosti Robert Bosch Stiftung GmbH (Nadácia Roberta Boscha). Ostatné podiely vlastní rodina Roberta Boscha, cez spoločnosť vlastnenú rodinou a cez spoločnosť Robert Bosch GmbH. Väčšinové hlasovacie práva však má spoločnosť Robert Bosch Industrietreuhand KG, priemyselný trust, ktorá taktiež vykonáva funkciu vlastníkov.

Viac informácií na www.bosch.com, www.bosch.sk, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.sk, twitter.com/BoschPress.

Stále hľadáte niečo?