Suche

Tlačová informácia #Elektrické náradie
Zdieľať tlačovú informáciu

Účinná proti odolným nečistotám: Akumulátorová čistiaca kefa UniversalBrush od spoločnosti Bosch

Malé tornádo s maximálnym výkonom

  • Ľahké a rýchle čistenie bez námahy
  • Rôzne nadstavce na rôzne povrchy
  • Vodotesna na čistenie v mokrom prostredí
Pavel Roman

Pavel Roman >

X

Blíži sa jarné upratovanie? Ešte účinnejšie a dôkladnejšie čistenie – to teraz umožňuje kefa UniversalBrush od spoločnosti Bosch. Akumulátorová čistiaca kefa s rotačnou hlavou a rôznymi nadstavcami odstraňuje odolné nečistoty aj z tých najťažšie prístupných miest a zároveň je šetrná k povrchom. Úporné ručné drhnutie je už minulosťou. Kuchyňa, kúpeľňa, gril, stoličky a ďalšie: Kefa UniversalBrush je šikovná pomocníčka v domácnosti – v interiéri i exteriéri – a vďaka nej sa povrchy opäť lesknú. Malé tornádo sa nezastaví, ani keď to už ostatní vzdali: Kefa UniversalBrush rotuje aj pri silnejšom tlaku, a umožňuje tak výkonné čistenie.

Rôzne nadstavce – nespočetné možnosti čistenia

Akumulátorová čistiaca kefa je vodotesná a je možné ju použiť s čistiacimi prostriedkami na čistenie za sucha i za mokra. Súčasťou balenia je päť kusov príslušenstva: tri nadstavce, ktoré je možné vymeniť pomocou jednoduchého zaskakovacieho systému – kefa, jemná kefa a držiak hubky – a tiež abrazívna odolná hubka a neabrazívna hubka z mikrovlákna. Kefa je vhodná na čistenie silno znečistených povrchov, ako sú dlaždice a škáry znečistené vodným kameňom, alebo na čistenie diskov automobilov. Malá jemná kefa uľahčuje odstraňovanie nečistôt z ťažko prístupných miest, ako sú rohy, okolie vodovodných kohútikov alebo okenné a dverové profily. Rôzne čistiace hubky je možné použiť s držiakom hubky a jednoducho ich upevniť pomocou suchého zipsu. Hnedá abrazívna odolná podložka spoľahlivo odstraňuje obzvlášť odolné usadeniny, napríklad pripálené na grilovacom rošte, v liatinovej panvici alebo v rúre – a bez námahy odstraňuje aj malé škvrny od hrdze.
S modrou hubkou z mikrovlákna vyčistíte nerezové hrnce, sklokeramickú dosku a drez vrátane armatúr rovnako rýchlo a šetrne ako sklenené dvere v sprche. K dispozícii je tiež zelená kuchynská hubka a biela melamínová hubka. Napríklad kuchynská hubka zbaví sklo rúry usadených nečistôt, zatiaľ čo melamínová hubka je správnou voľbou na citlivé povrchy, ako sú poťahy stoličiek alebo sedadlá v aute. Topánky, dvere a sklenené povrchy tiež vyčistí bez stôp. Po dokončení práce je možné kefu UniversalBrush jednoducho krátko očistiť pod tečúcou vodou. Nadstavce a hubky sú samozrejme opakovane použiteľné a je možné ich umývať v umývačke riadu do 50°C. A vďaka káblu micro USB je táto šikovná pomocníčka opäť rýchlo pripravená na použitie.

Ak chcete okná umyť rýchlo, bez vŕzgania a šmúh, môžete použiť GlassVac od spoločnosti Bosch. Akumulátorový čistič okien je obľúbeným pomocníkom v domácnosti vďaka svojej jedinečnej technológii stierania a kompaktnému dizajnu, ktorý umožňuje čistenie až po okraj.

UniversalBrush bude v predaji od mája 2021. Všetky uvedené ceny sú nezáväzné odporúčané ceny vrátane aktuálnej DPH.

Parametre prístrojaUniversalBrush
Napätie/kapacita akumulátora3,6 V lítium-ión/1,5 Ah integrovaný
Voľnobežné otáčky215 min-1
Ochrana IPIP X5 (ochrana proti striekajúcej vode zo všetkých smerov)
Rozmery (dĺžka × výška × šírka)140 x 100 x 45 mm
Hmotnosť bez nadstavcov330 g
Rozsah dodávky/odporúčaná maloobchodná cena vrátane DPHPrístroj s kefou, jemnou kefou, držiakom hubiek s uchytením na suchý zips a abrazívnou odolnou hubkou a neabrazívnou hubkou z mikrovlákna. 49,99 €

Dostupné príslušenstvo:
• Štetinová kefa: 9,99 €/kus
• Jemná kefa: 9,99 €/kus
• Držiak hubky: 9,99 €/kus
• Abrazívna odolná hubka: 9,99 €/3 kusy
• Neabrazívna hubka z mikrovlákna: 9,99 €/3 kusy
• Kuchynská abrazívna hubka: 9,99 €/3 kusy
• Melamínová čistiaca hubka: 9,99 €/3 kusy

Zmeny sú vyhradené.

Kontakt pre novinárov:

Adéla Lišková
Tel.: +420 728 360 250
Email: Adela.Liskova@cz.bosch.com

Robert Bosch Power Tools GmbH, divízia skupiny Bosch, je svetovou jednotkou na trhu elektrického náradia, záhradného náradia, príslušenstva a meracej techniky. V roku 2020 dosiahla táto divízia so svojimi 20 000 zamestnancami obrat 5,1 miliardy eur, z čoho 85 percent získala mimo územia Nemecka. So značkami, ako sú Bosch a Dremel, sa divízia zameriava predovšetkým na potreby používateľov a silný inžiniersky vývoj. Jadrom úspechu je sila a rýchlosť inovácií: V roku 2021 sa divízia Elektrické náradie chystá uviesť na trh viac než 100 inovácií vo všetkých štyroch segmentoch: Elektrické náradie, Záhradná technika, Príslušenstvo a Meracia technika.

Bosch Group je vedúcim medzinárodným dodávateľom technológií a služieb. Spoločnosť celosvetovo zamestnáva cca 401 300 zamestnancov (k 31. 12. 2021). Tržby firmy za rok 2021 dosiahli podľa predbežných údajov hodnoty viac než 78,8 miliardy eur. Aktivity Bosch Group sa delia do štyroch obchodných oblastí: Mobility Solutions, Priemyselná technika, Spotrebné tovary a Energetika a technika budov. Ako popredná spoločnosť v oblasti Internetu vecí, Bosch ponúka inovatívne riešenia pre inteligentné domácnosti, inteligentné mestá, prepojenú mobilitu a prepojený priemysel. Bosch zlepšuje kvalitu života na celom svete vďaka výrobkom a službám, ktoré sú inovatívne a vzbudzujú nadšenie. Vďaka svojej kompetencii v oblasti senzorovej techniky, softvéru a služieb a tiež vlastnému IoT cloudu je firma schopná ponúknuť svojim zákazníkom prepojené riešenia presahujúce rámec domény od jedného dodávateľa. Strategickým cieľom Bosch Group je prinášať inovácie pre prepojený život. Tie buď disponujú umelou inteligenciou (AI), alebo sú vyvíjané či vyrábané s ich pomocou. Bosch zlepšuje kvalitu života na celom svete vďaka výrobkom a službám, ktoré sú inovatívne a vzbudzujú nadšenie. Stručne povedané, Bosch vytvára technológie, ktoré sú „Stvorené pre život“. Skupina Bosch zahŕňa spoločnosť Robert Bosch GmbH a približne 440 dcérskych a regionálnych spoločností v cca 60 krajinách. Po započítaní predajných a servisných partnerov pokrýva globálna vývojárska, výrobná a obchodná sieť spoločnosti Bosch takmer všetky krajiny. Bosch Group s viac než 400 závodmi je celosvetovo od jari 2020 CO2neutrálna. Inovačná sila spoločnosti je základom budúceho rastu. Bosch v oblasti výskumu a vývoja zamestnáva 76 300 ľudí v 128 lokalitách po celom svete a takmer 38 000 softvérových inžinierov.

Spoločnosť založil v roku 1886 v Stuttgarte Robert Bosch (1861–1942) ako „dielňu pre jemnú mechaniku a elektrotechniku“. Obchodno-právna štruktúra spoločnosti Robert Bosch GmbH zaisťuje podnikateľskú samostatnosť Bosch Group. To umožňuje spoločnosti dlhodobo plánovať a investovať do dôležitých podnikateľských zámerov pre zabezpečenie budúcnosti. 92 percent majetkových podielov spoločnosti Robert Bosch GmbH vlastní charitatívna nadácia Robert Bosch Stiftung GmbH / Nadácia Roberta Boscha. Väčšinové hlasovacie práva sú v rukách spoločnosti Robert Bosch Industrietreuhand KG, ktorá má zároveň tiež právo vykonávať funkciu spoločníkov. Ostatné podiely a hlasovacie práva majú členovia rodiny Boschových a Robert Bosch GmbH.

Viac informácií na www.bosch.com, www.bosch.sk, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.sk, twitter.com/BoschPress.

Stále hľadáte niečo?