Suche

Tlačová informácia #Elektrické náradie

Účinná proti odolným nečistotám: Akumulátorová čistiaca kefa UniversalBrush od spoločnosti Bosch

Malé tornádo s maximálnym výkonom

  • Ľahké a rýchle čistenie bez námahy
  • Rôzne nadstavce na rôzne povrchy
  • Vodotesna na čistenie v mokrom prostredí
Pavel Roman

Pavel Roman >

X

Blíži sa jarné upratovanie? Ešte účinnejšie a dôkladnejšie čistenie – to teraz umožňuje kefa UniversalBrush od spoločnosti Bosch. Akumulátorová čistiaca kefa s rotačnou hlavou a rôznymi nadstavcami odstraňuje odolné nečistoty aj z tých najťažšie prístupných miest a zároveň je šetrná k povrchom. Úporné ručné drhnutie je už minulosťou. Kuchyňa, kúpeľňa, gril, stoličky a ďalšie: Kefa UniversalBrush je šikovná pomocníčka v domácnosti – v interiéri i exteriéri – a vďaka nej sa povrchy opäť lesknú. Malé tornádo sa nezastaví, ani keď to už ostatní vzdali: Kefa UniversalBrush rotuje aj pri silnejšom tlaku, a umožňuje tak výkonné čistenie.

Rôzne nadstavce – nespočetné možnosti čistenia

Akumulátorová čistiaca kefa je vodotesná a je možné ju použiť s čistiacimi prostriedkami na čistenie za sucha i za mokra. Súčasťou balenia je päť kusov príslušenstva: tri nadstavce, ktoré je možné vymeniť pomocou jednoduchého zaskakovacieho systému – kefa, jemná kefa a držiak hubky – a tiež abrazívna odolná hubka a neabrazívna hubka z mikrovlákna. Kefa je vhodná na čistenie silno znečistených povrchov, ako sú dlaždice a škáry znečistené vodným kameňom, alebo na čistenie diskov automobilov. Malá jemná kefa uľahčuje odstraňovanie nečistôt z ťažko prístupných miest, ako sú rohy, okolie vodovodných kohútikov alebo okenné a dverové profily. Rôzne čistiace hubky je možné použiť s držiakom hubky a jednoducho ich upevniť pomocou suchého zipsu. Hnedá abrazívna odolná podložka spoľahlivo odstraňuje obzvlášť odolné usadeniny, napríklad pripálené na grilovacom rošte, v liatinovej panvici alebo v rúre – a bez námahy odstraňuje aj malé škvrny od hrdze.
S modrou hubkou z mikrovlákna vyčistíte nerezové hrnce, sklokeramickú dosku a drez vrátane armatúr rovnako rýchlo a šetrne ako sklenené dvere v sprche. K dispozícii je tiež zelená kuchynská hubka a biela melamínová hubka. Napríklad kuchynská hubka zbaví sklo rúry usadených nečistôt, zatiaľ čo melamínová hubka je správnou voľbou na citlivé povrchy, ako sú poťahy stoličiek alebo sedadlá v aute. Topánky, dvere a sklenené povrchy tiež vyčistí bez stôp. Po dokončení práce je možné kefu UniversalBrush jednoducho krátko očistiť pod tečúcou vodou. Nadstavce a hubky sú samozrejme opakovane použiteľné a je možné ich umývať v umývačke riadu do 50°C. A vďaka káblu micro USB je táto šikovná pomocníčka opäť rýchlo pripravená na použitie.

Ak chcete okná umyť rýchlo, bez vŕzgania a šmúh, môžete použiť GlassVac od spoločnosti Bosch. Akumulátorový čistič okien je obľúbeným pomocníkom v domácnosti vďaka svojej jedinečnej technológii stierania a kompaktnému dizajnu, ktorý umožňuje čistenie až po okraj.

UniversalBrush bude v predaji od mája 2021. Všetky uvedené ceny sú nezáväzné odporúčané ceny vrátane aktuálnej DPH.

Parametre prístrojaUniversalBrush
Napätie/kapacita akumulátora3,6 V lítium-ión/1,5 Ah integrovaný
Voľnobežné otáčky215 min-1
Ochrana IPIP X5 (ochrana proti striekajúcej vode zo všetkých smerov)
Rozmery (dĺžka × výška × šírka)140 x 100 x 45 mm
Hmotnosť bez nadstavcov330 g
Rozsah dodávky/odporúčaná maloobchodná cena vrátane DPHPrístroj s kefou, jemnou kefou, držiakom hubiek s uchytením na suchý zips a abrazívnou odolnou hubkou a neabrazívnou hubkou z mikrovlákna. 49,99 €

Dostupné príslušenstvo:
• Štetinová kefa: 9,99 €/kus
• Jemná kefa: 9,99 €/kus
• Držiak hubky: 9,99 €/kus
• Abrazívna odolná hubka: 9,99 €/3 kusy
• Neabrazívna hubka z mikrovlákna: 9,99 €/3 kusy
• Kuchynská abrazívna hubka: 9,99 €/3 kusy
• Melamínová čistiaca hubka: 9,99 €/3 kusy

Zmeny sú vyhradené.

Kontakt pre novinárov:

Adéla Lišková
Tel.: +420 728 360 250
Email: Adela.Liskova@cz.bosch.com

Robert Bosch Power Tools GmbH, divízia Bosch Group, je jedným z popredných svetových poskytovateľov elektrického náradia, príslušenstva pre elektrické náradie a meracích nástrojov. V roku 2020 dosiahlo jej zhruba 20 000 zamestnancov obrat vo výške 5,1 miliardy eur, z čoho 85 percent v krajinách mimo Nemecko. So značkami ako Bosch a Dremel sa divízia zameriava na potreby zákazníkov a veľký technický pokrok. Kľúčovými faktormi úspechu sú sila a tempo v oblasti inovácií. V roku 2021 divízia Bosch Power Tools opäť uvedie na trh viac ako 100 nových výrobkov vo svojich štyroch obchodných oblastiach – elektrické nástroje, príslušenstvo, meracie nástroje a záhradné náradie.

Bosch Group je vedúcim medzinárodným dodávateľom technológií a služieb. Spoločnosť celosvetovo zamestnáva približne 395 000 zamestnancov (stav k 31. 12. 2020). Za rok 2020 dosiahla firma obrat 71,5 miliardy eur. Činnosť Bosch Group sa člení do štyroch obchodných oblastí: Mobility Solutions, Priemyselná technika, Spotrebný tovar a Energetika a technika budov. Ako popredná spoločnosť v oblasti Internetu vecí, Bosch ponúka inovatívne riešenia pre inteligentné domácnosti, inteligentné mestá, prepojenú mobilitu a prepojený priemysel. Využíva svoje znalosti senzorových technológií, softvéru a služieb, taktiež svoj vlastný IoT cloud k tomu, aby zákazníkom ponúkol prepojené riešenia naprieč oblasťami – a to z jediného zdroja. Strategickým cieľom Bosch Group je prinášať inovácie pre prepojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celom svete vďaka výrobkom a službám, ktoré sú inovatívne a vzbudzujú nadšenie. Stručne povedané, Bosch vytvára technológie, ktoré sú „Stvorené pre život“. Bosch Group zahŕňa spoločnosť Robert Bosch GmbH a viac ako 440 dcérskych a regionálnych spoločností vo vyše 60 krajinách sveta. Po započítaní predajných a servisných partnerov pokrýva globálna vývojárska, výrobná a obchodná sieť spoločnosti Bosch takmer všetky krajiny. Základom pre ďalší rast firmy je jej sila inovácií. Bosch v oblasti výskumu a vývoja zamestnáva 73 000 ľudí v 129 lokalitách po celom svete a takmer 34 000 softvérových inžinierov.

Spoločnosť založil v roku 1886 v Stuttgarte Robert Bosch (1861–1942) ako „dielňu pre jemnú mechaniku a elektrotechniku“. Obchodno-právna štruktúra spoločnosti Robert Bosch GmbH zaisťuje podnikateľskú samostatnosť Bosch Group. To umožňuje spoločnosti dlhodobo plánovať a investovať do dôležitých podnikateľských zámerov pre zabezpečenie budúcnosti. 92 percent majetkových podielov spoločnosti Robert Bosch GmbH vlastní charitatívna nadácia Robert Bosch Stiftung GmbH / Nadácia Roberta Boscha. Väčšinové hlasovacie práva sú v rukách spoločnosti Robert Bosch Industrietreuhand KG, ktorá má zároveň tiež právo vykonávať funkciu spoločníkov. Ostatné podiely a hlasovacie práva majú členovia rodiny Boschových a Robert Bosch GmbH.

Viac informácií na www.bosch.com, www.bosch.sk, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.sk, twitter.com/BoschPress.

Stále hľadáte niečo?