Suche

Tlačová informácia #Elektrické náradie
Zdieľať tlačovú informáciu

Ľahká lokalizácia a dokumentácia: D-tect 200 C Professional od spoločnosti Bosch pre profesionálov

Prvý radarový detektor s lokalizáciou úniku

  • Prvé zariadenie, ktoré umožňuje dokumentáciu prostredníctvom snímky obrazovky a prenosu dát do počítača
  • Pokročilé funkcie, ako je jedinečná lokalizácia úniku, pre ešte viac aplikácií
  • Presné výsledky vďaka novým pohľadom a zohľadneniu ďalších typov stien
  • Vysoká pridaná hodnota aj po obstaraní vďaka budúcim aktualizáciám softvéru
Pavel Roman

Pavel Roman >

X

Spoločnosť Bosch sústavne ďalej vyvíja segment lokalizačných zariadení. Najnovším zariadením, ktoré bolo optimalizované na základe spätnej väzby od používateľov, je D-tect 200 C Professional. Ide o prvý radarový detektor na trhu, ktorý umožňuje zachytiť merania prostredníctvom snímky obrazovky a následne ich spracovať v počítači pomocou kábla USB-C® alebo karty SD. Vďaka tomu je dokumentácia – napríklad armovania v betóne alebo uloženia elektrických káblov – jednoduchšia než kedykoľvek predtým. Radarový detektor taktiež po prvýkrát ponúka lokalizáciu únikov. Základom je ešte lepšie spracovanie signálu, ktoré umožňuje vyhodnocovanie a zobrazovanie vlhkých miest na povrchu stien pomocou odrazených radarových vĺn. Takto je možné prasknuté vodovodné potrubie identifikovať rýchlejšie a predovšetkým bez nutnosti búrania steny. Pri vyhľadávaní objektov majú teraz profesionáli k dispozícii štyri rôzne možnosti vizualizácií namiesto predchádzajúcich maximálne dvoch prostredníctvom 3,5-palcového farebného displeja. To im ešte viac uľahčí čítanie výsledkov lokalizácie a vyvodenie vhodných opatrení. Nezáleží na tom, či ste stavbyvedúci, skúšobný technik, geodet alebo remeselník: Pomocou prístroja D-tect 200 C Professional získate vypovedajúce výsledky.

Štyri rôzne pohľady pre čo najlepšie výsledky pri lokalizácii

Maximálna hĺbka merania je 20 cm. D-tect 200 C Professional sa od konkurenčných modelov líši zobrazením objektov s presnou indikáciou hĺbky a farebným kódom v zobrazení objektu, napríklad žltá farba pre vodiče pod napätím, tmavomodrá pre železné kovy a tyrkysová pre neželezné kovy. Zobrazenie objektu poskytuje veľmi dobrý prehľad o všetkých nájdených objektoch, a preto je východiskovým zobrazením prístroja.
Remeselníci ihneď vidia, koľko a ktoré predmety sa nachádzajú v určitej časti steny, čo zjednodušuje napríklad inštaláciu nástenných skríň alebo iných komponentov. Okrem toho môžu flexibilne voliť medzi zobrazením objektu alebo hĺbkou vŕtania detegovaných objektov.

Základom ešte presnejšej a hlbšej lokalizácie je ďalej vyvinutá radarová technológia s novým anténnym systémom a novým radarovým čipom Bosch. K vysokej presnosti prispieva aj predbežný výber príslušného typu steny, pretože rôzne vlastnosti stien ovplyvňujú rozpoznávanie objektov. Teraz sú uložené všetky bežné typy stien od mladého a suchého betónu cez murivo – dokonca aj priečne a pozdĺžne dierované tehly – až po sadrokartón. D-tect 200 C Professional zodpovedajúcim spôsobom filtruje signály a poskytuje tak ešte presnejšie výsledky. Ak je použitých mnoho rôznych materiálov, pomôže zobrazenie signálu a zobrazenie signálu 2D. Ukazujú silu, resp. silu a hĺbku, signálu a poskytujú tak odborníkom informácie o povahe steny. Jasne rozpoznateľné sú napríklad mrežové štruktúry, ako je armovacie železo. Vďaka novému bodovému zobrazeniu je jednoduché vyhľadávať aj v úzkych miestach. V tomto pohľade nie je nutné zariadením pohybovať po povrchu, aby bol objekt detegovaný, ale zobrazí sa okamžite, akonáhle je zariadenie priložené k stene. Profesionáli môžu D-tect 200 C Professional používať nielen na lokalizáciu, ale taktiež na meranie a vyznačovanie vzdialeností, napríklad na stanovenie rovnakých vzdialeností medzi profilmi kovových a drevených profilov pri inštalácii sadrokartónových dosiek alebo na uľahčenie presnej montáže nástenných skríň.

Vysoká pridaná hodnota – aj po obstaraní prístroja

Nech chce používateľ urobiť čokoľvek: Menu ho prevedie každým meraním so zrozumiteľným vysvetlením pomocou obrázkov a textu a pomôže mu tak vyhnúť sa chybám pri aplikácii. Používateľ má taktiež flexibilnú možnosť voľby zdroja energie: D-tect 200 C Professional je možné prevádzkovať s vymeniteľným akumulátorom zo systému Professional 12 V a taktiež so štyrmi alkalickými batériami AA spolu s adaptérom batérií AA1 Professional. S akumulátorom s kapacitou 2,0 Ah váži radarový detektor necelých 700 gramov, takže je veľmi ľahký. Okrem toho budú môcť používatelia v budúcnosti získavať bezplatné aktualizácie softvéru prostredníctvom sťahovania, napríklad za účelom postupného využívania nových funkcií dokumentácie. Vysoká pridaná hodnota – aj po obstaraní prístroja.
D-tect 200 C Professional je k dispozícii od júla 2021. Všetky uvedené ceny sú nezáväzné cenové odporúčania bez DPH.

Parametre prístrojaD-tect 200 C Professional
(nahradzuje D-tect 150 Professional a D-tect SV 150 Professional)
Detekovateľné materiályPlastové rúrky (s vodnou náplňou aj bez nej), elektrické káble, trojfázové silové káble, nízkonapäťové a dátové káble, železné kovy, neželezné kovy, drevené podklady, dutiny
Max. hĺbka lokalizácie v suchom betóne (kovové predmety/iné predmety)200/80 mm
Max. hĺbka lokalizácie kovových predmetov v mladom betóne60 mm
Max. hĺbka lokalizácie drevených spodných konštrukcií v sadrokartóne38 mm
Max. hĺbka lokalizácie v pozdĺžne dierovaných tehlách50 mm
Max. hĺbka lokalizácie objektov v iných podporovaných typoch stien, napríklad priečne dierovaných tehiel80 mm
Typy stienmladý a suchý betón, sadrokartónové dosky, plošné vykurovanie (stenové a podlahové), priečne dierované tehly, pozdĺžne dierované tehly, murivo/univerzál
Presnosť merania na stred objektu± 5 mm*
Presnosť zobrazenia hĺbky objektu (suchý/mladý betón)± 5/± 10 mm*
PohľadyZobrazenie objektu, bodové zobrazenie, zobrazenie signálu, zobrazenie signálu 2D
Interná pamäť pre snímky> 100 snímky (50 MB)
Prenos na dokumentáciucez USB-C®-kábel alebo voliteľne micro SD kartu
Trieda ochranyIP 5X
Napájanie12 V lítium-iónová batéria s kapacitou 2,0 Ah, prípadne s adaptérom na batérie AA1 Professional:
4 x 1,5 V batérie LR6 (AA)
Čas prevádzky2 h (4 x AA) až 6 h (12V, 2,0 Ah)
Rozmery
(dĺžka × šírka × výška)
231 x 106 x 112 mm
Hmotnosť0,64 kg (AA), 0,69 kg (12V)
Rozsah dodávky/odporúčaná maloobchodná cena bez DPH• Prístroj v krabici s USB-C® káblom, adaptér na batérie AA1 Professional, 4 batérie AA, popruh na zápästie a ochranné puzdro: 699 €
• Solo verzia „Cordless Concept“ v L-Boxxe s USB-C® káblom a popruh na zápästie: 709 €
• Prístroj v L-Boxxe s 1 x 12 V batériou 2,0 Ah, nabíjačkou GAL 12V-40 Professional, USB-C® káblom a popruh na zápästie: 749 €

*plus odchýlky spôsobené používaním. Odchýlky závisia od materiálu a veľkosti predmetov, materiálu a stavu podkladu a od zvoleného pohľadu.

Zmeny sú vyhradené.

Kontakt pre novinárov:

Petr Vajda
Tel.: +420 602 166 548
Email: Petr.Vajda@cz.bosch.com

Robert Bosch Power Tools GmbH, divízia skupiny Bosch, je svetovou jednotkou na trhu elektrického náradia, záhradného náradia, príslušenstva a meracej techniky. V roku 2020 dosiahla táto divízia so svojimi 20 000 zamestnancami obrat 5,1 miliardy eur, z čoho 85 percent získala mimo územia Nemecka. So značkami, ako sú Bosch a Dremel, sa divízia zameriava predovšetkým na potreby používateľov a silný inžiniersky vývoj. Jadrom úspechu je sila a rýchlosť inovácií: V roku 2021 sa divízia Elektrické náradie chystá uviesť na trh viac než 100 inovácií vo všetkých štyroch segmentoch: Elektrické náradie, Záhradná technika, Príslušenstvo a Meracia technika.

Bosch Group je vedúcim medzinárodným dodávateľom technológií a služieb. Spoločnosť celosvetovo zamestnáva cca 401 300 zamestnancov (k 31. 12. 2021). Tržby firmy za rok 2021 dosiahli podľa predbežných údajov hodnoty viac než 78,8 miliardy eur. Aktivity Bosch Group sa delia do štyroch obchodných oblastí: Mobility Solutions, Priemyselná technika, Spotrebné tovary a Energetika a technika budov. Ako popredná spoločnosť v oblasti Internetu vecí, Bosch ponúka inovatívne riešenia pre inteligentné domácnosti, inteligentné mestá, prepojenú mobilitu a prepojený priemysel. Bosch zlepšuje kvalitu života na celom svete vďaka výrobkom a službám, ktoré sú inovatívne a vzbudzujú nadšenie. Vďaka svojej kompetencii v oblasti senzorovej techniky, softvéru a služieb a tiež vlastnému IoT cloudu je firma schopná ponúknuť svojim zákazníkom prepojené riešenia presahujúce rámec domény od jedného dodávateľa. Strategickým cieľom Bosch Group je prinášať inovácie pre prepojený život. Tie buď disponujú umelou inteligenciou (AI), alebo sú vyvíjané či vyrábané s ich pomocou. Bosch zlepšuje kvalitu života na celom svete vďaka výrobkom a službám, ktoré sú inovatívne a vzbudzujú nadšenie. Stručne povedané, Bosch vytvára technológie, ktoré sú „Stvorené pre život“. Skupina Bosch zahŕňa spoločnosť Robert Bosch GmbH a približne 440 dcérskych a regionálnych spoločností v cca 60 krajinách. Po započítaní predajných a servisných partnerov pokrýva globálna vývojárska, výrobná a obchodná sieť spoločnosti Bosch takmer všetky krajiny. Bosch Group s viac než 400 závodmi je celosvetovo od jari 2020 CO2neutrálna. Inovačná sila spoločnosti je základom budúceho rastu. Bosch v oblasti výskumu a vývoja zamestnáva 76 300 ľudí v 128 lokalitách po celom svete a takmer 38 000 softvérových inžinierov.

Spoločnosť založil v roku 1886 v Stuttgarte Robert Bosch (1861–1942) ako „dielňu pre jemnú mechaniku a elektrotechniku“. Obchodno-právna štruktúra spoločnosti Robert Bosch GmbH zaisťuje podnikateľskú samostatnosť Bosch Group. To umožňuje spoločnosti dlhodobo plánovať a investovať do dôležitých podnikateľských zámerov pre zabezpečenie budúcnosti. 92 percent majetkových podielov spoločnosti Robert Bosch GmbH vlastní charitatívna nadácia Robert Bosch Stiftung GmbH / Nadácia Roberta Boscha. Väčšinové hlasovacie práva sú v rukách spoločnosti Robert Bosch Industrietreuhand KG, ktorá má zároveň tiež právo vykonávať funkciu spoločníkov. Ostatné podiely a hlasovacie práva majú členovia rodiny Boschových a Robert Bosch GmbH.

Viac informácií na www.bosch.com, www.bosch.sk, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.sk, twitter.com/BoschPress.

Stále hľadáte niečo?