Suche

Tlačová informácia #Elektrické náradie

Prvý akumulátorový vysávač na mokré a suché vysávanie pre dom a záhradu: Mobilný multifunkčný vysávač 3 v 1 AdvancedVac 18V-8 od spoločnosti Bosch

Všestranné použitie v dome aj na záhrade

  • Odstraňovanie prachu, nečistôt a kvapalín v interiéri a exteriéri
  • Mnoho ďalších využití vďaka integrovanej funkcii fúkania
  • Univerzálny adaptér na odsávanie prachu z elektrického náradia
  • Rozšírenie 18-voltového systému „Power for All“ – jeden akumulátor pre viac než 40 zariadení
Pavel Roman

Pavel Roman >

X

Či už mokré alebo suché, hrubé alebo jemné: Vysávač AdvancedVac 18V-8 je prvý akumulátorový vysávač na mokré a suché vysávanie pre dom a záhradu od spoločnosti Bosch, ktorý spoľahlivo odstraňuje nečistoty v interiéri a exteriéri. Domácnosť, hobby dielňa, záhrada, auto alebo obytný voz – vďaka integrovaným kolieskam a rozsiahlemu príslušenstvu, ako je nafukovací adaptér, predlžovacia trubica a podlahová a štrbinová hubica, je vysávač AdvancedVac 18V-8 pre kutilov univerzálnejší než bežné vysávače na mokré a suché vysávanie. Vysypanú zeminu z kvetináčov v kufri vysaje rovnako prirodzene ako rozliatu vodu z pračky. Prechod zo suchého na mokré použitie je možný v priebehu niekoľkých sekúnd bez výmeny filtra. Navyše môžu kutilovia ľahko a rýchlo prepnúť vysávač AdvancedVac 18V-8 z funkcie satia na fúkanie. Potom napríklad nafukuje nafukovacie matrace alebo odstraňuje lístie z príjazdovej cesty do dvora. To ale nie je všetko: Prenosný a pojazdný multitalent 3 v 1 sa dodáva aj s univerzálnym adaptérom, ktorý umožňuje jeho pripojenie k radu rôzneho elektrického náradia, ako sú akumulátorové a sieťové priamočiare píly. Vysávač AdvancedVac 18V-8 potom vysáva prach priamo v mieste jeho vzniku a minimalizuje tak nepríjemné čistenie po rezaní. Úsporný režim predlžuje životnosť akumulátora a je vhodný najmä na ľahšie odsávanie.

„Power for All“ – akumulátor pre všetky aplikácie v domácnosti a na záhrade

AdvancedVac 18V-8 obohacuje 18V systém „Power for All“ od spoločnosti Bosch. Dnes už zahŕňa približne 40 strojov pre kutilov, záhradu a domácnosť – a vďaka aliancii „Power for All Alliance“ dokonca presahuje sortiment Bosch.

Všetko náradie – od príklepových vŕtačiek až po sekačky na trávu – je možné prevádzkovať s jedným a tým istým 18-voltovým lítium-iónovým akumulátorom. Pre každú napäťovú triedu je potrebná iba jedna nabíjačka. Týmto spôsobom môžu kutilovia ušetriť miesto a peniaze a taktiež chrániť životné prostredie.

Vysávač AdvancedVac 18V-8 bude v predaji od septembra. Všetky ceny sú nezáväzné odporúčané ceny vrátane DPH.

Parametre prístrojaAdvancedVac 18V-8
Napätie akumulátora18 V
Max. podtlak (turbína)92 mbar
Max. prietok (turbína)29 l/s
Objem kontajnera brutto8 l
Dĺžka hadice1,8 m
Čas prevádzky
(s batériou Power Plus 4,0 Ah)
4 min/Ah (režim Power)
6 min/Ah (režim Eco)
Rozmery
(dĺžka × šírka × výška)
376 x 278 x 295 mm
Hmotnosť bez akumulátora3,8 kg
Rozsah dodávky/odporúčaná maloobchodná cena vrátane DPHVysávač v kartóne so sacou hadicou, tromi sacími rúrkami, podlahovou hubicou vrátane klipu na mokré a suché vysávanie, štrbinovou hubicou, zahnutou hubicou, univerzálnym adaptérom, nafukovacím adaptérom, plochým skladaným filtrom a papierovým vreckom (bez akumulátora a nabíjačky): 119,99 €

Robert Bosch Power Tools GmbH, divízia Bosch Group, je jedným z popredných svetových poskytovateľov elektrického náradia, príslušenstva pre elektrické náradie a meracích nástrojov. V roku 2020 dosiahlo jej zhruba 20 000 zamestnancov obrat vo výške 5,1 miliardy eur, z čoho 85 percent v krajinách mimo Nemecko. So značkami ako Bosch a Dremel sa divízia zameriava na potreby zákazníkov a veľký technický pokrok. Kľúčovými faktormi úspechu sú sila a tempo v oblasti inovácií. V roku 2021 divízia Bosch Power Tools opäť uvedie na trh viac ako 100 nových výrobkov vo svojich štyroch obchodných oblastiach – elektrické nástroje, príslušenstvo, meracie nástroje a záhradné náradie.

Bosch Group je vedúcim medzinárodným dodávateľom technológií a služieb. Spoločnosť celosvetovo zamestnáva približne 395 000 zamestnancov (stav k 31. 12. 2020). Za rok 2020 dosiahla firma obrat 71,5 miliardy eur. Činnosť Bosch Group sa člení do štyroch obchodných oblastí: Mobility Solutions, Priemyselná technika, Spotrebný tovar a Energetika a technika budov. Ako popredná spoločnosť v oblasti Internetu vecí, Bosch ponúka inovatívne riešenia pre inteligentné domácnosti, inteligentné mestá, prepojenú mobilitu a prepojený priemysel. Využíva svoje znalosti senzorových technológií, softvéru a služieb, taktiež svoj vlastný IoT cloud k tomu, aby zákazníkom ponúkol prepojené riešenia naprieč oblasťami – a to z jediného zdroja. Strategickým cieľom Bosch Group je prinášať inovácie pre prepojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celom svete vďaka výrobkom a službám, ktoré sú inovatívne a vzbudzujú nadšenie. Stručne povedané, Bosch vytvára technológie, ktoré sú „Stvorené pre život“. Bosch Group zahŕňa spoločnosť Robert Bosch GmbH a viac ako 440 dcérskych a regionálnych spoločností vo vyše 60 krajinách sveta. Po započítaní predajných a servisných partnerov pokrýva globálna vývojárska, výrobná a obchodná sieť spoločnosti Bosch takmer všetky krajiny. Základom pre ďalší rast firmy je jej sila inovácií. Bosch v oblasti výskumu a vývoja zamestnáva 73 000 ľudí v 129 lokalitách po celom svete a takmer 34 000 softvérových inžinierov.

Spoločnosť založil v roku 1886 v Stuttgarte Robert Bosch (1861–1942) ako „dielňu pre jemnú mechaniku a elektrotechniku“. Obchodno-právna štruktúra spoločnosti Robert Bosch GmbH zaisťuje podnikateľskú samostatnosť Bosch Group. To umožňuje spoločnosti dlhodobo plánovať a investovať do dôležitých podnikateľských zámerov pre zabezpečenie budúcnosti. 92 percent majetkových podielov spoločnosti Robert Bosch GmbH vlastní charitatívna nadácia Robert Bosch Stiftung GmbH / Nadácia Roberta Boscha. Väčšinové hlasovacie práva sú v rukách spoločnosti Robert Bosch Industrietreuhand KG, ktorá má zároveň tiež právo vykonávať funkciu spoločníkov. Ostatné podiely a hlasovacie práva majú členovia rodiny Boschových a Robert Bosch GmbH.

Viac informácií na www.bosch.com, www.bosch.sk, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.sk, twitter.com/BoschPress.

Stále hľadáte niečo?