Suche

Tlačová informácia #Elektrické náradie
Zdieľať tlačovú informáciu

Prvý akumulátorový vysávač na mokré a suché vysávanie pre dom a záhradu: Mobilný multifunkčný vysávač 3 v 1 AdvancedVac 18V-8 od spoločnosti Bosch

Všestranné použitie v dome aj na záhrade

  • Odstraňovanie prachu, nečistôt a kvapalín v interiéri a exteriéri
  • Mnoho ďalších využití vďaka integrovanej funkcii fúkania
  • Univerzálny adaptér na odsávanie prachu z elektrického náradia
  • Rozšírenie 18-voltového systému „Power for All“ – jeden akumulátor pre viac než 40 zariadení
Pavel Roman

Pavel Roman >

X

Či už mokré alebo suché, hrubé alebo jemné: Vysávač AdvancedVac 18V-8 je prvý akumulátorový vysávač na mokré a suché vysávanie pre dom a záhradu od spoločnosti Bosch, ktorý spoľahlivo odstraňuje nečistoty v interiéri a exteriéri. Domácnosť, hobby dielňa, záhrada, auto alebo obytný voz – vďaka integrovaným kolieskam a rozsiahlemu príslušenstvu, ako je nafukovací adaptér, predlžovacia trubica a podlahová a štrbinová hubica, je vysávač AdvancedVac 18V-8 pre kutilov univerzálnejší než bežné vysávače na mokré a suché vysávanie. Vysypanú zeminu z kvetináčov v kufri vysaje rovnako prirodzene ako rozliatu vodu z pračky. Prechod zo suchého na mokré použitie je možný v priebehu niekoľkých sekúnd bez výmeny filtra. Navyše môžu kutilovia ľahko a rýchlo prepnúť vysávač AdvancedVac 18V-8 z funkcie satia na fúkanie. Potom napríklad nafukuje nafukovacie matrace alebo odstraňuje lístie z príjazdovej cesty do dvora. To ale nie je všetko: Prenosný a pojazdný multitalent 3 v 1 sa dodáva aj s univerzálnym adaptérom, ktorý umožňuje jeho pripojenie k radu rôzneho elektrického náradia, ako sú akumulátorové a sieťové priamočiare píly. Vysávač AdvancedVac 18V-8 potom vysáva prach priamo v mieste jeho vzniku a minimalizuje tak nepríjemné čistenie po rezaní. Úsporný režim predlžuje životnosť akumulátora a je vhodný najmä na ľahšie odsávanie.

„Power for All“ – akumulátor pre všetky aplikácie v domácnosti a na záhrade

AdvancedVac 18V-8 obohacuje 18V systém „Power for All“ od spoločnosti Bosch. Dnes už zahŕňa približne 40 strojov pre kutilov, záhradu a domácnosť – a vďaka aliancii „Power for All Alliance“ dokonca presahuje sortiment Bosch.

Všetko náradie – od príklepových vŕtačiek až po sekačky na trávu – je možné prevádzkovať s jedným a tým istým 18-voltovým lítium-iónovým akumulátorom. Pre každú napäťovú triedu je potrebná iba jedna nabíjačka. Týmto spôsobom môžu kutilovia ušetriť miesto a peniaze a taktiež chrániť životné prostredie.

Vysávač AdvancedVac 18V-8 bude v predaji od septembra. Všetky ceny sú nezáväzné odporúčané ceny vrátane DPH.

Parametre prístrojaAdvancedVac 18V-8
Napätie akumulátora18 V
Max. podtlak (turbína)92 mbar
Max. prietok (turbína)29 l/s
Objem kontajnera brutto8 l
Dĺžka hadice1,8 m
Čas prevádzky
(s batériou Power Plus 4,0 Ah)
4 min/Ah (režim Power)
6 min/Ah (režim Eco)
Rozmery
(dĺžka × šírka × výška)
376 x 278 x 295 mm
Hmotnosť bez akumulátora3,8 kg
Rozsah dodávky/odporúčaná maloobchodná cena vrátane DPHVysávač v kartóne so sacou hadicou, tromi sacími rúrkami, podlahovou hubicou vrátane klipu na mokré a suché vysávanie, štrbinovou hubicou, zahnutou hubicou, univerzálnym adaptérom, nafukovacím adaptérom, plochým skladaným filtrom a papierovým vreckom (bez akumulátora a nabíjačky): 119,99 €

Robert Bosch Power Tools GmbH, divízia skupiny Bosch, je svetovou jednotkou na trhu elektrického náradia, záhradného náradia, príslušenstva a meracej techniky. V roku 2020 dosiahla táto divízia so svojimi 20 000 zamestnancami obrat 5,1 miliardy eur, z čoho 85 percent získala mimo územia Nemecka. So značkami, ako sú Bosch a Dremel, sa divízia zameriava predovšetkým na potreby používateľov a silný inžiniersky vývoj. Jadrom úspechu je sila a rýchlosť inovácií: V roku 2021 sa divízia Elektrické náradie chystá uviesť na trh viac než 100 inovácií vo všetkých štyroch segmentoch: Elektrické náradie, Záhradná technika, Príslušenstvo a Meracia technika.

Bosch Group je vedúcim medzinárodným dodávateľom technológií a služieb. Spoločnosť celosvetovo zamestnáva cca 401 300 zamestnancov (k 31. 12. 2021). Tržby firmy za rok 2021 dosiahli podľa predbežných údajov hodnoty viac než 78,8 miliardy eur. Aktivity Bosch Group sa delia do štyroch obchodných oblastí: Mobility Solutions, Priemyselná technika, Spotrebné tovary a Energetika a technika budov. Ako popredná spoločnosť v oblasti Internetu vecí, Bosch ponúka inovatívne riešenia pre inteligentné domácnosti, inteligentné mestá, prepojenú mobilitu a prepojený priemysel. Bosch zlepšuje kvalitu života na celom svete vďaka výrobkom a službám, ktoré sú inovatívne a vzbudzujú nadšenie. Vďaka svojej kompetencii v oblasti senzorovej techniky, softvéru a služieb a tiež vlastnému IoT cloudu je firma schopná ponúknuť svojim zákazníkom prepojené riešenia presahujúce rámec domény od jedného dodávateľa. Strategickým cieľom Bosch Group je prinášať inovácie pre prepojený život. Tie buď disponujú umelou inteligenciou (AI), alebo sú vyvíjané či vyrábané s ich pomocou. Bosch zlepšuje kvalitu života na celom svete vďaka výrobkom a službám, ktoré sú inovatívne a vzbudzujú nadšenie. Stručne povedané, Bosch vytvára technológie, ktoré sú „Stvorené pre život“. Skupina Bosch zahŕňa spoločnosť Robert Bosch GmbH a približne 440 dcérskych a regionálnych spoločností v cca 60 krajinách. Po započítaní predajných a servisných partnerov pokrýva globálna vývojárska, výrobná a obchodná sieť spoločnosti Bosch takmer všetky krajiny. Bosch Group s viac než 400 závodmi je celosvetovo od jari 2020 CO2neutrálna. Inovačná sila spoločnosti je základom budúceho rastu. Bosch v oblasti výskumu a vývoja zamestnáva 76 300 ľudí v 128 lokalitách po celom svete a takmer 38 000 softvérových inžinierov.

Spoločnosť založil v roku 1886 v Stuttgarte Robert Bosch (1861–1942) ako „dielňu pre jemnú mechaniku a elektrotechniku“. Obchodno-právna štruktúra spoločnosti Robert Bosch GmbH zaisťuje podnikateľskú samostatnosť Bosch Group. To umožňuje spoločnosti dlhodobo plánovať a investovať do dôležitých podnikateľských zámerov pre zabezpečenie budúcnosti. 92 percent majetkových podielov spoločnosti Robert Bosch GmbH vlastní charitatívna nadácia Robert Bosch Stiftung GmbH / Nadácia Roberta Boscha. Väčšinové hlasovacie práva sú v rukách spoločnosti Robert Bosch Industrietreuhand KG, ktorá má zároveň tiež právo vykonávať funkciu spoločníkov. Ostatné podiely a hlasovacie práva majú členovia rodiny Boschových a Robert Bosch GmbH.

Viac informácií na www.bosch.com, www.bosch.sk, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.sk, twitter.com/BoschPress.

Stále hľadáte niečo?