Suche

Tlačová informácia #Elektrické náradie
Zdieľať tlačovú informáciu

Nový člen aliancie 18V Power for All System: Výkonná a presná akumulátorová záhradná píla Keo

Jednoduché a výkonné orezávanie vetiev a kríkov

  • Odnímateľný držiak „A“ vetvu pridrží na ľahšiu prácu jednou rukou
  • Presný švajčiarsky pílový list reže vetvy hrubé až 80 milimetrov
  • Vymeniteľné pílové listy rozširujú spektrum použitia na rad aplikácií pre majstrov
  • 18V POWER FOR ALL: jeden akumulátor pre celý systém náradia Home & Garden: Úspora miesta, peňazí a ochrana životného prostredia
Pavel Roman

Pavel Roman >

X

Spoločnosť Bosch teraz vylepšila svoju osvedčenú záhradnú pílu Keo a vybavila ju výkonným vymeniteľným akumulátorom: Keo, už desať rokov veľmi obľúbený záhradný pomocník, obohatí systém 18V POWER FOR ALL. Ten zahŕňa všetky relevantné produkty v jednotlivých segmentoch - v súčasnej dobe približne 40 druhov zariadení pre domácich majstrov, záhradu a domácnosť - a vďaka aliancii POWER FOR ALL aj mimo sortiment spoločnosti Bosch. Všetko náradie, od príklepovej vŕtačky cez kosačku na trávu až po vysávač funguje s jedným a tým istým 18voltovým lítium-iónovým akumulátorom a s len jednou nabíjačkou. Vďaka tomu môžu používatelia ušetriť miesto, peniaze, a taktiež chrániť životné prostredie. Ďalšou významnou výhodou novej píly Keo je vyšší a nepretržitý rezný výkon. Na jedno nabitie akumulátora s kapacitou 2,0 Ah je možné vykonať až 115 rezov do hranolu dreva s rozmermi 50 x 50 mm. Základom je optimálna koordinácia všetkých príslušných komponentov, ako je motor a prevodovka, v kombinácii s inteligentnou riadiacou elektronikou, tzv. technológiou „Syneon“. Túto súhru medzi elektronikou motora a akumulátorom ponúka len spoločnosť Bosch. Keo tak vždy poskytuje optimálny výkon a maximálnu výdrž pre každý projekt. Tiež si zachováva plný výkon, pokiaľ sa akumulátor nevybije. Milovníci záhrady a domáci majstri tak môžu rezať až do konca. Aktuálny stav nabitia je možné kedykoľvek zistiť vďaka trom integrovaným LED diódam.

Jednoduché a presné rezanie jednou rukou

Zaujímavosťou modelu Keo zostáva odnímateľný držiak "A-Grip", s ktorým Bosch vytvoril na trhu novú kategóriu záhradných píl. Rukovať A-Grip po prvýkrát umožnila používateľom držať pílu a vetvu len jednou rukou. To uľahčuje rezanie vetiev bez toho, aby druhá ruka musela stabilizovať vetvu, ktorá by sa inak pohybom píly kývala sem a tam. To je výhodné najmä pri prerezávaní vysokých, ťažko prístupných vetiev. Keo však možno použiť aj na jednoduché a nenáročné rezanie tyčí na výsadbu, záhradných mreží alebo plotových dosiek. Presný švajčiarsky pílový list našej vlastnej výroby s nasadeným držiakom A-Grip rýchlo a spoľahlivo reže vetvy s hrúbkou až 60 milimetrov. Po odstránení držiaku sa maximálny priemer rezu zväčší na 80 mm a používateľ môže rezať aj v blízkosti kmeňa.

Jednoduché použitie na širokú škálu úkonov doma aj na záhrade

Nový model Keo je rovnako kompaktný ako jeho predchodca a je omnoho viac než len záhradná píla: Jej pílové listy je možné jednoducho a rýchlo vymeniť pomocou systému SDS - otočte krúžkom, vyberte pílový list, zacvaknite nový pílový list a otočte krúžkom späť. V závislosti na pílovom kotúči tak Keo bez námahy reže nielen drevo, ale tiež napríklad kov a sadrokartón. Je preto spoľahlivým spoločníkom pre klasické aplikácie pre domácich majstrov aj mimo záhradu.

Nová pílka Keo je už v predaji. Ďalšie pílové listy na rezanie kovov a sadrokartónu sú k dispozícii v sortimente príslušenstva Bosch. Všetky uvedené ceny sú nezáväzné odporúčané ceny vrátane DPH.

Parametre prístrojaKeo (18 V)
Napätie akumulátora18 V
Doba nabíjania1 h
Počet zdvihov pri voľnobehu0 ‒ 2 300 min-1
Počet rezov na jedno nabitie akumulátora pri 2,0 Ah115 (hranol 50 x 50 mm)
Priemer rezu60 mm s/80 mm bez držiaka A-Grip
Rozmery s akumulátorom 2,0 Ah (dĺžka x výška x šírka)370 x 138 x 81 mm
Hmotnosť bez/s akumulátorom 2,0 Ah1,0/1,4 kg
Rozsah dodávky/odporúčaná maloobchodná cena vrátane DPH• Prístroj v krabici s držiakom A-Grip a presným švajčiarskym pílovým listom "Top for Wood": 99,99 €
• Prístroj v kartónovej krabici s držiakom A-Grip, presným švajčiarskym pílovým listom "Top for Wood", 18V akumulátorom 2,0 Ah a nabíjačkou AL 18V 20: 154,99 €

Zmeny sú vyhradené.

Kontakt pre novinárov:

Adéla Lišková
Tel.: +420 728 360 250
Email: Adela.Liskova@cz.bosch.com

Robert Bosch Power Tools GmbH, divízia skupiny Bosch, je svetovou jednotkou na trhu elektrického náradia, záhradného náradia, príslušenstva a meracej techniky. V roku 2021 dosiahla táto divízia so svojimi 21 000 zamestnancami obrat 5,8 miliardy eur, z čoho 80 percent získala mimo územia Nemecka. So značkami, ako sú Bosch a Dremel, sa divízia zameriava predovšetkým na potreby používateľov a silný inžiniersky vývoj. Jadrom úspechu je sila a rýchlosť inovácií: V roku 2022 sa divízia Elektrické náradie chystá uviesť na trh viac než 100 inovácií vo všetkých štyroch segmentoch: Elektrické náradie, Záhradná technika, Príslušenstvo a Meracia technika.

Bosch Group je vedúcim medzinárodným dodávateľom technológií a služieb. Spoločnosť celosvetovo zamestnáva približne 420 300 zamestnancov (stav k 31. 12. 2022). Za rok 2022 dosiahla firma podľa predbežných údajov obrat 88,4 miliardy eur. Činnosť Bosch Group sa člení do štyroch obchodných oblastí: Mobility Solutions, Priemyselná technika, Spotrebný tovar a Energetika a technika budov. Ako popredná spoločnosť v oblasti Internetu vecí, Bosch ponúka inovatívne riešenia pre inteligentné domácnosti, inteligentné mestá, prepojenú mobilitu a prepojený priemysel. Využíva svoje znalosti senzorových technológií, softvéru a služieb, taktiež svoj vlastný IoT cloud k tomu, aby zákazníkom ponúkol prepojené riešenia naprieč oblasťami – a to z jediného zdroja. Strategickým cieľom Bosch Group je prinášať inovácie pre prepojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celom svete vďaka výrobkom a službám, ktoré sú inovatívne a vzbudzujú nadšenie. Stručne povedané, Bosch vytvára technológie, ktoré sú „Stvorené pre život“. Bosch Group zahŕňa spoločnosť Robert Bosch GmbH a viac ako 440 dcérskych a regionálnych spoločností vo vyše 60 krajinách sveta. Po započítaní predajných a servisných partnerov pokrýva globálna vývojárska, výrobná a obchodná sieť spoločnosti Bosch takmer všetky krajiny. Bosch Group s viac než 400 závodmi je celosvetovo od jari 2020 CO2 neutrálna. Inovačná sila spoločnosti je základom budúceho rastu. Bosch v oblasti výskumu a vývoja zamestnáva 84 800 ľudí v 128 lokalitách po celom svete a takmer 44 000 softvérových inžinierov.

Viac informácií na www.bosch.com, www.bosch.sk, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.sk, twitter.com/BoschPress.

Stále hľadáte niečo?