Suche

Tlačová informácia #Elektrické náradie
Zdieľať tlačovú informáciu

Nový člen aliancie 18V Power for All System: Výkonná a presná akumulátorová záhradná píla Keo

Jednoduché a výkonné orezávanie vetiev a kríkov

  • Odnímateľný držiak „A“ vetvu pridrží na ľahšiu prácu jednou rukou
  • Presný švajčiarsky pílový list reže vetvy hrubé až 80 milimetrov
  • Vymeniteľné pílové listy rozširujú spektrum použitia na rad aplikácií pre majstrov
  • 18V POWER FOR ALL: jeden akumulátor pre celý systém náradia Home & Garden: Úspora miesta, peňazí a ochrana životného prostredia
Pavel Roman

Pavel Roman >

X

Spoločnosť Bosch teraz vylepšila svoju osvedčenú záhradnú pílu Keo a vybavila ju výkonným vymeniteľným akumulátorom: Keo, už desať rokov veľmi obľúbený záhradný pomocník, obohatí systém 18V POWER FOR ALL. Ten zahŕňa všetky relevantné produkty v jednotlivých segmentoch - v súčasnej dobe približne 40 druhov zariadení pre domácich majstrov, záhradu a domácnosť - a vďaka aliancii POWER FOR ALL aj mimo sortiment spoločnosti Bosch. Všetko náradie, od príklepovej vŕtačky cez kosačku na trávu až po vysávač funguje s jedným a tým istým 18voltovým lítium-iónovým akumulátorom a s len jednou nabíjačkou. Vďaka tomu môžu používatelia ušetriť miesto, peniaze, a taktiež chrániť životné prostredie. Ďalšou významnou výhodou novej píly Keo je vyšší a nepretržitý rezný výkon. Na jedno nabitie akumulátora s kapacitou 2,0 Ah je možné vykonať až 115 rezov do hranolu dreva s rozmermi 50 x 50 mm. Základom je optimálna koordinácia všetkých príslušných komponentov, ako je motor a prevodovka, v kombinácii s inteligentnou riadiacou elektronikou, tzv. technológiou „Syneon“. Túto súhru medzi elektronikou motora a akumulátorom ponúka len spoločnosť Bosch. Keo tak vždy poskytuje optimálny výkon a maximálnu výdrž pre každý projekt. Tiež si zachováva plný výkon, pokiaľ sa akumulátor nevybije. Milovníci záhrady a domáci majstri tak môžu rezať až do konca. Aktuálny stav nabitia je možné kedykoľvek zistiť vďaka trom integrovaným LED diódam.

Jednoduché a presné rezanie jednou rukou

Zaujímavosťou modelu Keo zostáva odnímateľný držiak "A-Grip", s ktorým Bosch vytvoril na trhu novú kategóriu záhradných píl. Rukovať A-Grip po prvýkrát umožnila používateľom držať pílu a vetvu len jednou rukou. To uľahčuje rezanie vetiev bez toho, aby druhá ruka musela stabilizovať vetvu, ktorá by sa inak pohybom píly kývala sem a tam. To je výhodné najmä pri prerezávaní vysokých, ťažko prístupných vetiev. Keo však možno použiť aj na jednoduché a nenáročné rezanie tyčí na výsadbu, záhradných mreží alebo plotových dosiek. Presný švajčiarsky pílový list našej vlastnej výroby s nasadeným držiakom A-Grip rýchlo a spoľahlivo reže vetvy s hrúbkou až 60 milimetrov. Po odstránení držiaku sa maximálny priemer rezu zväčší na 80 mm a používateľ môže rezať aj v blízkosti kmeňa.

Jednoduché použitie na širokú škálu úkonov doma aj na záhrade

Nový model Keo je rovnako kompaktný ako jeho predchodca a je omnoho viac než len záhradná píla: Jej pílové listy je možné jednoducho a rýchlo vymeniť pomocou systému SDS - otočte krúžkom, vyberte pílový list, zacvaknite nový pílový list a otočte krúžkom späť. V závislosti na pílovom kotúči tak Keo bez námahy reže nielen drevo, ale tiež napríklad kov a sadrokartón. Je preto spoľahlivým spoločníkom pre klasické aplikácie pre domácich majstrov aj mimo záhradu.

Nová pílka Keo je už v predaji. Ďalšie pílové listy na rezanie kovov a sadrokartónu sú k dispozícii v sortimente príslušenstva Bosch. Všetky uvedené ceny sú nezáväzné odporúčané ceny vrátane DPH.

Parametre prístrojaKeo (18 V)
Napätie akumulátora18 V
Doba nabíjania1 h
Počet zdvihov pri voľnobehu0 ‒ 2 300 min-1
Počet rezov na jedno nabitie akumulátora pri 2,0 Ah115 (hranol 50 x 50 mm)
Priemer rezu60 mm s/80 mm bez držiaka A-Grip
Rozmery s akumulátorom 2,0 Ah (dĺžka x výška x šírka)370 x 138 x 81 mm
Hmotnosť bez/s akumulátorom 2,0 Ah1,0/1,4 kg
Rozsah dodávky/odporúčaná maloobchodná cena vrátane DPH• Prístroj v krabici s držiakom A-Grip a presným švajčiarskym pílovým listom "Top for Wood": 99,99 €
• Prístroj v kartónovej krabici s držiakom A-Grip, presným švajčiarskym pílovým listom "Top for Wood", 18V akumulátorom 2,0 Ah a nabíjačkou AL 18V 20: 154,99 €

Zmeny sú vyhradené.

Kontakt pre novinárov:

Adéla Lišková
Tel.: +420 728 360 250
Email: Adela.Liskova@cz.bosch.com

Robert Bosch Power Tools GmbH, divízia skupiny Bosch, je svetovou jednotkou na trhu elektrického náradia, záhradného náradia, príslušenstva a meracej techniky. V roku 2020 dosiahla táto divízia so svojimi 20 000 zamestnancami obrat 5,1 miliardy eur, z čoho 85 percent získala mimo územia Nemecka. So značkami, ako sú Bosch a Dremel, sa divízia zameriava predovšetkým na potreby používateľov a silný inžiniersky vývoj. Jadrom úspechu je sila a rýchlosť inovácií: V roku 2021 sa divízia Elektrické náradie chystá uviesť na trh viac než 100 inovácií vo všetkých štyroch segmentoch: Elektrické náradie, Záhradná technika, Príslušenstvo a Meracia technika.

Bosch Group je vedúcim medzinárodným dodávateľom technológií a služieb. Spoločnosť celosvetovo zamestnáva cca 401 300 zamestnancov (k 31. 12. 2021). Tržby firmy za rok 2021 dosiahli podľa predbežných údajov hodnoty viac než 78,8 miliardy eur. Aktivity Bosch Group sa delia do štyroch obchodných oblastí: Mobility Solutions, Priemyselná technika, Spotrebné tovary a Energetika a technika budov. Ako popredná spoločnosť v oblasti Internetu vecí, Bosch ponúka inovatívne riešenia pre inteligentné domácnosti, inteligentné mestá, prepojenú mobilitu a prepojený priemysel. Bosch zlepšuje kvalitu života na celom svete vďaka výrobkom a službám, ktoré sú inovatívne a vzbudzujú nadšenie. Vďaka svojej kompetencii v oblasti senzorovej techniky, softvéru a služieb a tiež vlastnému IoT cloudu je firma schopná ponúknuť svojim zákazníkom prepojené riešenia presahujúce rámec domény od jedného dodávateľa. Strategickým cieľom Bosch Group je prinášať inovácie pre prepojený život. Tie buď disponujú umelou inteligenciou (AI), alebo sú vyvíjané či vyrábané s ich pomocou. Bosch zlepšuje kvalitu života na celom svete vďaka výrobkom a službám, ktoré sú inovatívne a vzbudzujú nadšenie. Stručne povedané, Bosch vytvára technológie, ktoré sú „Stvorené pre život“. Skupina Bosch zahŕňa spoločnosť Robert Bosch GmbH a približne 440 dcérskych a regionálnych spoločností v cca 60 krajinách. Po započítaní predajných a servisných partnerov pokrýva globálna vývojárska, výrobná a obchodná sieť spoločnosti Bosch takmer všetky krajiny. Bosch Group s viac než 400 závodmi je celosvetovo od jari 2020 CO2neutrálna. Inovačná sila spoločnosti je základom budúceho rastu. Bosch v oblasti výskumu a vývoja zamestnáva 76 300 ľudí v 128 lokalitách po celom svete a takmer 38 000 softvérových inžinierov.

Spoločnosť založil v roku 1886 v Stuttgarte Robert Bosch (1861–1942) ako „dielňu pre jemnú mechaniku a elektrotechniku“. Obchodno-právna štruktúra spoločnosti Robert Bosch GmbH zaisťuje podnikateľskú samostatnosť Bosch Group. To umožňuje spoločnosti dlhodobo plánovať a investovať do dôležitých podnikateľských zámerov pre zabezpečenie budúcnosti. 92 percent majetkových podielov spoločnosti Robert Bosch GmbH vlastní charitatívna nadácia Robert Bosch Stiftung GmbH / Nadácia Roberta Boscha. Väčšinové hlasovacie práva sú v rukách spoločnosti Robert Bosch Industrietreuhand KG, ktorá má zároveň tiež právo vykonávať funkciu spoločníkov. Ostatné podiely a hlasovacie práva majú členovia rodiny Boschových a Robert Bosch GmbH.

Viac informácií na www.bosch.com, www.bosch.sk, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.sk, twitter.com/BoschPress.

Stále hľadáte niečo?