Suche

Tlačová informácia #Elektrické náradie
Zdieľať tlačovú informáciu

Akumulátorové náradie v novej dimenzii výkonu: Prvé BITURBO skrutkovače Bosch pre profesionálov

Viac kontroly vďaka užívateľskému rozhraniu a konektivite

  • Najvýkonnejší 18 V akumulátorový skrutkovač a príklepová vŕtačka na trhu
  • Pridaná hodnota vďaka funkcii konektivita v spojení s vysokou ochranou používateľa
  • Optimalizované pre ľahkú manipuláciu – prvá elektronická detekcia uhla na trhu
Pavel Roman

Pavel Roman >

X

Bosch uvádza na trh BITURBO skrutkovače GSR a GSB 18 V – 150 C Professional, najvýkonnejšie 18-voltové akumulátorové skrutkovače a príklepové vŕtačky na svete. Ich bezuhlíkový vysokovýkonný motor je optimálne zladený s elektronikou a akumulátorom tak, aby bol plne využitý vysoký výkon odporúčaných akumulátorov ProCORE 18V s kapacitou 8,0 Ah. Tým sa BITURBO skrutkovače odlišujú od všetkých predchádzajúcich modelov: Vďaka maximálnemu točivému momentu 150 newtonmetrov a až 2 200 otáčkam za minútu garantujú oba skrutkovače rýchly postup práce. Pri mäkkom skrutkovaní je ich krútiaci moment 84 newtonmetrov, a je teda o 15 percent vyšší než u najlepšieho konkurenčného modelu. Na jedno nabitie priloženého akumulátora ProCORE 18V s kapacitou 8,0 Ah môžete do mäkkého dreva zaskrutkovať až 12 skrutiek s rozmermi 12 x 400 mm – to v súčasnosti nedosahuje žiadny iný akumulátorový skrutkovač. Náradie je preto vhodné najmä na stavbu klasických drevených konštrukcií, strešných väzníkov a fasád. Stručne: Na všetky práce, kde sú vyžadované veľké priemery skrutiek a vrtákov. Okrem toho BITURBO skrutkovače ponúkajú remeselníkom pridanú hodnotu vďaka novému používateľskému rozhraniu – priamo na skrutkovači – a taktiež individuálne možnosti nastavenia prostredníctvom funkcií Connectivity cez smartfón. Dôraz je kladený na svetové prvenstvo: „Electronic Angle Detection (EAD)“, prvá elektronická detekcia uhla skrutkovača 18 V na trhu.

Skrutkovanie pod správnym uhlom – takto to funguje

Elektronická detekcia uhla v budúcnosti uľahčí tesárom dodržiavanie platných noriem. Na zaistenie statiky strešného väzníka je nutné urobiť skrutkové spoje kontralát a izolácie pod určitými uhlami. A tu prichádza k slovu „Electronic Angle Detection (EAD)“ od spoločnosti Bosch: Bežné uhly 45 a 60 stupňov je možné zvoliť priamo na skrutkovači prostredníctvom používateľského rozhrania. Akýkoľvek iný uhol je možné individuálne nastaviť pomocou aplikácie v smartfóne a preniesť do skrutkovača cez Bluetooth. Ak chcete aktivovať elektronickú detekciu uhla, priložte skrutkovač v požadovanom uhle na strechu, kým sa príslušné pole displeja v používateľskom rozhraní nepretržite nerozsvieti. To znamená, že skrutkovač je nastavený na tento uhol a je pripravený na použitie. Ak je potom priložený na šikmú plochu strechy s cieľom skrutkovať, rozsvieti sa LED dióda integrovaná na zadnej strane skrutkovača nazeleno, akonáhle je dosiahnutý nastavený uhol. Ak je tento uhol prekročený alebo podkročený o viac než ±3 stupne, rozsvieti sa žltá LED a je možné urobiť príslušnú úpravu. Výsledkom sú presné skrutkové spoje bez nutnosti používať predtým bežné skrutkovacie pomôcky z kartónu alebo plastu.

Vysoká ochrana používateľa vďaka funkcii KickBack Control

Modely GSR a GSB 18 V – 150 C Professional sa taktiež vyznačujú vysokou úrovňou ochrany používateľa vďaka systému KickBack Control: V prípade náhlej a nepredvídateľnej rotácie skrutkovača okolo osi vŕtania – napríklad ak sa vrták zasekne v otvore po hrči – integrovaný senzor za zlomok sekundy vypne motor. Tým sa zabráni neočakávaným spätným rázom a môže sa znížiť riziko zranenia. Ak funkcia KickBack Control nie je pre určité aplikácie, napríklad vŕtanie s dierovacou pílou, užitočná, môžu ju profesionáli zapínať a vypínať podľa vlastného uváženia. Dodávaná prídavná rukoväť navyše zaisťuje, že remeselníci majú svoje náradie vždy pod kontrolou. Je možné ju namontovať pomocou rýchloupínacieho systému a uzamknúť v 36 polohách. To profesionálom umožňuje maximálnu flexibilitu.

BITURBO náradie – najvýkonnejšie akumulátorové náradia od spoločnosti Bosch

Skrutkovače sú súčasťou celého radu výkonného náradia BITURBO firmy Bosch. K dispozícii sú ďalšie vlajkové produkty na spracovanie dreva, ako sú ručné okružné píly, ponorné píly a priečne a pokosové píly, rôzne vŕtacie kladivá SDS max a SDS plus a uhlové brúsky. Plný výkon ponúkajú prístroje BITURBO s akumulátormi ProCORE 18V od 5,5 Ah. S profesionálnym 18-voltovým systémom zaisťuje Bosch kompatibilitu s novým a súčasným elektrickým náradím a nabíjačkami tejto triedy napätia.

Nové BITURBO skrutkovače GSR a GSB 18 V – 150 C Professional sú v predaji od januára 2022. Ceny sú nezáväzné cenové odporúčania bez DPH.

Parametre náradiaGSR 18V-150 C ProfessionalGSB 18V-150 C Professional
MotorVysokovýkonný bezuhlíkový motorVysokovýkonný bezuhlíkový motor
Napätie akumulátora18 V18 V
Voľnobežné otáčky0 – 550/0 – 2 200 min-10 – 550/0 – 2 200 min-1
Počet rázov0 – 30 000 min-1
Točivý moment max./mäkký150/84 Nm150/84 Nm
Rozsah skľučovadla1,5 – 13 mm1,5 – 13 mm
Max. priemer skrutiek13 mm13 mm
Max. priemer vŕtania (drevo)150 mm (dierovacia píla)150 mm (dierovacia píla)
Max. priemer vŕtania (oceľ)16 mm16 mm
Max. priemer vŕtania (murivo)20 mm
Dĺžka hlavy202 mm207 mm
Hmotnosť2,1 kg2,2 kg
Rozsah dodávky/odporúčaná maloobchodná cena bez DPH
  • Náradie v kartóne: 301 €
  • Náradie v L-Boxxe: 309 €
  • Náradie v L-Boxxe vrátane 2 x 8,0 Ah akumulátora ProCORE 18V, rýchlonabíjačky GAL 1880 Professional a Connectivity modulu: 617 €
  • Náradie v kartóne: 301 €
  • Náradie v L-Boxxe: 309 €
  • Náradie v L-Boxxe vrátane 2 x 8,0 Ah akumulátora ProCORE 18V, rýchlonabíjačky GAL 1880 Professional a Connectivity modulu: 634 €

Zmeny sú vyhradené.

Kontakt pre novinárov:
Adéla Lišková
Tel.: +420 728 360 250
Email: Adela.Liskova@cz.bosch.com

Robert Bosch Power Tools GmbH, divízia skupiny Bosch, je svetovým lídrom na trhu s elektrickým náradím, záhradným náradím, príslušenstvom a meracou technikou. Divízia s 20 000 zamestnancami dosiahla v roku 2022 tržby vo výške 5,9 miliardy eur, z ktorých 90 % bolo dosiahnutých mimo Nemecka. So značkami ako Bosch a Dremel sa divízia zameriava predovšetkým na potreby používateľov a silný technický vývoj. Základom jej úspechu je sila a rýchlosť inovácií: V roku 2024 je divízia elektrického náradia na ceste k uvedeniu viac ako 100 inovácií vo všetkých štyroch segmentoch: elektrické náradie, záhradná technika, príslušenstvo a meracia technika.

Bosch Group Bosch Group je vedúcim medzinárodným dodávateľom technológií a služieb. Spoločnosť celosvetovo zamestnáva približne 428 000 zamestnancov (stav k 31. 12. 2023). Za rok 2023 dosiahla firma podľa predbežných údajov obrat 91,6 miliardy eur. Činnosť Bosch Group sa člení do štyroch obchodných oblastí: Mobility, Priemyselná technika, Spotrebný tovar a Energetika a technika budov. Ako popredná spoločnosť v oblasti Internetu vecí, Bosch ponúka inovatívne riešenia pre inteligentné domácnosti, inteligentné mestá, prepojenú mobilitu a prepojený priemysel. Využíva svoje znalosti senzorových technológií, softvéru a služieb, taktiež svoj vlastný IoT cloud k tomu, aby zákazníkom ponúkol prepojené riešenia naprieč oblasťami – a to z jediného zdroja. Strategickým cieľom Bosch Group je prinášať inovácie pre prepojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celom svete vďaka výrobkom a službám, ktoré sú inovatívne a vzbudzujú nadšenie. Stručne povedané, Bosch vytvára technológie, ktoré sú „Stvorené pre život“. Bosch Group zahŕňa spoločnosť Robert Bosch GmbH a viac ako 440 dcérskych a regionálnych spoločností vo vyše 60 krajinách sveta. Po započítaní predajných a servisných partnerov pokrýva globálna vývojárska, výrobná a obchodná sieť spoločnosti Bosch takmer všetky krajiny. S viac ako 470 pobočkami po celom svete je Bosch Group od roku 2020 uhlíkovo neutrálna (scopes 1 a 2). Súčasťou toho bola kompenzácia zvyškových emisií vo výške 0,7 milióna metrických ton CO₂ prostredníctvom uhlíkových kreditov v roku 2022. Scopes 1, 2 a 3 sú štandardne vykazované v súlade s protokolom GHG. Inovačná sila spoločnosti je základom budúceho rastu. Spoločnosť Bosch zamestnáva približne 90 000 pracovníkov výskumu a vývoja, z toho približne 48 000 softvérových inžinierov.

Viac informácií na www.bosch.com, www.bosch.sk, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.sk, twitter.com/BoschPress.

Bosch Group je vedúcim medzinárodným dodávateľom technológií a služieb. Spoločnosť celosvetovo zamestnáva približne 394 500 zamestnancov (stav k 31. 12. 2020). Za rok 2020 dosiahla firma podľa predbežných výsledkov obrat 71,6 miliardy eur. Činnosť Bosch Group sa člení do štyroch obchodných oblastí: Mobility Solutions, Priemyselná technika, Spotrebný tovar a Energetika a technika budov. Ako popredná spoločnosť v oblasti Internetu vecí, Bosch ponúka inovatívne riešenia pre inteligentné domácnosti, inteligentné mestá, prepojenú mobilitu a prepojený priemysel. Využíva svoje znalosti senzorových technológií, softvéru a služieb, taktiež svoj vlastný IoT cloud k tomu, aby zákazníkom ponúkol prepojené riešenia naprieč oblasťami – a to z jediného zdroja. Strategickým cieľom Bosch Group je prinášať inovácie pre prepojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celom svete vďaka výrobkom a službám, ktoré sú inovatívne a vzbudzujú nadšenie. Stručne povedané, Bosch vytvára technológie, ktoré sú „Stvorené pre život“. Bosch Group zahŕňa spoločnosť Robert Bosch GmbH a viac ako 440 dcérskych a regionálnych spoločností vo vyše 60 krajinách sveta. Po započítaní predajných a servisných partnerov pokrýva globálna vývojárska, výrobná a obchodná sieť spoločnosti Bosch takmer všetky krajiny. Základom pre ďalší rast firmy je jej sila inovácií. Bosch v oblasti výskumu a vývoja zamestnáva 73 000 ľudí v 126 lokalitách po celom svete a takmer 30 000 softvérových inžinierov.

Viac informacií na www.bosch.com, www.bosch.cz, www.iot.bosch.com, press.bosch.cz, twitter.com/BoschPresse.

Stále hľadáte niečo?