Suche

Tlačová informácia #Elektrické náradie
Zdieľať tlačovú informáciu

Silný prírastok v systéme „18V Power for All System“: Prvá akumulátorová striekacia pištoľ od spoločnosti Bosch pre domácich majstrov

Pohodlné riešenie pre nanášanie farby na drevo a kov

  • Nový produkt pre ešte širšiu škálu aplikácií s 18 V
  • Ergonomická manipulácia vďaka ľahkej striekacej pištoli a samostatnej motorovej jednotke
  • Ľahké prispôsobenie množstva farby rôznym projektom
  • Jedna batéria pre množstvo aplikácií: šetrí miesto, peniaze a chráni životné prostredie
Pavel Roman

Pavel Roman >

X

S EasySpray 18V-100 rozširuje spoločnosť Bosch „18V Power for All System“ o domácimi majstrami toľko žiadaný spôsob aplikácie: pohodlné a rovnomerné nanášanie farby na drevo a kov bez nutnosti použitia kvapkajúceho maliarskeho valčeka alebo štetca, a to celkom bez napájacieho kábla. EasySpray 18V-100 je prvý akumulátorový striekací systém od spoločnosti Bosch, ktorý je vhodný na spracovanie všetkých bežne dostupných vodou riediteľných farieb na drevo a kov ako sú laky a lazúry. „18V Power for All System“, ktorý v súčasnosti zahŕňa viac než 40 prístrojov pre domácich majstrov, záhradu a domácnosť, pokrýva tiež všetky ostatné relevantné prístroje v jednotlivých segmentoch a vďaka „Power for All Alliance“ presahuje aj sortiment Bosch. Všetko náradie od príklepovej vŕtačky cez kosačku na trávu až po vysávač, je možné napájať jedným a tým istým 18-voltovým lítium-iónovým akumulátorom a len jednou nabíjačkou. Týmto spôsobom môžu používatelia ušetriť miesto, peniaze a taktiež chrániť životné prostredie.

Ergonomická manipulácia: Ľahká striekacia pištoľ a samostatná motorová jednotka

Akumulátorový striekací systém EasySpray 18V-100 je vhodný na malé až stredne veľké projekty, ako je lakovanie dverí a stoličiek, glazovanie záhradného nábytku alebo dokonca natieranie drevených a kovových plotov.
V závislosti od zvolenej farby a stupňa nariedenia je možné napríklad s nabitím batérie 2,5 Ah ľahko nastriekať niekoľko metrov plota. Pohodlné predovšetkým preto, že 18-voltová lítium-iónová batéria nie je umiestená pod striekacou pištoľou, ako je to pri bežných prístrojoch, ale na motorovej jednotke, ktorá sa nosí na tele pomocou ramenného popruhu. Vďaka ľahšej a kompaktnejšej striekacej pištoli môžu domáci majstri nanášať farbu v pokoji a v akejkoľvek polohe.

Rýchle, účinné a rovnomerné nanášanie farby

Požadovanú intenzitu nanášania farby je možné ľahko nastaviť pomocou ovládača EasySelect na striekacej hlave. Je tiež možné zvoliť tri rôzne vzory postreku: horizontálny, vertikálny alebo kruhový. K tomu napomáhajú ľahko pochopiteľné symboly ukazujúce správnu techniku striekania a správnu vzdialenosť od povrchu pre dosiahnutie optimálneho výsledku.
To uľahčuje rýchle, rovnomerné a čisté nanášanie farby. Zásobník pojme až 800 mililitrov farby a dá sa veľmi rýchlo doplniť. Po nanesení farby stačí diely, ktoré s ňou prišli do styku, jednoducho opláchnuť vodou a je možné sa pustiť do ďalšieho projektu.

EasySpray 18V-100 je už v predaji. Všetky ceny sú nezáväzné odporúčané ceny vrátane DPH.

Parametre prístrojaEasySpray 18V-100
Napätie batérie18 V
Dopravná kapacita0 ‒ 100 ml/min
Aplikácia farby1 m2/min
Objem nádoby na farbu800 ml
Rozmery (dĺžka × šírka × výška)226 x 120 x 181 mm
Rozmery striekacej pištole vrátane nádoby na farbu (dĺžka x šírka x výška)232 x 124 x 208 mm
Dĺžka hadice1,25 m
Hmotnosť bez farby a batérie1,8 kg
Rozsah dodávky/odporúčaná maloobchodná cena vrátane DPHPrístroj v krabici s ramenným popruhom a čistiacou kefou (bez batérie a nabíjačky): 99,99 €

Zmeny sú vyhradené.

Kontakt pre novinárov:
Adéla Lišková
Tel.: +420 728 360 250
E-mail:Adela.Liskova@cz.bosch.com

Robert Bosch Power Tools GmbH, divízia skupiny Bosch, je svetovou jednotkou na trhu elektrického náradia, záhradného náradia, príslušenstva a meracej techniky. V roku 2020 dosiahla táto divízia so svojimi 20 000 zamestnancami obrat 5,1 miliardy eur, z čoho 85 percent získala mimo územia Nemecka. So značkami, ako sú Bosch a Dremel, sa divízia zameriava predovšetkým na potreby používateľov a silný inžiniersky vývoj. Jadrom úspechu je sila a rýchlosť inovácií: V roku 2021 sa divízia Elektrické náradie chystá uviesť na trh viac než 100 inovácií vo všetkých štyroch segmentoch: Elektrické náradie, Záhradná technika, Príslušenstvo a Meracia technika.

Bosch Group je vedúcim medzinárodným dodávateľom technológií a služieb. Spoločnosť celosvetovo zamestnáva cca 401 300 zamestnancov (k 31. 12. 2021). Tržby firmy za rok 2021 dosiahli podľa predbežných údajov hodnoty viac než 78,8 miliardy eur. Aktivity Bosch Group sa delia do štyroch obchodných oblastí: Mobility Solutions, Priemyselná technika, Spotrebné tovary a Energetika a technika budov. Ako popredná spoločnosť v oblasti Internetu vecí, Bosch ponúka inovatívne riešenia pre inteligentné domácnosti, inteligentné mestá, prepojenú mobilitu a prepojený priemysel. Bosch zlepšuje kvalitu života na celom svete vďaka výrobkom a službám, ktoré sú inovatívne a vzbudzujú nadšenie. Vďaka svojej kompetencii v oblasti senzorovej techniky, softvéru a služieb a tiež vlastnému IoT cloudu je firma schopná ponúknuť svojim zákazníkom prepojené riešenia presahujúce rámec domény od jedného dodávateľa. Strategickým cieľom Bosch Group je prinášať inovácie pre prepojený život. Tie buď disponujú umelou inteligenciou (AI), alebo sú vyvíjané či vyrábané s ich pomocou. Bosch zlepšuje kvalitu života na celom svete vďaka výrobkom a službám, ktoré sú inovatívne a vzbudzujú nadšenie. Stručne povedané, Bosch vytvára technológie, ktoré sú „Stvorené pre život“. Skupina Bosch zahŕňa spoločnosť Robert Bosch GmbH a približne 440 dcérskych a regionálnych spoločností v cca 60 krajinách. Po započítaní predajných a servisných partnerov pokrýva globálna vývojárska, výrobná a obchodná sieť spoločnosti Bosch takmer všetky krajiny. Bosch Group s viac než 400 závodmi je celosvetovo od jari 2020 CO2neutrálna. Inovačná sila spoločnosti je základom budúceho rastu. Bosch v oblasti výskumu a vývoja zamestnáva 76 300 ľudí v 128 lokalitách po celom svete a takmer 38 000 softvérových inžinierov.

Spoločnosť založil v roku 1886 v Stuttgarte Robert Bosch (1861–1942) ako „dielňu pre jemnú mechaniku a elektrotechniku“. Obchodno-právna štruktúra spoločnosti Robert Bosch GmbH zaisťuje podnikateľskú samostatnosť Bosch Group. To umožňuje spoločnosti dlhodobo plánovať a investovať do dôležitých podnikateľských zámerov pre zabezpečenie budúcnosti. 92 percent majetkových podielov spoločnosti Robert Bosch GmbH vlastní charitatívna nadácia Robert Bosch Stiftung GmbH / Nadácia Roberta Boscha. Väčšinové hlasovacie práva sú v rukách spoločnosti Robert Bosch Industrietreuhand KG, ktorá má zároveň tiež právo vykonávať funkciu spoločníkov. Ostatné podiely a hlasovacie práva majú členovia rodiny Boschových a Robert Bosch GmbH.

Viac informácií na www.bosch.com, www.bosch.sk, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.sk, twitter.com/BoschPress.

Bosch Group je vedúcim medzinárodným dodávateľom technológií a služieb. Spoločnosť celosvetovo zamestnáva približne 394 500 zamestnancov (stav k 31. 12. 2020). Za rok 2020 dosiahla firma podľa predbežných výsledkov obrat 71,6 miliardy eur. Činnosť Bosch Group sa člení do štyroch obchodných oblastí: Mobility Solutions, Priemyselná technika, Spotrebný tovar a Energetika a technika budov. Ako popredná spoločnosť v oblasti Internetu vecí, Bosch ponúka inovatívne riešenia pre inteligentné domácnosti, inteligentné mestá, prepojenú mobilitu a prepojený priemysel. Využíva svoje znalosti senzorových technológií, softvéru a služieb, taktiež svoj vlastný IoT cloud k tomu, aby zákazníkom ponúkol prepojené riešenia naprieč oblasťami – a to z jediného zdroja. Strategickým cieľom Bosch Group je prinášať inovácie pre prepojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celom svete vďaka výrobkom a službám, ktoré sú inovatívne a vzbudzujú nadšenie. Stručne povedané, Bosch vytvára technológie, ktoré sú „Stvorené pre život“. Bosch Group zahŕňa spoločnosť Robert Bosch GmbH a viac ako 440 dcérskych a regionálnych spoločností vo vyše 60 krajinách sveta. Po započítaní predajných a servisných partnerov pokrýva globálna vývojárska, výrobná a obchodná sieť spoločnosti Bosch takmer všetky krajiny. Základom pre ďalší rast firmy je jej sila inovácií. Bosch v oblasti výskumu a vývoja zamestnáva 73 000 ľudí v 126 lokalitách po celom svete a takmer 30 000 softvérových inžinierov.

Viac informacií na www.bosch.com, www.bosch.cz, www.iot.bosch.com, press.bosch.cz, twitter.com/BoschPresse.

Stále hľadáte niečo?