Suche

Tlačová informácia #Biznis a ekonomika
Zdieľať tlačovú informáciu

Divízia Bosch Electrical Drives rozširuje výrobu vo Východnej Európe

Pavel Roman

Pavel Roman >

X

Vzhľadom na rastúci dopyt plánuje divízia Bosch Electrical Drives rozšíriť výrobu pohonných jednotiek eBike (pre divíziu Bosch eBike Systems). Po preskúmaní rôznych možností sa Bosch rozhodol pre prenájom priestorov v slovenskom Prešove. Okrem vyhovujúcej infraštruktúry a prístupu ku kvalifikovaným zamestnancom je výhodou aj dostupnosť vedúceho závodu na výrobu komponentov v maďarskom Miškovci, vzdialenom 130 km. Firma tam už niekoľko rokov v porovnateľných podmienkach produkuje doterajší objem výroby.

Spustenie výroby na prenajatých plochách s takmer 400 zamestnancami je naplánované na koniec roka 2023.

V závislosti od vývoja trhu zvažuje Bosch rozširovanie prevádzok na východnom Slovensku a rokuje o príslušných krokoch s Ministerstvom hospodárstva Slovenskej republiky. Podrobnejšie informácie budú poskytnuté včas.

Kontakt pre novinárov:
Pavel Roman
Tel.: +420 602 357 371
Email: pavel.roman@cz.bosch.com

Bosch na Slovensku pôsobí od roku 1993. V roku 2022 dosiahol na slovenskom trhu obrat vo výške 432,7 miliónov eur a zamestnával viac ako 1 000 zamestnancov (k 31. 12. 2022). Spoločnosť na Slovensku pôsobí v štyroch lokalitách, z nich tri sú výrobné závody a je zastúpená svojimi štyrmi obchodnými oblasťami – Mobility Solutions, Priemyselná technika, Spotrebný tovar, Energetika a technika budov.

Viac informácií na www.bosch.sk, www.bosch-press.sk.

Bosch Group je vedúcim medzinárodným dodávateľom technológií a služieb. Spoločnosť celosvetovo zamestnáva približne 421 000 zamestnancov (stav k 31. 12. 2022). Obrat firmy za rok 2022 dosiahol podľa predbežných výsledkov obrat 88,2 miliardy eur. Činnosť Bosch Group sa člení do štyroch obchodných oblastí: Mobility, Priemyselná technika, Spotrebný tovar a Energetika a technika budov. Ako popredná spoločnosť v oblasti Internetu vecí, Bosch ponúka inovatívne riešenia pre inteligentné domácnosti, inteligentné mestá, prepojenú mobilitu a prepojený priemysel. Využíva svoje znalosti senzorových technológií, softvéru a služieb, taktiež svoj vlastný IoT cloud k tomu, aby zákazníkom ponúkol prepojené riešenia naprieč oblasťami – a to z jediného zdroja. Strategickým cieľom Bosch Group je zjednodušiť prepojený život pomocou produktov a riešení, ktoré buď obsahujú umelú inteligenciu (AI), alebo boli vyvinuté či vyrobené s jej pomocou. Bosch zlepšuje kvalitu života na celom svete vďaka výrobkom a službám, ktoré sú inovatívne a vzbudzujú nadšenie. Stručne povedané, Bosch vytvára technológie, ktoré sú „Stvorené pre život“. Bosch Group zahŕňa spoločnosť Robert Bosch GmbH a približne 470 dcérskych a regionálnych spoločností vo viac ako 60 krajinách sveta. Po započítaní predajných a servisných partnerov pokrýva globálna vývojárska, výrobná a obchodná sieť spoločnosti Bosch takmer všetky krajiny. So svojimi viac než 400 pobočkami po celom svete je skupina Bosch od prvého štvrťroku roku 2020 CO2 neutrálna. Inovačná sila spoločnosti je základom budúceho rastu. Bosch zamestnáva 85 500 pracovníkov v oblasti výskumu a vývoja v 136 lokalitách po celom svete a takmer 44 000 softvérových inžinierov.

Viac informácií na www.bosch.com, www.iot.bosch.com, twitter.com/BoschPress.

Stále hľadáte niečo?