Suche

Tlačová informácia #Elektrické náradie
Zdieľať tlačovú informáciu

Osvieženie systému „18V Power for All“ – prvý akumulátorový ventilátor Bosch pre domácich majstrov

UniversalFan 18V-1000: dynamický a všestranný

  • Výkonný, účinný a tichý: rotor s piatimi lopatkami vytvára chladný vánok aj pri nízkych otáčkach
  • Unikátny: Technológia Syneon udržuje konštantný prietok vzduchu bez ohľadu na stav akumulátora
  • Šetrný k zdrojom vďaka použitiu recyklovaných materiálov
  • Jeden akumulátor na mnoho použití: Šetrí miesto aj peniaze, chráni životné prostredie
Pavel Roman

Pavel Roman >

X

Chladný vánok uľahčuje domáce práce aj voľnočasové aktivity, a to nielen počas vrcholu leta. Nový ventilátor UniversalFan 18V-1000 prináša používateľom chladivý efekt všade tam, kde ho naozaj potrebujú. Prvý akumulátorový ventilátor od spoločnosti Bosch pre domácich majstrov ponúka širokú škálu možností využitia v domácnosti aj na záhrade. Možno ho flexibilne používať, kdekoľvek je treba. Ventilátor UniversalFan 18V-1000 rozširuje systém „18V Power for All“, ktorého súčasťou je tiež všetko základné náradie z jednotlivých pracovných oblastí – v súčasnosti je to viac ako 60 rôznych náradí pre domácich majstrov, záhradné náradie a domáce spotrebiče, pričom kompatibilita je ešte oveľa väčšia vďaka ďalším partnerom v rámci spolupráce „Power for All Alliance“ naprieč značkami. Všetko náradie – od vŕtacích kladív a kosačiek na trávu až po vysávače – možno napájať jedným 18V lítium-iónovým akumulátorom a iba jednou nabíjačkou. To používateľom šetrí miesto aj peniaze, a taktiež chráni životné prostredie.

Vysoká účinnosť a široké možnosti použitia

Ventilátor UniversalFan 18V-1000 má päť lopatiek rotora, takže pri rovnakej rýchlosti prenáša väčšie množstvo vzduchu ako bežnejšie ventilátory s troma lopatkami. Vlastná technológia Bosch „JetBreeze Airflow Technology“ zaisťuje tichú prevádzku pri rovnakom maximálnom výkone s veľkosťou 1 000 m3 vzduchu za hodinu. Vďaka koncentrovanému prúdu vzduchu poskytuje ventilátor napájaný akumulátorom príjemný chladivý účinok, a to v akejkoľvek polohe – aj pri nízkych otáčkach na vzdialenosť väčšiu ako päť metrov. Ventilátor UniversalFan 18V-1000 je vybavený výsuvnými hákmi, ktoré umožňujú jeho zavesenie – napríklad na rebrík. Alternatívne možno ventilátor priečne upevniť na dosku, pripevniť na statív alebo zavesiť pomocou integrovaného závesu v tvare kľúčovej dierky. Ventilátor bol vyvinutý špeciálne pre potreby domácich majstrov a vďaka robustnej konštrukcii a kompaktnému dizajnu ho možno spoľahlivo používať aj v zhoršených podmienkach. To zabezpečuje aj otočná hlava ventilátora o 180 stupňov, s ktorou môžu používatelia flexibilne nasmerovať prúd vzduchu ľubovoľným smerom a plynule ho regulovať pomocou ovládacích gombíkov.

Stály výkon na všetky použitia

Ventilátor UniversalFan 18V-1000 je vhodný nielen na chladenie, ale taktiež na sušenie mokrej omietky alebo čerstvej farby. Akumulátorový ventilátor poskytuje tiež úľavu pri mnohých voľnočasových aktivitách – spoľahlivo vytvára svieži vánok na balkóne, na záhrade, počas pikniku alebo pri kempovaní. Zariadenie vytvára konštantný prúd vzduchu, beztoho aby používateľ musel prerušovať svoju činnosť a ručne nastavovať rýchlosť ventilátora. Základom je inteligentná riadiaca elektronika s názvom „Syneon Technology“. Túto súčinnosť elektroniky motora a akumulátora ponúka len spoločnosť Bosch. Táto technológia dodáva akumulátorovému ventilátoru konštantný výkon bez ohľadu na úroveň nabitia jeho 18V akumulátora.

Akumulátorový ventilátor s udržateľným konceptom výrobku

Ventilátor UniversalFan 18V-1000 sa vyrába v Európskej únii. Viac ako 90 % krytu výrobku, t. j. všetkých vonkajších viditeľných častí zariadenia bez akumulátora, je vyrobených z recyklovaného plastu. Spoločnosť Bosch systematicky pracuje na zlepšení udržateľnosti celého hodnotového reťazca. Na tento účel bol vytvorený špeciálny tím. Ten priebežne skúma a zavádza vhodné opatrenia na celom svete, napríklad ak ide o používanie recyklovaných materiálov krytov elektrického náradia. Medzi hlavné ciele patrí dlhodobé znižovanie stopy CO2 výrobkov a podpora obehového hospodárstva.

UniversalFan 18V-1000 je už v predaji. Všetky ceny sú nezáväzne doporučené ceny vrátane DPH.

Tabuľku so špecifikáciami nástroja nájdete v PDF, pozri „Stiahnuť tlačovú informáciu“.

Zmeny sú vyhradené.

Tags: Power Tools

Kontakt pre novinárov:
Adéla Lišková
Tel.: +420 728 360 250
Email: Adela.Liskova@cz.bosch.com

Robert Bosch Power Tools GmbH, divízia skupiny Bosch, je svetovou jednotkou na trhu elektrického náradia, záhradného náradia, príslušenstva a meracej techniky. V roku 2021 dosiahla táto divízia so svojimi 21 000 zamestnancami obrat 5,8 miliardy eur, z čoho 80 percent získala mimo územia Nemecka. So značkami, ako sú Bosch a Dremel, sa divízia zameriava predovšetkým na potreby používateľov a silný inžiniersky vývoj. Jadrom úspechu je sila a rýchlosť inovácií: V roku 2022 sa divízia Elektrické náradie chystá uviesť na trh viac než 100 inovácií vo všetkých štyroch segmentoch: Elektrické náradie, Záhradná technika, Príslušenstvo a Meracia technika.

Bosch Group je medzinárodná spoločnosť ponúkajúca technológie a služby s približne 402 600 zamestnancami po celom svete (stav: 31.12.2021). Tržby firmy za rok 2021 dosiahli hodnoty 78,7 miliardy eur. Aktivity sa delia do štyroch obchodných oblastí Mobility Solutions, Priemyselná technika, Spotrebný tovar a Energetika a technika budov. Ako popredná spoločnosť v oblasti Internetu vecí, Bosch ponúka inovatívne riešenia pre inteligentné domácnosti, inteligentné mestá, prepojenú mobilitu a prepojený priemysel. Bosch zlepšuje kvalitu života na celom svete vďaka výrobkom a službám, ktoré sú inovatívne a vzbudzujú nadšenie. Vďaka svojej kompetencii v oblasti senzorovej techniky, softvéru a služieb a tiež vlastnému IoT cloudu je firma schopná ponúknuť svojim zákazníkom prepojené riešenia presahujúce rámec domény od jedného dodávateľa. Strategickým cieľom Bosch Group je prinášať inovácie pre prepojený život. Tie buď disponujú umelou inteligenciou (AI), alebo sú vyvíjané či vyrábané s ich pomocou. Bosch zlepšuje kvalitu života na celom svete vďaka výrobkom a službám, ktoré sú inovatívne a vzbudzujú nadšenie. Stručne povedané, Bosch vytvára technológie, ktoré sú „Stvorené pre život“. Skupina Bosch zahŕňa spoločnosť Robert Bosch GmbH a približne 440 dcérskych a regionálnych spoločností v cca 60 krajinách. Po započítaní predajných a servisných partnerov pokrýva globálna vývojárska, výrobná a obchodná sieť spoločnosti Bosch takmer všetky krajiny. Bosch Group s viac než 400 závodmi je celosvetovo od jari 2020 CO2neutrálna. Inovačná sila spoločnosti je základom budúceho rastu. Bosch v oblasti výskumu a vývoja zamestnáva 76 100 ľudí v 128 lokalitách po celom svete a takmer 38 000 softvérových inžinierov.

Viac informácií na www.bosch.com, www.bosch.sk, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.sk, twitter.com/BoschPress.

Stále hľadáte niečo?