Suche

Tlačová informácia #Elektrické náradie
Zdieľať tlačovú informáciu

Silný doplnok k profesionálnemu 12 V systému: Dve nové inšpekčné kamery Bosch pre profesionálov

Vizuálne kontroly sú teraz ešte jednoduchšie a rýchlejšie

  • Väčší displej pre dobrú viditeľnosť v kombinácii s robustnosťou a odolnosťou
  • Vyššie rozlíšenie pre viac detailov a ostrejší obraz, napríklad pri kontrole potrubia, hriadeľov alebo na kontrolu automobilov
  • Prehľadné ovládanie a orientácia vďaka praktickým pomocným funkciám
  • Jednoduchá dokumentácia pomocou obrázkov alebo dokonca videa
Pavel Roman

Pavel Roman >

X

Spoločnosť Bosch uvádza na trh dve nové inšpekčné kamery s vysokým rozlíšením GIC 12V-5-27 C Professional a GIC 12V-4-23 C Professional, ktoré uľahčujú remeselníkom, ako sú inštalatéri, elektrikári a automechanici, inšpekciu ťažko dostupných oblastí. Sú ideálnymi pomocníkmi na rýchlu kontrolu vnútra potrubí, kanalizácie alebo šácht, napríklad na sledovanie únikov alebo upchatí, bez toho, aby bolo potrebné prerážať steny alebo stropy. Oba prístroje sú súčasťou systému Professional 12V napájacieho systému, v ktorom akumulátor je kompatibilný s využitím u ďalších nástrojov, od skrutkovačov až po ručné okružné píly. To remeselníkom šetrí čas, miesto a peniaze.

Robustné náradie s vysokou úrovňou presnosti detailov

Inšpekčné kamery sa vyznačujú veľkým obrazom s vysokým rozlíšením v kombinácii s robustnými prístrojmi. Model GIC 12V-4-23 C Professional má 4,3-palcový displej s rozlíšením 800 x 480 pixelov, zatiaľ čo model GIC 12V-5-27 C Professional má 5-palcový displej s rozlíšením 1280 x 720 pixelov. Vďaka ich robustnej konštrukcii, odolnému gumovému puzdru, ktorý absorbuje nárazy a ergonomickej rukoväti, sa používatelia môžu plne sústrediť na danú úlohu. Stupeň krytia IP54 zaručuje, že zariadenie možno bez problémov používať v priestoroch plných prachu alebo striekajúcej vody. Kábel a kamera so stupňom krytia IP67 zaručuje, že sú odolné aj voči slanej vode, etanolu, nafte, motorovému oleju, benzínu a AdBlue® po dobu 30 minút, vďaka čomu sú vhodné na kontrolu automobilov do maximálnej teploty 50 °C.

Jednoduchá navigácia pomocou funkcie „AutoUp“ a ručičky kompasu

Obe inšpekčné kamery umožňujú používateľom počas inšpekcie kontrolovaného priestoru jednoducho viesť kábel kamery správnym smerom. Kamera GIC 12V-5-27 C Professional je vybavená funkciou „AutoUp“, pri ktorej sa obraz automaticky otáča smerom nahor a poskytuje používateľovi optimálnu orientáciu. Funkcia „Indikácia nahor“ kamery GIC 12V-4-23 C Professional zobrazuje malú šípku v ľavom dolnom rohu obrazovky, ktorá používateľovi vždy ukáže, že sa nachádza „hore“, vďaka čomu má uľahčenú orientáciu v priestore.

Jednoduchá dokumentácia

Stav potrubí, šácht, položených káblov alebo motorového priestoru možno presne zdokumentovať pomocou snímok zhotovených kamerami. Kamera má priestor na uloženie 30 snímok s rozlíšením 1280 x 720 pixelov. Pri použití 32 GB micro-SD karty ponúka kamera GIC 12V-5-27 C Professional ďalší priestor nielen na ukladanie snímok, ale aj celých videozáznamov. Snímky a videá si môžete prezerať či už priamo na obrazovke fotoaparátu alebo si ich stiahnuť do počítača prostredníctvom USB-C® kábla.

Inšpekčné kamery GIC 12V-5-27 C Professional a GIC 12V-4-23 C Professional budú k dispozícii v polovici októbra. Všetky ceny sú odporúčané predajné ceny bez DPH.

Kontakt pre novinárov:
Kristýna Nováková
Tel.: +420 723 233 006
Email: Kristyna.novakova@bosch.com

Robert Bosch Power Tools GmbH, divízia skupiny Bosch, je svetovým lídrom na trhu s elektrickým náradím, záhradným náradím, príslušenstvom a meracou technikou. Divízia s 20 000 zamestnancami dosiahla v roku 2022 tržby vo výške 5,9 miliardy eur, z ktorých 90 % bolo dosiahnutých mimo Nemecka. So značkami ako Bosch a Dremel sa divízia zameriava predovšetkým na potreby používateľov a silný technický vývoj. Základom jej úspechu je sila a rýchlosť inovácií: V roku 2024 je divízia elektrického náradia na ceste k uvedeniu viac ako 100 inovácií vo všetkých štyroch segmentoch: elektrické náradie, záhradná technika, príslušenstvo a meracia technika.

Bosch Group Bosch Group je vedúcim medzinárodným dodávateľom technológií a služieb. Spoločnosť celosvetovo zamestnáva približne 428 000 zamestnancov (stav k 31. 12. 2023). Za rok 2023 dosiahla firma podľa predbežných údajov obrat 91,6 miliardy eur. Činnosť Bosch Group sa člení do štyroch obchodných oblastí: Mobility, Priemyselná technika, Spotrebný tovar a Energetika a technika budov. Ako popredná spoločnosť v oblasti Internetu vecí, Bosch ponúka inovatívne riešenia pre inteligentné domácnosti, inteligentné mestá, prepojenú mobilitu a prepojený priemysel. Využíva svoje znalosti senzorových technológií, softvéru a služieb, taktiež svoj vlastný IoT cloud k tomu, aby zákazníkom ponúkol prepojené riešenia naprieč oblasťami – a to z jediného zdroja. Strategickým cieľom Bosch Group je prinášať inovácie pre prepojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celom svete vďaka výrobkom a službám, ktoré sú inovatívne a vzbudzujú nadšenie. Stručne povedané, Bosch vytvára technológie, ktoré sú „Stvorené pre život“. Bosch Group zahŕňa spoločnosť Robert Bosch GmbH a viac ako 440 dcérskych a regionálnych spoločností vo vyše 60 krajinách sveta. Po započítaní predajných a servisných partnerov pokrýva globálna vývojárska, výrobná a obchodná sieť spoločnosti Bosch takmer všetky krajiny. S viac ako 470 pobočkami po celom svete je Bosch Group od roku 2020 uhlíkovo neutrálna (scopes 1 a 2). Súčasťou toho bola kompenzácia zvyškových emisií vo výške 0,7 milióna metrických ton CO₂ prostredníctvom uhlíkových kreditov v roku 2022. Scopes 1, 2 a 3 sú štandardne vykazované v súlade s protokolom GHG. Inovačná sila spoločnosti je základom budúceho rastu. Spoločnosť Bosch zamestnáva približne 90 000 pracovníkov výskumu a vývoja, z toho približne 48 000 softvérových inžinierov.

Viac informácií na www.bosch.com, www.bosch.sk, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.sk, twitter.com/BoschPress.

Stále hľadáte niečo?