Suche

Tlačová informácia #Elektrické náradie
Zdieľať tlačovú informáciu

Prírastok systému „18V Power for All“: Kompaktná akumulátorová prerezávacia píla Bosch

Skracujte a orezávajte vetvy ľahko a rýchlo

  • EasyChain 18V-15-7: Vyvážená a ľahká pre jednoduché rezanie
  • Technológia Syneon a bezkefový motor pre trvalo silný výkon
  • Jeden akumulátor pre množstvo aplikácií: Úspora miesta, úspora peňazí, ochrana životného prostredia
Pavel Roman

Pavel Roman >

X

Bosch rozširuje svoj rad akumulátorových píl o kompaktnú prerezávaciu pílu na jednoduché použitie v domácnosti a na záhrade: Nová EasyChain 18V-15-7 reže kmene a vetvy až do priemeru 13 cm. Vďaka tomu je toto šikovné náradie vhodné na prerezávanie a odvetvovanie stromov, na rezanie palivového dreva na dĺžku a na rezanie pri menších kutilských projektoch. Prerezávacia píla je súčasťou systému „18V Power for All“. Systém pokrýva aj všetky ostatné hlavné náradia v každom segmente s približne 60 produktami pre domácich majstrov, záhradu a domácnosť – a vďaka aliancii „Power for All“, ktorá zahŕňa viac značiek, presahuje rámec ponuky firmy Bosch. Všetko náradie – od príklepovej vŕtačky cez kosačku na trávu až po vysávač – je možné prevádzkovať s jedným a tým istým 18-voltovým lítium-iónovým akumulátorom a iba jednou nabíjačkou. Používatelia tak šetria miesto a peniaze a zároveň chránia životné prostredie.

Ľahká a flexibilná pre pohodlnú manipuláciu

Vďaka patentovanému planétovému prevodovému systému, v ktorom sú motor a prevodovka kompaktne spojené, je náradie malé a skladné. Píla EasyChain 18V-15-7 je v ruke vďaka svojej nízkej hmotnosti približne 1,7 kg s akumulátorom s kapacitou 2,5 Ah dobre vyvážená. Ponúka tak úroveň ovládateľnosti, ktorá je pri reťazových pílach neobvyklá, a umožňuje prácu bez zbytočnej námahy. Vďaka ľahkej manipulácii a manévrovateľnosti slúži táto píla aj ako doplnok k veľkej motorovej píle – napríklad pri prerezávaní listnatých stromov alebo v tesnejších priestoroch. Reťaz SpeedCut-Nano od spoločnosti Oregon umožňuje čisté rezanie s nízkym spätným rázom a rýchlosťou až 6,9 m/s. Vďaka systému SDS môžu používatelia ľahko meniť a napínať reťaz bez použitia náradia. Domáci majstri a milovníci záhrad môžu s týmto kompaktným náradím pohodlne zvládať akékoľvek rezacie práce okolo domu.

Malé náradie, vysoký výkon

Vďaka bezuhlíkovému motoru je toto výkonné náradie mimoriadne účinné, odolné a bezúdržbové. Trvalý výkon bez ohľadu na úroveň nabitia zaisťuje tiež optimálnu koordináciu všetkých príslušných komponentov, ako je motor a prevodovka, v kombinácii s inteligentnou riadiacou elektronikou, tzv. technológiou Syneon. Túto súhru medzi elektronikou motora a akumulátorom ponúka jedine Bosch. S odporúčaným akumulátorom s kapacitou 2,5 Ah zvládne EasyChain 18V-15-7 až 150 rezov do dreva s hrúbkou 50 milimetrov.

Akumulátorová prerezávacia píla EasyChain 18V-15-7 bude k dispozícii od augusta 2023. Uvedené ceny sú nezáväzné cenové odporúčania vrátane DPH.

Technické parametreEasyChain 18V-15-7
Napätie akumulátora18 V
MotorBezuhlíkový
Rýchlosť rezania (s 2,5 Ah)2,5 s
Rýchlosť reťazeAž 6,95 m/s
Rezy na jedno nabitie akumulátora (s 2,5 Ah)Až 150 (až 50 mm hrubé drevo)
Dĺžka lišty15 cm
Priemer rezu13 cm
Rozmery náradia
(dĺžka x šírka x výška)
385 x 259 x 102 mm
Hmotnosť (s reťazou a lištou) bez/s akumulátorom (2,5 Ah)1,3 kg / 1,65 kg
Rozsah dodávky/odporúčaná maloobchodná cena vrátane DPH• Píla v krabici (bez akumulátora a nabíjačky) vr. mazacieho oleja (50 ml): 149,99 €
• Píla v krabici 2,5 Ah akumulátor a nabíjačka AL 1820 CV, vr. mazacieho oleja (50 ml): 219,99 €

Zmeny sú vyhradené.

Máte nejaké otázky alebo komentáre k tejto tlačovej správe? Neváhajte nás kontaktovať.

Kontakt pre novinárov:
Adéla Lišková
Tel.: +420 728 360 250
Email: Adela.Liskova@cz.bosch.com

Robert Bosch Power Tools GmbH, divízia skupiny Bosch, je svetovou jednotkou na trhu elektrického náradia, záhradného náradia, príslušenstva a meracej techniky. V roku 2021 dosiahla táto divízia so svojimi 21 000 zamestnancami obrat 5,8 miliardy eur, z čoho 80 percent získala mimo územia Nemecka. So značkami, ako sú Bosch a Dremel, sa divízia zameriava predovšetkým na potreby používateľov a silný inžiniersky vývoj. Jadrom úspechu je sila a rýchlosť inovácií: V roku 2022 sa divízia Elektrické náradie chystá uviesť na trh viac než 100 inovácií vo všetkých štyroch segmentoch: Elektrické náradie, Záhradná technika, Príslušenstvo a Meracia technika.

Bosch Group je vedúcim medzinárodným dodávateľom technológií a služieb. Spoločnosť celosvetovo zamestnáva približne 421 000 zamestnancov (stav k 31. 12. 2022). Obrat firmy za rok 2022 dosiahol podľa predbežných výsledkov obrat 88,2 miliardy eur. Činnosť Bosch Group sa člení do štyroch obchodných oblastí: Mobility, Priemyselná technika, Spotrebný tovar a Energetika a technika budov. Ako popredná spoločnosť v oblasti Internetu vecí, Bosch ponúka inovatívne riešenia pre inteligentné domácnosti, inteligentné mestá, prepojenú mobilitu a prepojený priemysel. Využíva svoje znalosti senzorových technológií, softvéru a služieb, taktiež svoj vlastný IoT cloud k tomu, aby zákazníkom ponúkol prepojené riešenia naprieč oblasťami – a to z jediného zdroja. Strategickým cieľom Bosch Group je zjednodušiť prepojený život pomocou produktov a riešení, ktoré buď obsahujú umelú inteligenciu (AI), alebo boli vyvinuté či vyrobené s jej pomocou. Bosch zlepšuje kvalitu života na celom svete vďaka výrobkom a službám, ktoré sú inovatívne a vzbudzujú nadšenie. Stručne povedané, Bosch vytvára technológie, ktoré sú „Stvorené pre život“. Bosch Group zahŕňa spoločnosť Robert Bosch GmbH a približne 470 dcérskych a regionálnych spoločností vo viac ako 60 krajinách sveta. Po započítaní predajných a servisných partnerov pokrýva globálna vývojárska, výrobná a obchodná sieť spoločnosti Bosch takmer všetky krajiny. So svojimi viac než 400 pobočkami po celom svete je skupina Bosch od prvého štvrťroku roku 2020 CO2 neutrálna. Inovačná sila spoločnosti je základom budúceho rastu. Bosch zamestnáva 85 500 pracovníkov v oblasti výskumu a vývoja v 136 lokalitách po celom svete a takmer 44 000 softvérových inžinierov.

Viac informácií na www.bosch.com, www.bosch.sk, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.sk, twitter.com/BoschPress.

Stále hľadáte niečo?