Suche

Tlačová informácia #Elektrické náradie
Zdieľať tlačovú informáciu

Začnite záhradnícku sezónu s plnou silou: Akumulátorové nožnice na živý plot a akumulátorový vyžínač Bosch

Rozšírenie systému „36V Power for All System“

  • Strihanie hustých živých plotov a krov bez námahy
  • Výkonné zastrihávanie zarastených plôch
  • „Technológia Syneon“ pre optimálny výkon a maximálnu výdrž
  • Odolnosť a bezúdržbovosť vďaka bezuhlíkovému motoru
Pavel Roman

Pavel Roman >

X

Spoločnosť Bosch rozširuje systém „36V Power for All System“ o dve výkonné záhradné náradia: Akumulátorový plotostrih AdvancedHedgeCut 36V-65-28 bez námahy zastrihne husté živé ploty a kry, zatiaľ čo akumulátorový vyžínač Advanced-GrassCut 36V-33 výkonne zbaví zarastené plochy divokého porastu. Všetko náradie v systéme – od kosačky na trávu až po fúkač lístia – je možné prevádzkovať s jedným a tým istým 36-voltovým lítium-iónovým akumulátorom a iba jednou nabíjačkou. Týmto spôsobom môžu používatelia ušetriť miesto a peniaze a taktiež chrániť životné prostredie. Akumulátorové nožnice na živé ploty a akumulátorové vyžínače tiež vždy ponúkajú optimálny výkon a maximálnu výdrž pre každý projekt. Základom je optimálna koordinácia všetkých príslušných komponentov, ako je motor v kombinácii s inteligentnou riadiacou elektronikou, tzv. technológiou Syneon. Túto súhru medzi elektronikou motora a batériou ponúka len spoločnosť Bosch.

AdvancedHedgeCut 36V-65-28: Strihanie hustých živých plotov bez námahy

AdvancedHedgeCut 36V-65-28 ponúkajú dĺžku noža 65 centimetrov a vďaka presným švajčiarskym nožom dokážu strihať vetvy hrubé až 28 milimetrov. Veľké a husté živé ploty strihá rýchlosťou 3 200 zdvihov za minútu, takže je rovnako rýchly ako jeho káblový náprotivok. Hlavnou výhodou oproti porovnateľným akumulátorovým nožniciam na živé ploty v segmente pre domácich majstrov je ich bezuhlíkový motor, ktorý je mimoriadne kompaktný, odolný a bezúdržbový. Akumulátorové nožnice na živý plot sú tiež výrazne ľahšie než bežné benzínové nožnice na živý plot tejto triedy: Vážia iba 4,2 kg vrátane batérie s kapacitou 2,0 Ah. Na jedno nabitie batérie zvládnu zastrihnúť až 260 metrov štvorcových živého plota. Ich predná rukoväť umožňuje tiež rôzne polohy úchopu a práce.

Týmto spôsobom je možné bez plytvania energiou upraviť veľké a husté živé ploty, ako sú bukové, tisové a vavrínové ploty alebo dokonca kry trnky a hlohu. Ďalšou výhodou je osvedčený protiblokovací brzdový systém Bosch. Zaisťuje rýchly a plynulý postup práce aj pri hrubších vetvách: Pokiaľ nie je možné vetvu prerezať okamžite, mikroelektronika reguluje smer nožov prostredníctvom motora. Pokračujú na rovnakom mieste, kým nie je vetva odrezaná. Tento systém ponúka iba spoločnosť Bosch.

AdvancedGrassCut 36V-33: Výkonné vyžínanie zarastených plôch

Akumulátorový vyžínač AdvancedGrassCut 36V-33 spoľahlivo a rýchlo odstraňuje divoký porast a plevel pomocou strunovej hlavy. Váži iba 4,0 kg vrátane 2,0 Ah batérie, a je tak výrazne ľahší než bežné benzínové vyžínače v rovnakom rozsahu použitia. AdvancedGrassCut 36V-33 je vybavený bezuhlíkovým motorom, ktorý je mimoriadne kompaktný, odolný a bezúdržbový. Ponúka priemer rezného kruhu 33 cm a kombinuje výkonný rez s vysokou ergonómiou a inovatívnym systémom hláv: Jeho konštantná elektronika automaticky prispôsobuje výkon vyžínača danej úlohe a zároveň udržuje jeho pracovnú rýchlosť. Struna s hrúbkou 2,4 milimetra je pri každom poklepaní o zem povytiahnutá systémom „Pro-Tap“ približne o desať milimetrov. Pokiaľ treba vymeniť strunu, nový systém „EasyWind“ to umožňuje omnoho rýchlejšie a ľahšie než predtým: Jednoducho pretiahnite strunu očkami, natiahnite ju na oboch stranách na rovnakú dĺžku a potom otáčajte gombíkom proti smeru hodinových ručičiek, kým nie je hlava plná. Lišta na ochranu rastlín udržuje cenné stromy a rastliny pri vyžínaní v dostatočnej vzdialenosti a pomáha tak dosahovať presné pracovné výsledky. Vďaka regulácii otáčok a indikátoru nabitia batérie majú používatelia pri vyžínaní vždy plnú kontrolu nad náradím.

Akumulátorový vyžínač AdvancedGrassCut 36V-33 bude k dispozícii od mája a akumulátorové nožnice na živý plot AdvancedHedgeCut 36V-65-28 od júna. Ceny sú nezáväzné cenové odporúčania vrátane DPH.

Parametre prístrojaAdvancedHedgeCut 36V-65-28
Napätie batérie36 V
Strih živého plotu na jedno nabitie batérie (2,0 Ah)Až 260 m2
Čas prevádzky s 2,0 AhAž 50 min
Čas nabíjania batérie pri 2,0 Ah65 min
Motorbezuhlíkový
Počet zdvihov pri voľnobehu3 200 min-1
Dĺžka čepele/otvorenia zubu/priemer rezania65 cm/30 mm/28 mm
Antiblokovací systémÁno
Hmotnosť bez/s akumulátorom 2,0 Ah3,5/4,2 kg
Rozmery (dĺžka × šírka × výška)1186 x 239 x 193 mm
Rozsah dodávky/odporúčaná maloobchodná cena vrátane DPH
  • Prístroj v krabici: 199,99 €
  • Prístroj v krabici vrátane batérie 2,0 Ah a nabíjačky AL 36V-20 CV: 329,99 €

Parametre prístrojaAdvancedGrassCut 36V-33
Napätie batérie36 V
Pokosená trávnatá plocha na jedno nabitie batérie (2,0 Ah)Až 50 m2
Čas nabíjania batérie pri 2,0 Ah65 min
Motorbezuhlíkový
Rýchlosť strihu4 500 – 6 400 min-1
Rezací systémPro-Tap + EasyWind
Hrúbka struny/priemer rezného kruhu2,4 mm/33 cm
Hmotnosť bez/s akumulátorom 2,0 Ah3,3 kg/4,0 kg
Rozmery (dĺžka × šírka × výška)1620 x 426 x 260 mm
Rozsah dodávky/odporúčaná maloobchodná cena vrátane DPH
  • Prístroj v krabici: 199,99 €
  • Prístroj v krabici vrátane batérie 2,0 Ah a nabíjačky AL 36V-20 CV: 329,99 €

Zmeny sú vyhradené.

Kontakt pre novinárov:
Adéla Lišková
Tel.: +420 728 360 250
Email: Adela.Liskova@cz.bosch.com

Robert Bosch Power Tools GmbH, divízia skupiny Bosch, je svetovou jednotkou na trhu elektrického náradia, záhradného náradia, príslušenstva a meracej techniky. V roku 2021 dosiahla táto divízia so svojimi 21 000 zamestnancami obrat 5,8 miliardy eur, z čoho 80 percent získala mimo územia Nemecka. So značkami, ako sú Bosch a Dremel, sa divízia zameriava predovšetkým na potreby používateľov a silný inžiniersky vývoj. Jadrom úspechu je sila a rýchlosť inovácií: V roku 2022 sa divízia Elektrické náradie chystá uviesť na trh viac než 100 inovácií vo všetkých štyroch segmentoch: Elektrické náradie, Záhradná technika, Príslušenstvo a Meracia technika.

Bosch Group je vedúcim medzinárodným dodávateľom technológií a služieb. Spoločnosť celosvetovo zamestnáva približne 421 000 zamestnancov (stav k 31. 12. 2022). Obrat firmy za rok 2022 dosiahol podľa predbežných výsledkov obrat 88,2 miliardy eur. Činnosť Bosch Group sa člení do štyroch obchodných oblastí: Mobility, Priemyselná technika, Spotrebný tovar a Energetika a technika budov. Ako popredná spoločnosť v oblasti Internetu vecí, Bosch ponúka inovatívne riešenia pre inteligentné domácnosti, inteligentné mestá, prepojenú mobilitu a prepojený priemysel. Využíva svoje znalosti senzorových technológií, softvéru a služieb, taktiež svoj vlastný IoT cloud k tomu, aby zákazníkom ponúkol prepojené riešenia naprieč oblasťami – a to z jediného zdroja. Strategickým cieľom Bosch Group je zjednodušiť prepojený život pomocou produktov a riešení, ktoré buď obsahujú umelú inteligenciu (AI), alebo boli vyvinuté či vyrobené s jej pomocou. Bosch zlepšuje kvalitu života na celom svete vďaka výrobkom a službám, ktoré sú inovatívne a vzbudzujú nadšenie. Stručne povedané, Bosch vytvára technológie, ktoré sú „Stvorené pre život“. Bosch Group zahŕňa spoločnosť Robert Bosch GmbH a približne 470 dcérskych a regionálnych spoločností vo viac ako 60 krajinách sveta. Po započítaní predajných a servisných partnerov pokrýva globálna vývojárska, výrobná a obchodná sieť spoločnosti Bosch takmer všetky krajiny. So svojimi viac než 400 pobočkami po celom svete je skupina Bosch od prvého štvrťroku roku 2020 CO2 neutrálna. Inovačná sila spoločnosti je základom budúceho rastu. Bosch zamestnáva 85 500 pracovníkov v oblasti výskumu a vývoja v 136 lokalitách po celom svete a takmer 44 000 softvérových inžinierov.

Viac informácií na www.bosch.com, www.bosch.sk, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.sk, twitter.com/BoschPress.

Stále hľadáte niečo?