Suche

Tlačová informácia #Elektrické náradie
Zdieľať tlačovú informáciu

Začnite záhradnícku sezónu s plnou silou: Akumulátorové nožnice na živý plot a akumulátorový vyžínač Bosch

Rozšírenie systému „36V Power for All System“

  • Strihanie hustých živých plotov a krov bez námahy
  • Výkonné zastrihávanie zarastených plôch
  • „Technológia Syneon“ pre optimálny výkon a maximálnu výdrž
  • Odolnosť a bezúdržbovosť vďaka bezuhlíkovému motoru
Pavel Roman

Pavel Roman >

X

Spoločnosť Bosch rozširuje systém „36V Power for All System“ o dve výkonné záhradné náradia: Akumulátorový plotostrih AdvancedHedgeCut 36V-65-28 bez námahy zastrihne husté živé ploty a kry, zatiaľ čo akumulátorový vyžínač Advanced-GrassCut 36V-33 výkonne zbaví zarastené plochy divokého porastu. Všetko náradie v systéme – od kosačky na trávu až po fúkač lístia – je možné prevádzkovať s jedným a tým istým 36-voltovým lítium-iónovým akumulátorom a iba jednou nabíjačkou. Týmto spôsobom môžu používatelia ušetriť miesto a peniaze a taktiež chrániť životné prostredie. Akumulátorové nožnice na živé ploty a akumulátorové vyžínače tiež vždy ponúkajú optimálny výkon a maximálnu výdrž pre každý projekt. Základom je optimálna koordinácia všetkých príslušných komponentov, ako je motor v kombinácii s inteligentnou riadiacou elektronikou, tzv. technológiou Syneon. Túto súhru medzi elektronikou motora a batériou ponúka len spoločnosť Bosch.

AdvancedHedgeCut 36V-65-28: Strihanie hustých živých plotov bez námahy

AdvancedHedgeCut 36V-65-28 ponúkajú dĺžku noža 65 centimetrov a vďaka presným švajčiarskym nožom dokážu strihať vetvy hrubé až 28 milimetrov. Veľké a husté živé ploty strihá rýchlosťou 3 200 zdvihov za minútu, takže je rovnako rýchly ako jeho káblový náprotivok. Hlavnou výhodou oproti porovnateľným akumulátorovým nožniciam na živé ploty v segmente pre domácich majstrov je ich bezuhlíkový motor, ktorý je mimoriadne kompaktný, odolný a bezúdržbový. Akumulátorové nožnice na živý plot sú tiež výrazne ľahšie než bežné benzínové nožnice na živý plot tejto triedy: Vážia iba 4,2 kg vrátane batérie s kapacitou 2,0 Ah. Na jedno nabitie batérie zvládnu zastrihnúť až 260 metrov štvorcových živého plota. Ich predná rukoväť umožňuje tiež rôzne polohy úchopu a práce.

Týmto spôsobom je možné bez plytvania energiou upraviť veľké a husté živé ploty, ako sú bukové, tisové a vavrínové ploty alebo dokonca kry trnky a hlohu. Ďalšou výhodou je osvedčený protiblokovací brzdový systém Bosch. Zaisťuje rýchly a plynulý postup práce aj pri hrubších vetvách: Pokiaľ nie je možné vetvu prerezať okamžite, mikroelektronika reguluje smer nožov prostredníctvom motora. Pokračujú na rovnakom mieste, kým nie je vetva odrezaná. Tento systém ponúka iba spoločnosť Bosch.

AdvancedGrassCut 36V-33: Výkonné vyžínanie zarastených plôch

Akumulátorový vyžínač AdvancedGrassCut 36V-33 spoľahlivo a rýchlo odstraňuje divoký porast a plevel pomocou strunovej hlavy. Váži iba 4,0 kg vrátane 2,0 Ah batérie, a je tak výrazne ľahší než bežné benzínové vyžínače v rovnakom rozsahu použitia. AdvancedGrassCut 36V-33 je vybavený bezuhlíkovým motorom, ktorý je mimoriadne kompaktný, odolný a bezúdržbový. Ponúka priemer rezného kruhu 33 cm a kombinuje výkonný rez s vysokou ergonómiou a inovatívnym systémom hláv: Jeho konštantná elektronika automaticky prispôsobuje výkon vyžínača danej úlohe a zároveň udržuje jeho pracovnú rýchlosť. Struna s hrúbkou 2,4 milimetra je pri každom poklepaní o zem povytiahnutá systémom „Pro-Tap“ približne o desať milimetrov. Pokiaľ treba vymeniť strunu, nový systém „EasyWind“ to umožňuje omnoho rýchlejšie a ľahšie než predtým: Jednoducho pretiahnite strunu očkami, natiahnite ju na oboch stranách na rovnakú dĺžku a potom otáčajte gombíkom proti smeru hodinových ručičiek, kým nie je hlava plná. Lišta na ochranu rastlín udržuje cenné stromy a rastliny pri vyžínaní v dostatočnej vzdialenosti a pomáha tak dosahovať presné pracovné výsledky. Vďaka regulácii otáčok a indikátoru nabitia batérie majú používatelia pri vyžínaní vždy plnú kontrolu nad náradím.

Akumulátorový vyžínač AdvancedGrassCut 36V-33 bude k dispozícii od mája a akumulátorové nožnice na živý plot AdvancedHedgeCut 36V-65-28 od júna. Ceny sú nezáväzné cenové odporúčania vrátane DPH.

Parametre prístrojaAdvancedHedgeCut 36V-65-28
Napätie batérie36 V
Strih živého plotu na jedno nabitie batérie (2,0 Ah)Až 260 m2
Čas prevádzky s 2,0 AhAž 50 min
Čas nabíjania batérie pri 2,0 Ah65 min
Motorbezuhlíkový
Počet zdvihov pri voľnobehu3 200 min-1
Dĺžka čepele/otvorenia zubu/priemer rezania65 cm/30 mm/28 mm
Antiblokovací systémÁno
Hmotnosť bez/s akumulátorom 2,0 Ah3,5/4,2 kg
Rozmery (dĺžka × šírka × výška)1186 x 239 x 193 mm
Rozsah dodávky/odporúčaná maloobchodná cena vrátane DPH
  • Prístroj v krabici: 199,99 €
  • Prístroj v krabici vrátane batérie 2,0 Ah a nabíjačky AL 36V-20 CV: 329,99 €

Parametre prístrojaAdvancedGrassCut 36V-33
Napätie batérie36 V
Pokosená trávnatá plocha na jedno nabitie batérie (2,0 Ah)Až 50 m2
Čas nabíjania batérie pri 2,0 Ah65 min
Motorbezuhlíkový
Rýchlosť strihu4 500 – 6 400 min-1
Rezací systémPro-Tap + EasyWind
Hrúbka struny/priemer rezného kruhu2,4 mm/33 cm
Hmotnosť bez/s akumulátorom 2,0 Ah3,3 kg/4,0 kg
Rozmery (dĺžka × šírka × výška)1620 x 426 x 260 mm
Rozsah dodávky/odporúčaná maloobchodná cena vrátane DPH
  • Prístroj v krabici: 199,99 €
  • Prístroj v krabici vrátane batérie 2,0 Ah a nabíjačky AL 36V-20 CV: 329,99 €

Zmeny sú vyhradené.

Kontakt pre novinárov:
Adéla Lišková
Tel.: +420 728 360 250
Email: Adela.Liskova@cz.bosch.com

Robert Bosch Power Tools GmbH, divízia skupiny Bosch, je svetovou jednotkou na trhu elektrického náradia, záhradného náradia, príslušenstva a meracej techniky. V roku 2021 dosiahla táto divízia so svojimi 21 000 zamestnancami obrat 5,8 miliardy eur, z čoho 80 percent získala mimo územia Nemecka. So značkami, ako sú Bosch a Dremel, sa divízia zameriava predovšetkým na potreby používateľov a silný inžiniersky vývoj. Jadrom úspechu je sila a rýchlosť inovácií: V roku 2022 sa divízia Elektrické náradie chystá uviesť na trh viac než 100 inovácií vo všetkých štyroch segmentoch: Elektrické náradie, Záhradná technika, Príslušenstvo a Meracia technika.

Bosch Group je vedúcim medzinárodným dodávateľom technológií a služieb. Spoločnosť celosvetovo zamestnáva približne 420 300 zamestnancov (stav k 31. 12. 2022). Za rok 2022 dosiahla firma podľa predbežných údajov obrat 88,4 miliardy eur. Činnosť Bosch Group sa člení do štyroch obchodných oblastí: Mobility Solutions, Priemyselná technika, Spotrebný tovar a Energetika a technika budov. Ako popredná spoločnosť v oblasti Internetu vecí, Bosch ponúka inovatívne riešenia pre inteligentné domácnosti, inteligentné mestá, prepojenú mobilitu a prepojený priemysel. Využíva svoje znalosti senzorových technológií, softvéru a služieb, taktiež svoj vlastný IoT cloud k tomu, aby zákazníkom ponúkol prepojené riešenia naprieč oblasťami – a to z jediného zdroja. Strategickým cieľom Bosch Group je prinášať inovácie pre prepojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celom svete vďaka výrobkom a službám, ktoré sú inovatívne a vzbudzujú nadšenie. Stručne povedané, Bosch vytvára technológie, ktoré sú „Stvorené pre život“. Bosch Group zahŕňa spoločnosť Robert Bosch GmbH a viac ako 440 dcérskych a regionálnych spoločností vo vyše 60 krajinách sveta. Po započítaní predajných a servisných partnerov pokrýva globálna vývojárska, výrobná a obchodná sieť spoločnosti Bosch takmer všetky krajiny. Bosch Group s viac než 400 závodmi je celosvetovo od jari 2020 CO2 neutrálna. Inovačná sila spoločnosti je základom budúceho rastu. Bosch v oblasti výskumu a vývoja zamestnáva 84 800 ľudí v 128 lokalitách po celom svete a takmer 44 000 softvérových inžinierov.

Viac informácií na www.bosch.com, www.bosch.sk, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.sk, twitter.com/BoschPress.

Stále hľadáte niečo?