Suche

Tlačová informácia #Elektrické náradie
Zdieľať tlačovú informáciu

Najnovší prírastok do systému "18V Power for All" od spoločnosti Bosch: Nová akumulátorová kmitacia píla pre domácich majstrov

S bezuhlíkovým motorom, ktorý je rovnako výkonný ako sieťové náradie

  • AdvancedSaw 18V-140 reže drevo až do hĺbky 140 mm
  • Vylepšené odsávanie prachu na jasný výhľad na reznú líniu
  • Jeden akumulátor na mnoho aplikácií: šetrí miesto a peniaze, chráni životné prostredie
Pavel Roman

Pavel Roman

X

Náradie vhodné na každú prácu: S novinkou AdvancedSaw 18V-140V teraz spoločnosť Bosch ponúka celý rad akumulátorových kmitacích píl pre domácich majstrov. Nové akumulátorové náradie s hĺbkou rezu až 140 mm poskytuje skúseným používateľom presne to, čo potrebujú, aby sa mohli pustiť aj do väčších projektov. Bosch už ponúka kmitaciu pílu EasySaw 18V-70 a UniversalSaw 18V-100 na jednoduchšie použitie. Všetky píly sú súčasťou systému 18V Power for All od spoločnosti Bosch. Systém 18V Power for All zahŕňa všetko náradie v jednotlivých produktových kategóriách, v súčasnej dobe ponúka viac ako 70 druhov náradia pre domácich majstrov, záhradnú techniku a domáce spotrebiče, a vďaka ďalším partnerom v rámci aliancie Power for All presahuje aj sortiment Bosch. Všetko náradie, od vŕtacieho kladiva cez kosačku na trávu až po vysávač, je možné používať s rovnakým 18V lítium-iónovým akumulátorom a iba jednou nabíjačkou. To používateľom šetrí miesto, peniaze, a zároveň chráni životné prostredie.

Hlbšie rezy a viac výkonu na veľké projekty

Vďaka bezuhlíkovému motoru poskytuje píla AdvancedSaw 18V-140 rovnaký výkon ako sieťové náradie a je mimoriadne robustná a nenáročná na údržbu.Táto akumulátorová kmitacia píla poskytuje maximálnu výdrž pri každom projekte. Je založená na inteligentnej riadiacej technike zvanej "Syneon". Túto interakciu medzi elektronickým systémom motora a akumulátorom ponúka iba spoločnosť Bosch. Vďaka hĺbke rezu do dreva až 140 mm dosiahne akumulátorová píla hlbšie ako konkurenčné modely, a preto sa hodí najmä na rezanie veľkých kusov dreva, napríklad trámov do altánku. S kmitaciou pílou AdvancedSaw 18V-140 je možné tiež ľahko rezať plastové alebo hliníkové rúrky alebo rezať podlahové lišty. A nielen to, na šikmé rezy je možné robustnú hliníkovú základnú dosku otočiť o 45 °.

Jasný výhľad a presné rezanie

Všetko na očiach: Užívatelia si môžu vybrať medzi odsávaním a odfukovaním, aby mali o svojich rezoch prehľad. Tí, ktorí chcú pracovať presne, a zároveň minimalizovať prašnosť, môžu na náradí aktivovať odsávací systém a k odsávaciemu príslušenstvu kmitacej píly pripojiť kompatibilný vysávač, napríklad akumulátorový mokro-suchý vysávač AdvancedVac 18V-8. Optimálne umiestnenie odsávača priamo pri pílových listoch zaisťuje, že je prach odstraňovaný priamo pri zdroji. Užívatelia tak majú lepší výhľad na líniu rezu a zaisťuje čistejšie a zdravšie pracovné prostredie, najmä pri používaní náradia v interiéri. Až 85 % prachu a triesok je odsávaných priamo z pílového plátku. Pokiaľ nie je k dispozícii kompatibilný vysávač, je možné stlačením prepínača aktivovať režim odfukovania, ktorý rýchlo a spoľahlivo odfúkne triesky von a zaistí neprerušovaný výhľad na reznú líniu. Príslušenstvo, ktoré je súčasťou štandardnej výbavy, taktiež napomáha domácim majstrom dosiahnuť presné rezy. K nemu patrí ľahko pripojiteľný systém CutControl, ktorý pomáha používateľom sledovať líniu rezu a chráni ich pred trieskami. Zároveň zabraňuje poškodeniu hornej časti obrobku. Súčasťou je aj ochranná pätka chrániaca citlivé povrchy pred poškodením. S osvedčeným systémom SDS je možné pílové plátky vymeniť v priebehu niekoľkých sekúnd – bez potreby ďalších pomôcok.

AdvancedSaw 18V-140 bude k dispozícii od apríla 2024. Všetky uvedené ceny sú odporúčané maloobchodné ceny vrátane DPH.

Technické parametreAdvancedSaw 18V- 140
Napätie akumulátora18 V
Odporúčaný akumulátor≥ 1.5 Ah
Voľnobežné otáčky0 – 3,000 min-1
Hĺbka rezu (drevo)140 mm
Hĺbka rezu (hliník/oceľ)20/10 mm
Rozmery (D x Š x V)202 x 78 x 215 mm
Hmotnosť bez aku/s aku (2.0 Ah)1.6 / 1.9 kg
Rozsah dodávky / odporúčaná
predajné cena vrátane DPH
Náradie v kartóne, 3x pílový plátok T 144D univerzálnych píl. plátkov, cut control, ochranný kryt, tryska na odsávanie prachu, ochranná pätka (bez aku a nabíjačky): 149,99 €

Zmeny sú vyhradené.

Máte nejaké otázky alebo komentáre k tejto tlačovej správe? Potom nás neváhajte kontaktovať.

Tags: Power Tools

Kontakt pre novinárov:
Adéla Kučerová
Tel.: +420 728 360 250
Email: Adela.Kucerova@cz.bosch.com

Robert Bosch Power Tools GmbH, divízia skupiny Bosch, je svetovým lídrom na trhu s elektrickým náradím, záhradným náradím, príslušenstvom a meracou technikou. Divízia s 19 500 zamestnancami dosiahla v roku 2023 obrat vo výške 5,6 miliardy eur, z ktorých 90 % bolo dosiahnutých mimo Nemecka. So značkami ako Bosch a Dremel sa divízia zameriava predovšetkým na potreby používateľov a silný technický vývoj. Základom jej úspechu je sila a rýchlosť inovácií: V roku 2024 je divízia elektrického náradia na ceste k uvedeniu viac ako 100 inovácií vo všetkých štyroch segmentoch: Elektrické náradie, Záhradná technika, Príslušenstvo a meracia technika.

Bosch Group je vedúcim medzinárodným dodávateľom technológií a služieb. Spoločnosť celosvetovo zamestnáva približne 429 000 zamestnancov (stav k 31. 12. 2023). Za rok 2023 dosiahla firma podľa predbežných údajov obrat 91,6 miliardy eur. Činnosť Bosch Group sa člení do štyroch obchodných oblastí: Mobility, Priemyselná technika, Spotrebný tovar a Energetika a technika budov. Ako popredná spoločnosť v oblasti Internetu vecí, Bosch ponúka inovatívne riešenia pre inteligentné domácnosti, inteligentné mestá, prepojenú mobilitu a prepojený priemysel. Využíva svoje znalosti senzorových technológií, softvéru a služieb, taktiež svoj vlastný IoT cloud k tomu, aby zákazníkom ponúkol prepojené riešenia naprieč oblasťami – a to z jediného zdroja. Strategickým cieľom Bosch Group je prinášať inovácie pre prepojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celom svete vďaka výrobkom a službám, ktoré sú inovatívne a vzbudzujú nadšenie. Stručne povedané, Bosch vytvára technológie, ktoré sú „Stvorené pre život“. Bosch Group zahŕňa spoločnosť Robert Bosch GmbH a viac ako 440 dcérskych a regionálnych spoločností vo vyše 60 krajinách sveta. Po započítaní predajných a servisných partnerov pokrýva globálna vývojárska, výrobná a obchodná sieť spoločnosti Bosch takmer všetky krajiny. S viac ako 470 pobočkami po celom svete je Bosch Group od roku 2020 uhlíkovo neutrálna (scopes 1 a 2). Súčasťou toho bola kompenzácia zvyškových emisií vo výške 0,7 milióna metrických ton CO₂ prostredníctvom uhlíkových kreditov v roku 2022. Scopes 1, 2 a 3 sú štandardne vykazované v súlade s protokolom GHG. Inovačná sila spoločnosti je základom budúceho rastu. Spoločnosť Bosch zamestnáva približne 90 000 pracovníkov výskumu a vývoja, z toho približne 48 000 softvérových inžinierov.

Viac informácií na www.bosch.com, www.bosch.sk, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.sk, twitter.com/BoschPress.