Suche

Tlačová informácia #Elektrické náradie
Zdieľať tlačovú informáciu

Najnovšie produkty systému "18V Power for All":

Dve nové akumulátorové LED svietidlá Bosch do dielne a na voľnočasové aktivity

  • EasySpotLight 18V-400: Všestranné vďaka dvom teplotám farieb
  • UniversalWorkLight 18V-2100: Kompaktné pracovné svietidlo pre domácich majstrov
  • Jeden akumulátor na viac aplikácií: Šetrí miesto a peniaze, chráni životné prostredie
Pavel Roman

Pavel Roman >

X

Spoločnosť Bosch rozširuje svoj systém "18V Power for all" o dva nové produkty: akumulátorové LED svietidlá EasySpotLight 18V-400 a UniversalWorkLight 18V-2100. Obe svietidlá sú kompaktné a univerzálne, tým pádom sú vhodné na širokú škálu použitia v domácnosti aj na záhrade. Systém "18V Power for All" zahŕňajúci všetko náradie v jednotlivých produktových kategóriách, v súčasnej dobe ponúka viac ako 70 produktov pre domácich majstrov, záhradné náradie a domáce spotrebiče, a vďaka ďalším partnerom v rámci aliancie "Power for All" presahuje aj sortiment Bosch. Všetko náradie – od vŕtacieho kladiva cez kosačku na trávu až po vysávač – je možné prevádzkovať s rovnakým 18V lítium-iónovým akumulátorom a iba jednou nabíjačkou. Užívatelia tak šetria svoje priestory aj peniaze, a zároveň chránia životné prostredie.

EasySpotLight 18V-400: Malé a všestranné svietidlo s rôznymi teplotami farieb

EasySpotLight 18V-400 je vhodné na kutilské projekty a voľnočasové aktivity, pretože svetlo je možné nastaviť na dve rôzne teploty farieb - čo je jedinečná funkcia v porovnaní s konkurenčnými modelmi. Studené biele svetlo umožňuje optimálny prehľad o pracovnom priestore, zatiaľ čo teplé biele svetlo vytvára príjemnú atmosféru napríklad v stane alebo na terase. V režime studeného bieleho svetla poskytuje LED svetlo svetelný tok 400 lúmenov v najvyššom z troch stupňov jasu a svieti po dobu desiatich hodín s dobíjacím akumulátorom 2,0 Ah. Váži iba 340 gramov a jeho rozmery sú sotva väčšie ako pohľadnica. 18V akumulátor slúži ako stojan. Alternatívne je možné svietidlo flexibilne umiestniť pomocou integrovaného S-háčika alebo magnetov. Hlavu je možné sklápať o 180 stupňov a otáčať o 360 stupňov, čo umožňuje svietenie z ľubovoľného uhla. Praktickou funkciou pre užívateľov na cestách je, že svetlo slúži aj ako powerbanka pre nabíjanie smartfónov alebo iných zariadení prostredníctvom výstupu USB-C®.

UniversalWorkLight 18V-2100: Kompaktný a výkonný pomocník pre domácich majstrov

Svietidlo UniversalWorkLight 18V-2100 je vhodné na prácu v domácnosti a v jej okolí. Pri najvyššom z troch stupňov jasu má akumulátorové LED pracovné svietidlo svetelný tok až 2 100 lúmenov. Pri tomto nastavení vydržia LED svetlá svietiť dlhšie ako dve hodiny s akumulátorom s kapacitou 2,0 Ah. Vďaka kovovým háčikom zabudovaným v rukoväti je možné toto akumulátorové pracovné LED svietidlo zavesiť na rámy dverí alebo okien a osvetliť tak miestnosť pri práci, ako je tapetovanie alebo maľovanie. Magnety v rukoväti umožňujú aj jeho pripevnenie k magnetickým povrchom, ako sú rámy dverí, zábradlia a radiátory. Hlavu, ktorá zároveň slúži ako rukoväť, je možné nastaviť do desiatich rôznych polôh, čo umožňuje flexibilné polohovanie bez ohľadu na to, či svetlo stojí, visí alebo je magneticky pripevnené k povrchu. S hmotnosťou menšou ako 0,5 kg je svietidlo UniversalWorkLight 18V-2100 ľahké a výrazne kompaktnejšie než konkurenčné výrobky s porovnateľnou intenzitou svetla.

Akumulátorové LED svietidlá EasySpotLight 18V-400 a UniversalWorkLight 18V-2100 sú k dispozícii od apríla 2024. Všetky ceny sú odporúčané predajné ceny vrátane DPH.

Technické údajeEasySpotLight 18V-400UniversalWorkLight 18V-2100
Napätie akumulátora18 V18 V
Svietivosť400 lm2 100 lm
Teplota fariebStudená biela (5 000–5 500 K) Teplá biela (2 000–3 000 K))Studená biela (5 000–5 500 K)
Počet stupňov jasu33
Doba svietenia pri maximálnom jase, s 2,0 Ah akumulátorom10 h2:20 h
Rozmery (D x Š x V), s akumulátorom (2,0 Ah)169 x 110 x 86 mm189 x 133 x 73 mm
Hmotnosť bez aku/s aku (2.0 Ah)0,34 kg/0,69 kg0,52 kg/0,87 kg
Možnosti upevneniaHáčiky, magnetyHáčiky, magnety
Rozsah dodávky / odporúčaná predajná cena vrátane DPHNáradie v kartóne (bez akumulátora a nabíjačky): 44,99 EURNáradie v kartóne (bez akumulátora a nabíjačky): 64,99 EUR

Zmeny sú vyhradené.

Máte nejaké otázky alebo komentáre k tejto tlačovej správe? Potom nás neváhajte kontaktovať.

Tags: Power Tools

Kontakt pre novinárov:
Adéla Kučerová
Tel.: +420 728 360 250
E-Mail: Adela.Kucerova@cz.bosch.com

Robert Bosch Power Tools GmbH, divízia skupiny Bosch, je svetovým lídrom na trhu s elektrickým náradím, záhradným náradím, príslušenstvom a meracou technikou. Divízia s 20 000 zamestnancami dosiahla v roku 2022 tržby vo výške 5,9 miliardy eur, z ktorých 90 % bolo dosiahnutých mimo Nemecka. So značkami ako Bosch a Dremel sa divízia zameriava predovšetkým na potreby používateľov a silný technický vývoj. Základom jej úspechu je sila a rýchlosť inovácií: V roku 2024 je divízia elektrického náradia na ceste k uvedeniu viac ako 100 inovácií vo všetkých štyroch segmentoch: elektrické náradie, záhradná technika, príslušenstvo a meracia technika.

Bosch Group Bosch Group je vedúcim medzinárodným dodávateľom technológií a služieb. Spoločnosť celosvetovo zamestnáva približne 428 000 zamestnancov (stav k 31. 12. 2023). Za rok 2023 dosiahla firma podľa predbežných údajov obrat 91,6 miliardy eur. Činnosť Bosch Group sa člení do štyroch obchodných oblastí: Mobility, Priemyselná technika, Spotrebný tovar a Energetika a technika budov. Ako popredná spoločnosť v oblasti Internetu vecí, Bosch ponúka inovatívne riešenia pre inteligentné domácnosti, inteligentné mestá, prepojenú mobilitu a prepojený priemysel. Využíva svoje znalosti senzorových technológií, softvéru a služieb, taktiež svoj vlastný IoT cloud k tomu, aby zákazníkom ponúkol prepojené riešenia naprieč oblasťami – a to z jediného zdroja. Strategickým cieľom Bosch Group je prinášať inovácie pre prepojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celom svete vďaka výrobkom a službám, ktoré sú inovatívne a vzbudzujú nadšenie. Stručne povedané, Bosch vytvára technológie, ktoré sú „Stvorené pre život“. Bosch Group zahŕňa spoločnosť Robert Bosch GmbH a viac ako 440 dcérskych a regionálnych spoločností vo vyše 60 krajinách sveta. Po započítaní predajných a servisných partnerov pokrýva globálna vývojárska, výrobná a obchodná sieť spoločnosti Bosch takmer všetky krajiny. S viac ako 470 pobočkami po celom svete je Bosch Group od roku 2020 uhlíkovo neutrálna (scopes 1 a 2). Súčasťou toho bola kompenzácia zvyškových emisií vo výške 0,7 milióna metrických ton CO₂ prostredníctvom uhlíkových kreditov v roku 2022. Scopes 1, 2 a 3 sú štandardne vykazované v súlade s protokolom GHG. Inovačná sila spoločnosti je základom budúceho rastu. Spoločnosť Bosch zamestnáva približne 90 000 pracovníkov výskumu a vývoja, z toho približne 48 000 softvérových inžinierov.

Viac informácií na www.bosch.com, www.bosch.sk, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.sk, twitter.com/BoschPress.

Stále hľadáte niečo?