Suche

Tlačová informácia #Elektrické náradie
Zdieľať tlačovú informáciu

Rozšírenie obchodu s príslušenstvom: Divízia Elektrického náradia Bosch Professional má v úmysle získať akcie od popredného dodávateľa priemyselných robotických brúsok

  • FerRobotics je s približne 50 zamestnancami jedným z popredných svetových poskytovateľov know-how, kvality a užívateľského komfortu citlivých robotických prvkov.
  • Strategické investície do nových segmentov v oblasti príslušenstva.
  • Plánovaná akvizícia akcií ponúka vysoký potenciál rastu vďaka inovatívnemu portfóliu produktov a silnému postaveniu na trhu.
Pavel Roman

Pavel Roman >

X

Stuttgart / Leinfelden-Echterdingen, Nemecko – Divízia Elektrického náradia Bosch Professional plánuje prevziať takmer 50 % akcií spoločnosti FerRobotics Compliant Robot Technology GmbH, jedného z popredných svetových poskytovateľov v oblasti kontaktnej automatizácie, so sídlom v rakúskom Linzi a distribučnými miestami v USA a Číne. Zmluvy so spoločnosťou FerRobotics boli podpísané 29. septembra 2023. „Plánovaným kapitálovým podielom v spoločnosti FerRobotics otvárame nové trhové segmenty v oblasti príslušenstva a systematicky podporujeme svoj rast," hovorí Thomas Donato, prezident divízie Elektrického náradia. „V centre našich záujmov je vždy koncový užívateľ, čo je jedným z dôvodov akvizície s FerRobotics. V kombinácii s naším jedinečným portfóliom brusív pre priemyselné aplikácie rozvíjajú roboty vybavené hmatovou citlivosťou svoj plný potenciál a vytvárajú maximálnu pridanú hodnotu."

Spoločnosť FerRobotics v súčasnosti zamestnáva približne 50 zamestnancov a v aktuálnom finančnom roku očakáva dvojciferný miliónový obrat. Kúpna cena nebude na základe dohody zverejnená. Akvizícia podlieha schváleniu protimonopolnými orgánmi.

Spoločnosť FerRobotics spoluzaložil v roku 2006 Ronald Naderer, ktorý ju dodnes vedie ako generálny riaditeľ. Jeho víziou bolo zjednodušiť zložité procesy, odstrániť medzery v automatizácii a zvýšiť tak kvalitu výroby. „Našou technologickou kľúčovou kompetenciou sú kontaktné inteligentné automatizačné riešenia, takpovediac roboty citlivé na dotyk prsta, spoľahlivé, efektívne a užívateľsky prívetivé," hovorí Ronald Naderer. „Patentovaná technológia a náš sortiment výrobkov už viac ako 15 rokov prinášajú revolúciu v procesoch povrchovej úpravy pri brúsení a leštení v popredných priemyselných odvetviach a chceme, aby mali v budúcnosti ešte širšie využitie. Spolu s mojím tímom sa veľmi tešíme na spoluprácu a chceme pokračovať v úspešnom príbehu spoločnosti FerRobotics v spojení s divíziou Elektrického náradia," hovorí Naderer, ktorý bude v tejto novej kapitole naďalej pôsobiť ako generálny riaditeľ.

Aj pomocou tejto investície sa divízia Elektrického náradia dôrazne orientuje na budúcnosť.

Kontakt pre novinárov:
Kristýna Nováková
Tel.: +420 736 233 006
Email: kristyna.novakova@bosch.com

Robert Bosch Power Tools GmbH, divízia skupiny Bosch, je svetovou jednotkou na trhu elektrického náradia, záhradného náradia, príslušenstva a meracej techniky. V roku 2021 dosiahla táto divízia so svojimi 21 000 zamestnancami obrat 5,8 miliardy eur, z čoho 80 percent získala mimo územia Nemecka. So značkami, ako sú Bosch a Dremel, sa divízia zameriava predovšetkým na potreby používateľov a silný inžiniersky vývoj. Jadrom úspechu je sila a rýchlosť inovácií: V roku 2022 sa divízia Elektrické náradie chystá uviesť na trh viac než 100 inovácií vo všetkých štyroch segmentoch: Elektrické náradie, Záhradná technika, Príslušenstvo a Meracia technika.

Bosch Group je vedúcim medzinárodným dodávateľom technológií a služieb. Spoločnosť celosvetovo zamestnáva približne 421 000 zamestnancov (stav k 31. 12. 2022). Obrat firmy za rok 2022 dosiahol podľa predbežných výsledkov obrat 88,2 miliardy eur. Činnosť Bosch Group sa člení do štyroch obchodných oblastí: Mobility, Priemyselná technika, Spotrebný tovar a Energetika a technika budov. Ako popredná spoločnosť v oblasti Internetu vecí, Bosch ponúka inovatívne riešenia pre inteligentné domácnosti, inteligentné mestá, prepojenú mobilitu a prepojený priemysel. Využíva svoje znalosti senzorových technológií, softvéru a služieb, taktiež svoj vlastný IoT cloud k tomu, aby zákazníkom ponúkol prepojené riešenia naprieč oblasťami – a to z jediného zdroja. Strategickým cieľom Bosch Group je zjednodušiť prepojený život pomocou produktov a riešení, ktoré buď obsahujú umelú inteligenciu (AI), alebo boli vyvinuté či vyrobené s jej pomocou. Bosch zlepšuje kvalitu života na celom svete vďaka výrobkom a službám, ktoré sú inovatívne a vzbudzujú nadšenie. Stručne povedané, Bosch vytvára technológie, ktoré sú „Stvorené pre život“. Bosch Group zahŕňa spoločnosť Robert Bosch GmbH a približne 470 dcérskych a regionálnych spoločností vo viac ako 60 krajinách sveta. Po započítaní predajných a servisných partnerov pokrýva globálna vývojárska, výrobná a obchodná sieť spoločnosti Bosch takmer všetky krajiny. So svojimi viac než 400 pobočkami po celom svete je skupina Bosch od prvého štvrťroku roku 2020 CO2 neutrálna. Inovačná sila spoločnosti je základom budúceho rastu. Bosch zamestnáva 85 500 pracovníkov v oblasti výskumu a vývoja v 136 lokalitách po celom svete a takmer 44 000 softvérových inžinierov.

Viac informácií na www.bosch.com, www.bosch.sk, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.sk, twitter.com/BoschPress.

Stále hľadáte niečo?