Suche

Tlačová informácia #Elektrické náradie
Zdieľať tlačovú informáciu

Rozšírenie obchodu s príslušenstvom: Divízia Elektrického náradia Bosch Professional má v úmysle získať akcie od popredného dodávateľa priemyselných robotických brúsok

  • FerRobotics je s približne 50 zamestnancami jedným z popredných svetových poskytovateľov know-how, kvality a užívateľského komfortu citlivých robotických prvkov.
  • Strategické investície do nových segmentov v oblasti príslušenstva.
  • Plánovaná akvizícia akcií ponúka vysoký potenciál rastu vďaka inovatívnemu portfóliu produktov a silnému postaveniu na trhu.
Pavel Roman

Pavel Roman

X

Stuttgart / Leinfelden-Echterdingen, Nemecko – Divízia Elektrického náradia Bosch Professional plánuje prevziať takmer 50 % akcií spoločnosti FerRobotics Compliant Robot Technology GmbH, jedného z popredných svetových poskytovateľov v oblasti kontaktnej automatizácie, so sídlom v rakúskom Linzi a distribučnými miestami v USA a Číne. Zmluvy so spoločnosťou FerRobotics boli podpísané 29. septembra 2023. „Plánovaným kapitálovým podielom v spoločnosti FerRobotics otvárame nové trhové segmenty v oblasti príslušenstva a systematicky podporujeme svoj rast," hovorí Thomas Donato, prezident divízie Elektrického náradia. „V centre našich záujmov je vždy koncový užívateľ, čo je jedným z dôvodov akvizície s FerRobotics. V kombinácii s naším jedinečným portfóliom brusív pre priemyselné aplikácie rozvíjajú roboty vybavené hmatovou citlivosťou svoj plný potenciál a vytvárajú maximálnu pridanú hodnotu."

Spoločnosť FerRobotics v súčasnosti zamestnáva približne 50 zamestnancov a v aktuálnom finančnom roku očakáva dvojciferný miliónový obrat. Kúpna cena nebude na základe dohody zverejnená. Akvizícia podlieha schváleniu protimonopolnými orgánmi.

Spoločnosť FerRobotics spoluzaložil v roku 2006 Ronald Naderer, ktorý ju dodnes vedie ako generálny riaditeľ. Jeho víziou bolo zjednodušiť zložité procesy, odstrániť medzery v automatizácii a zvýšiť tak kvalitu výroby. „Našou technologickou kľúčovou kompetenciou sú kontaktné inteligentné automatizačné riešenia, takpovediac roboty citlivé na dotyk prsta, spoľahlivé, efektívne a užívateľsky prívetivé," hovorí Ronald Naderer. „Patentovaná technológia a náš sortiment výrobkov už viac ako 15 rokov prinášajú revolúciu v procesoch povrchovej úpravy pri brúsení a leštení v popredných priemyselných odvetviach a chceme, aby mali v budúcnosti ešte širšie využitie. Spolu s mojím tímom sa veľmi tešíme na spoluprácu a chceme pokračovať v úspešnom príbehu spoločnosti FerRobotics v spojení s divíziou Elektrického náradia," hovorí Naderer, ktorý bude v tejto novej kapitole naďalej pôsobiť ako generálny riaditeľ.

Aj pomocou tejto investície sa divízia Elektrického náradia dôrazne orientuje na budúcnosť.

Kontakt pre novinárov:
Kristýna Nováková
Tel.: +420 736 233 006
Email: kristyna.novakova@bosch.com

Robert Bosch Power Tools GmbH, divízia skupiny Bosch, je svetovým lídrom na trhu s elektrickým náradím, záhradným náradím, príslušenstvom a meracou technikou. Divízia s 19 500 zamestnancami dosiahla v roku 2023 obrat vo výške 5,6 miliardy eur, z ktorých 90 % bolo dosiahnutých mimo Nemecka. So značkami ako Bosch a Dremel sa divízia zameriava predovšetkým na potreby používateľov a silný technický vývoj. Základom jej úspechu je sila a rýchlosť inovácií: V roku 2024 je divízia elektrického náradia na ceste k uvedeniu viac ako 100 inovácií vo všetkých štyroch segmentoch: Elektrické náradie, Záhradná technika, Príslušenstvo a meracia technika.

Bosch Group je vedúcim medzinárodným dodávateľom technológií a služieb. Spoločnosť celosvetovo zamestnáva približne 429 000 zamestnancov (stav k 31. 12. 2023). Za rok 2023 dosiahla firma podľa predbežných údajov obrat 91,6 miliardy eur. Činnosť Bosch Group sa člení do štyroch obchodných oblastí: Mobility, Priemyselná technika, Spotrebný tovar a Energetika a technika budov. Ako popredná spoločnosť v oblasti Internetu vecí, Bosch ponúka inovatívne riešenia pre inteligentné domácnosti, inteligentné mestá, prepojenú mobilitu a prepojený priemysel. Využíva svoje znalosti senzorových technológií, softvéru a služieb, taktiež svoj vlastný IoT cloud k tomu, aby zákazníkom ponúkol prepojené riešenia naprieč oblasťami – a to z jediného zdroja. Strategickým cieľom Bosch Group je prinášať inovácie pre prepojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celom svete vďaka výrobkom a službám, ktoré sú inovatívne a vzbudzujú nadšenie. Stručne povedané, Bosch vytvára technológie, ktoré sú „Stvorené pre život“. Bosch Group zahŕňa spoločnosť Robert Bosch GmbH a viac ako 440 dcérskych a regionálnych spoločností vo vyše 60 krajinách sveta. Po započítaní predajných a servisných partnerov pokrýva globálna vývojárska, výrobná a obchodná sieť spoločnosti Bosch takmer všetky krajiny. S viac ako 470 pobočkami po celom svete je Bosch Group od roku 2020 uhlíkovo neutrálna (scopes 1 a 2). Súčasťou toho bola kompenzácia zvyškových emisií vo výške 0,7 milióna metrických ton CO₂ prostredníctvom uhlíkových kreditov v roku 2022. Scopes 1, 2 a 3 sú štandardne vykazované v súlade s protokolom GHG. Inovačná sila spoločnosti je základom budúceho rastu. Spoločnosť Bosch zamestnáva približne 90 000 pracovníkov výskumu a vývoja, z toho približne 48 000 softvérových inžinierov.

Viac informácií na www.bosch.com, www.bosch.sk, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.sk, twitter.com/BoschPress.