Suche

Tlačová informácia #Internet vecí
Zdieľať tlačovú informáciu

Nový rozmer zrýchlenia: Bosch uvádza na trh najmenšie MEMS akcelerometre na svete pre nositeľnú elektroniku a slúchadlá

Jednoducho integrovateľný variant s detekciou hlasovej aktivity

  • Najmenšie MEMS akcelerometre na svete: 1,2 x 0,8 x 0,55 mm³.
  • Detekcia hlasovej aktivity šetrí energiu a predlžuje životnosť batérie v slúchadlách.
  • Pokročilé funkcie uľahčujú integráciu do prenosných produktov.
Pavel Roman

Pavel Roman

X

Las Vegas, Nevada / Reutlingen, Nemecko – V slúchadlách, inteligentných hodinkách a iných prenosných spotrebných produktoch je úspora miesta veľmi dôležitá a všetky komponenty musia byť čo najmenšie. Výrobcovia OEM zároveň požadujú krokové čítačky typu plug-and-play a ďalšie senzory so zabudovanými funkciami, ktoré umožňujú jednoduchú implementáciu bez potreby podrobných aplikačných znalostí. Spoločnosť Bosch Sensortec s cieľom splniť tieto výzvy uviedla na trh modely BMA530 a BMA580, najmenšie MEMS akcelerometre na svete. Obe zariadenia majú zabudované funkcie, vďaka ktorým sa s nimi dá ľahko pracovať. BMA530 sleduje aktivity pomocou počítadla krokov a je vhodný najmä pre nositeľné zariadenia a BMA580 sa zameriava na slúchadlá s detekciou hlasovej aktivity.

V porovnaní so súčasnou generáciou akcelerometrov Bosch (BMA253) majú BMA530 a BMA580 o 76 % menšie rozmery a ich bola znížená z 0,95 mm na 0,55 mm. Zmenšenie rozmerov sa dosiahlo vďaka inovatívnemu puzdru WLCSP (Wafer Level Chip Scale Package). Malé rozmery akcelerometrov uľahčujú ich umiestnenie na PCB (Printed Circuit Board) a ich integrované funkcie uľahčujú konštruktérom integráciu do prenosných výrobkov. „Dopyt po malých senzoroch s neustále rastúcim výkonom stúpa tým, že priemysel smeruje k štýlovejším a minimalistickejším konštrukciám, ktoré si vyžadujú menšie senzory,“ povedal Stefan Finkbeiner, generálny riaditeľ a výkonný riaditeľ spoločnosti Bosch Sensortec. „Nové modely BMA530 a BMA580 predstavujú mimoriadne kompaktné a plne vybavené riešenie, ktoré uspokojí tento dopyt.“

Dopyt po malých senzoroch s neustále rastúcim výkonom stúpa tým, že priemysel smeruje k štýlovejším a minimalistickejším konštrukciám, ktoré si vyžadujú menšie senzory. Nové modely BMA530 a BMA580 predstavujú mimoriadne kompaktné a plne vybavené riešenie, ktoré uspokojí tento dopyt.

povedal Stefan Finkbeiner, generálny riaditeľ a výkonný riaditeľ spoločnosti Bosch Sensortec.

Vedenie cez kosť pre zníženú spotrebu energie

Senzor BMA580 poskytuje inovatívnu detekciu hlasovej aktivity a pokročilú sadu funkcií pre slúchadlá. Mikrofóny v slúchadlách zvyčajne spotrebúvajú veľa energie, pretože musia byť neustále zapnuté, aby snímali hlasovú aktivitu. Namiesto toho model BMA580 využíva vedenie cez kosť na detekciu vibrácií hlasu používateľa a následne prebudí mikrofón z režimu spánku, čím dochádza k celkovej úspore energie. Žiadny iný senzor na trhu nekombinuje vedenie cez kosť s tak miniatúrnym rozmerom. Model BMA580 umožňuje interakciu používateľa s načúvacím zariadením v reakcii s dotykom na zariadenie, napríklad na prijatie alebo ukončenie hovoru. Softvér senzoru obsahuje algoritmus, ktorý dokáže rozlišovať medzi jednoduchým, dvojitým a trojitým poklepaním.

Okrem nositeľnej elektroniky je nový snímač zrýchlenia BMA530 ideálny na rozpoznávanie gest v hračkách, detekciu pádov v notebookoch či iných zariadeniach a funkcie spravovania napájania, ako je napríklad uspanie smartfónu počas jeho nehybnosti.

Nové akcelerometre ponúkajú viacero režimov napájania a automaticky sa prepínajú z režimov nízkej spotreby do režimov vysokej spotreby, aby sa predĺžila životnosť batérie. Ponúkajú flexibilný súbor možností pripojenia vrátane rozhrania I3C®.

Dostupnosť:

Nové senzory zrýchlenia od spoločnosti Bosch Sensortec si môžete objednať u našich distribučných partnerov od 1. štvrťroka 2024.

Bosch Sensortec GmbH, stopercentne vlastnená dcérska spoločnosť Robert Bosch GmbH, vyvíja a uvádza na trh široké spektrum mikroelektromechanických senzorov (MEMS) a riešenia pre smartfóny, tablety, wearables, AR/VR, drony, roboty, inteligentné domácnosti a aplikácie pre Internet vecí (IoT). Produktové portfólio zahŕňa 3-osové senzory zrýchlenia, senzory rýchlosti otáčania a geomagnetické senzory, integrované 6-osové a 9-osové senzory, inteligentné senzory, senzory tlaku, vlhkosti a plynové senzory, optické mikrosystémy, ako aj príslušné softvérové riešenia. Spoločnosť Bosch Sensortec si od svojho založenia v roku 2005 vybudovala na príslušných trhoch vedúce postavenie v oblasti technológií. Od roku 1995 je spoločnosť Bosch priekopníkom a firmou s vedúcim postavením na trhu v oblasti senzorov MEMS a doposiaľ predala vyše 10 miliárd týchto senzorov. Viac ako každý druhý smartfón využíva senzor od Bosch Sensortec.

Viac informácií na www.bosch-sensortec.com alebo na twitter.com/boschMEMS.

Bosch Group je vedúcim medzinárodným dodávateľom technológií a služieb. Spoločnosť celosvetovo zamestnáva približne 421 000 zamestnancov (stav k 31. 12. 2022). Obrat firmy za rok 2022 dosiahol podľa predbežných výsledkov obrat 88,2 miliardy eur. Činnosť Bosch Group sa člení do štyroch obchodných oblastí: Mobility, Priemyselná technika, Spotrebný tovar a Energetika a technika budov. Ako popredná spoločnosť v oblasti Internetu vecí, Bosch ponúka inovatívne riešenia pre inteligentné domácnosti, inteligentné mestá, prepojenú mobilitu a prepojený priemysel. Využíva svoje znalosti senzorových technológií, softvéru a služieb, taktiež svoj vlastný IoT cloud k tomu, aby zákazníkom ponúkol prepojené riešenia naprieč oblasťami – a to z jediného zdroja. Strategickým cieľom Bosch Group je zjednodušiť prepojený život pomocou produktov a riešení, ktoré buď obsahujú umelú inteligenciu (AI), alebo boli vyvinuté či vyrobené s jej pomocou. Bosch zlepšuje kvalitu života na celom svete vďaka výrobkom a službám, ktoré sú inovatívne a vzbudzujú nadšenie. Stručne povedané, Bosch vytvára technológie, ktoré sú „Stvorené pre život“. Bosch Group zahŕňa spoločnosť Robert Bosch GmbH a približne 470 dcérskych a regionálnych spoločností vo viac ako 60 krajinách sveta. Po započítaní predajných a servisných partnerov pokrýva globálna vývojárska, výrobná a obchodná sieť spoločnosti Bosch takmer všetky krajiny. So svojimi viac než 400 pobočkami po celom svete je skupina Bosch od prvého štvrťroku roku 2020 CO2 neutrálna. Inovačná sila spoločnosti je základom budúceho rastu. Bosch zamestnáva 85 500 pracovníkov v oblasti výskumu a vývoja v 136 lokalitách po celom svete a takmer 44 000 softvérových inžinierov.

Viac informácií na www.bosch.com, www.bosch.sk, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.sk, twitter.com/BoschPress.